امروز:دوشنبه, ۵ آبان
تاریخ انتشار:2018-02-04

مدیرکل شرکت گاز استان فارس مطرح کرد:

گازرسانی به تمام روستاهای استان فارس تا پایان سال ۹۷

مدیرکل شرکت گاز استان فارس گفت: تا پایان سال آینده تمام روستاهای استان فارس گازدار می‌شوند.

آیین افتتاحیه و بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی در ۲شهر، ۱۹۷ روستا و ۹ طرح عمده صنعتی بااعتباری بالغ‌بر ۳ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریال در سطح استان فارس به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور استاندار، فرماندار و مسوولان استانی برگزار شد.

مدیرکل شرکت گاز استان فارس بابیان اینکه چهار خط سراسر کشور شامل خط دوم، سوم، چهارم و هشتم و ۷۵ درصد انرژی کشور از فارس عبور می‌کند، اظهار داشت: در گازرسانی به شهرها از ۱۰۵ شهر، ۹۳ مورد آن در کمتر از ۵ سال گذشته صورت گرفته که ۱۲ شهر صعب‌العبور و با جمعیت کم، باقی‌مانده است.

هوشنگ محمدی با اشاره به وضعیت گازرسانی به روستاها، افزود: از ۵ هزار روستا در سطح استان ۲ هزار و ۵۵۵ روستا مشمول گازرسانی بوده که  هزار و ۵۵۵ مورد در ۵ سال گذشته صورت گرفته و یک هزار شهر باقی‌مانده است.

وی با اشاره به انقباض بودجه‌های عمرانی و کمبود نقدینگی، گفت: روستاهایی که در دوردست نسبت به مرکز استان و  هزینه‌بر هستند، باقی‌مانده‌اند که تا پایان سال ۹۷ مجموعه روستاها به شبکه سراسر گازرسانی متصل خواهد شد.

محمدی با اشاره به انجام و افتتاح هزار و ۴۰۰ میلیارد پروژه گازرسانی در ۱۰ ماه گذشته، تصریح کرد: ۷ هزار و ۹۴۶ واحد صنعتی داریم که یک هزار و ۳۵۱ واحد در دست اجرا، انتخاب پیمانکار،  مطالعه و عدم آمادگی متقاضی باقی‌مانده است.

وی مطرح کرد: امروز ۲ پروژه شهری، ۱۹۷ روستایی و ۹ واحد صنعتی بااعتباری بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۸۳۲ میلیارد ریال به مناسب دهه فجر بهره‌برداری و آیین آغاز عملیات اجرایی آن‌ها افتتاح می‌شود.

مدیرکل شرکت گازرسانی استان فارس خاطرنشان کرد: درمجموع اعتبار پروژه‌های افتتاح‌شده و آغاز به عملیات اجرایی تا به امروز، ۳ هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال است.

محمدی با اشاره به ۲ هزار و ۴۳۶ میلیارد تومان صرفه‌جویی سالانه، ادامه داد: درمجموع طی ۱۰ ما گذشته ۷۹۲ میلیون لیتر در دو بخش مصرف خانگی و مصرف صنعتی صرفه‌جویی داشتیم که به بخش صادرات افزوده‌شده است.

وی بابیان اینکه طی ۱۰ ماه گذشته برای ۳۱ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی شده، مطرح کرد: ۲۱ هزار و ۵۰۰ شغل در بخش اجرایی و خطوط بین‌شهری و شهری و ۱۰ هزار شغل در حوزه لوله‌کشی داخلی ایجادشده است.

در پایان این مراسم پروژه‌های گازرسانی در ۲شهر، ۱۹۷ روستا و ۹ طرح عمده صنعتی در شهرستان‌های شیراز، داراب، مرودشت، نی‌ریز، فسا، جهرم، سپیدان، زرین‌دشت، خنج، ممسنی، ارسنجان، پاسارگاد، کازرون، خرمبید، لار، قیروکازرین و بوانات به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.