امروز:شنبه, ۳ آبان
تاریخ انتشار:2018-05-03

بازدید یک روزه استاندار فارس از پروژه های نیمه تمام شهرستان کازرون/تصویر

استاندار با دست پر به کازرون آمد!

از حفظ هویت‌های شهرستان در موضوع تقسیمات کشوری تا بررسی فرمانداری ویژه، بهبود راه‌های ارتباطی و تونل‌های کازرون و حمایت از تیم هندبال و قول کمک به پروژه های نیمه تمام شهرستان حاصل سفر یک روزه استاندار فارس به کازرون

به گزارش کازرون نگاه طی سفری یک روزه مهندس اسماعیل تبادار استاندار فارس به همراه جمعی از معاونین، مدیران کل و هیئت همراه به کازرون سفر کردند.

در این سفر که پس از زیارت قبور شهدا به بازدید از پروژه های نیمه تمام شهرستان کازرون از جمله بیمارستان ورودی شهر (پردیس)، مجموعه ورزشی فرهنگیان (چمن مصنوعی)، کتابخانه مرکزی، تصفیه خانه و بیمارستان امام علی (ع) انجامید، استاندار فارس در جمع مردم در مصلی نماز جمعه کازرون حاضر شد و از پیگیری مطالبات مردمی و رفع مشکلات و ارتقای عمران و رفاه در کازرون خبر داد.

وی در مصلی نماز جمعه در بین مردم از شنیدن صدای مردم پیرامون مسئله تقسیمات کشور و درنظر گرفتن خواسته مردم درباره حفظ هویت‌های تاریخی، مذهبی و طبیعی شهرستان و جلوگیری از جدا شدن آنها از کازرون خبر داد.

استاندار فارس همچنین قول هایی را درباره ارتقای کیفی جاده های مواصلاتی منتهی به کازرون و همچنین تکمیل تونل محرم و راه اندازی تونل دیکانک داد و به الزام بر پیگیری و اتمام پروژه‌های نیمه تمام مختلف شهرستان و حمایت از تیم هندبال کازرون تاکید کرد.

تبادار در جمع مردم کازرون در مصلی نماز جمعه این شهر با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته، همه مطالبات مردم کازرون را شنیدیم و پیگیر آن‌ها بودیم، اظهار کرد: برخلاف برخی تصورات، مناطقی همچون امامزاده سید حسین (ع) و آثار تاریخی بیشاپور از ابتدا در طرح تقسیمات کشوری جدید در محدوده شهرستان کازرون بود و برنامه‌ای برای تفکیک این مناطق از این شهرستان نبوده است.

وی ادامه داد: با توجه به درخواست مردم کازرون در زمینه جدا نشدن دشت برم و انارستان از این شهرستان، طرح تفکیک شهرستان برای انجام اصلاحات مورد نظر مردم بازگشت داده شد.

وی به طرح درخواست مردم کازرون برای ارتقای فرمانداری این شهرستان به فرمانداری ویژه اشاره و تصریح کرد: این موضوع در وزارت کشور مطرح شده و در دست بررسی کارشناسی است.

تبادار به پیشینه مردم کازرون در مقابله با استعمارگران انگلیس اضافه کرد: مردم این شهرستان با در دست گرفتن پرچم مبارزه با رژیم طاغوت، در سر دادن ندای عدالتخواهی و مقابله با ظلم در زمره مناطق سرآمد بوده اند.

استاندار فارس به موقعیت جغرافیایی کازرون و نزدیکی این شهرستان به استان های ساحلی جنوب کشور اشاره کرد و اضافه کرد: تقویت زیرساخت های اقتصادی در این منطقه می تواند زمینه ساز توسعه در سطح استان نیز باشد.

تبادار بر تامین اعتبار مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به طرح های نیمه تمام تاکید کرد.

حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون نیز در این آئین از مردم این شهرستان در استقبال از استاندار فارس قدردانی و تشکر کرد و ادامه داد: افتخار می‌کنم که همشهری چنین مردمان غیرتمندی هستم.

وی خطاب به مردم کازرون تصریح کرد: یکی از مطالبات شما این بود که نماینده عالی دولت در جمع شما حضور پیدا کند که با حضور استاندار در شهرستان، این درخواست محقق شد.

ابراهیم استوار میمندی فرماندار کازرون نیز در این مراسم با قدردانی از استقبال گرم مردم کازرون از استاندار فارس بیان کرد: شما مردمانی از دیار سلمان فارسی هستید و یک هزار و ۳۰۰ شهید را تقدیم راه دفاع از ارزش‌های اسلامی کرده اید.

وی با بیان اینکه در تجمعات چند هفته قبل کازرون، حتی یک شاخه گل هم از خیابان‌ها جدا نشد، ادامه داد: این موضوع نشان از فرهنگ غنی مردم منطقه دارد.

فرماندار شهرستان کازرون با اشاره به اینکه شتاب بخشیدن به تکمیل طرح‌های نیمه تمام در این شهرستان از خواسته‌های مردم منطقه است، توجه بیشتر به این طرح‌ها را درخواست کرد.

استاندار فارس همچنین در این سفر یک روزه نخستین اقامتگاه گردشگری در مجاورت مجموعه تاریخی بیشاپور را افتتاح کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.