امروز:سه شنبه, ۲۲ بهمن

عاشقانه های کازرونی ۱۹/ تَش تُو جُونُم
2 ماه پيش

قسمت نوزدهم از بخش شعر با لهجه های مناطق مختلف شهرستان کازرون، با نام «عاشقانه های کازرونی». شاعر: حسين خسروانی


مقصرانِ اصلی نارسایی، مسئولین نظارتی و‌ اجرایی؟، نامزدان، رأی سازان یا مراکزِ حمایتی؟!
3 ماه پيش

سال های متمادی است که انتخابات مختلفی در جای جای کشور پهناورمان برگزار می شود، از طرفی دستگاه های متعددی هم برای تعیین تکلیف کاندیداها و تایید صلاحیت واجدان شرایط آن ها تاسیس گردیده


خانه تکانیِ اصول گرایان و اصلاح طلبان، شفاف سازی نامزدان، نیاز امروز کازرون و ایرانیان!
3 ماه پيش

پیروزی انقلاب اسلامی در بزرگ‌ سرزمین ایرانیانِ باستانی، آن هم با هزاران سال سابقه ی حاکمیت بر بخش های عمده ای از جهان دور و نزدیکِ پیرامونی، تجربه ای جدید از مردم سالاریِ دینی و تأثیر آرایِ مردم در سرنوشت خویشتن را بازیابی نموده


تجربه نیندوزی اصول مداران، بی هدفیِ انتخاباتیِ اصلاح طلبان، عواملِ شکستِ “عمل گرایان”!
3 ماه پيش

اندوخته های سیاسی، اجتماعی و‌ انسانی، صندوقچه هایی ارزشمند از سختی، تلخی و شیرینی هایی است که با هزینه مالی و جانیِ فراوان‌ به دست آمده است.


شناختِ اطرافیان، همراهان و مُبلغانِ کاندیداها، راهی بر “رفتار شناسیِ “ نماینده ها
3 ماه پيش

رفتار و منشِ آدم ها، بیش از هر چیز تابعِ اخلاق و روشِ اطرافیانِ آن ها بوده و بر همین اساس طبیعی است برای شناختِ خُلق و خویِ کاندیداها، ابتدا بایستی به همراهیان، هم کلامان، هم فکران و هم سویانشان دقت کرد. جستجو‌ در سوابقِ هر یک از این هم گروهی ها از آن جهت که اهداف شخصی، برنامه های جمعی، سمت و سویِ سیاسی و اقداماتِ آتی نماینده ها را به خوبی نمایان می کند!


سريال کلنگ عکسی
4 ماه پيش

سریالی بسازید که زمین چمن مصنوعی نقش لحظه ای نداشته باشد آنهم صرف عکس گرفتن با کلنگ؛ بلکه سعی کنید سریال به جایی برسد که زمین با خود چمن هم عکس بگیرد.


چند کلامِ برادرانه با “سیاست گذارانِ انتصابِ امامانِ جمعه”
5 ماه پيش

یادداشت | امان اله دهقان فرد/ جایگاهِ نمازهای جمعه و تأثیرِ خطبه، گفته، نوشته، مُوضِع و اظهار نظرهای امامانِ آن، در سطحِ شهرستانی، استانی، کشوری و‌ بعضا حتی بین المللی، نه قابلِ کتمان است و نه هم امری پِنهان


تاییدِ صلاحیتِ نامزدان توسط شورای نگهبان، برون سِپاریِ وظیفه یا واگذاریِ انتخاب به ساکنان؟/قسمت: چهل و دوم
5 ماه پيش

بررسیِ وضعیتِ گذشته و حالِ نامزدان، چگونگیِ جمع آوریِ اموال توسطِ آنان، برخورداری از خصوصیاتِ تصریح شده در قوانینِ انتخاباتی، نداشتنِ محکومیت و پرونده های قضایی، عَدَمِ اشتهار به امورِ اخلاقی،


حلقِه ی دارِ مجازات، پایانِ عُمرِ یک مُنحرف، آغازی بر عبرتِ منحرفین!
5 ماه پيش

یادداشت | امان اله دهقان فرد/ با توجه به فاصله تقريبا سه ماهه ي، شهادتِ شيخ الشهداي كازرون تا به دارِ آويخته شدنِ قاتلِ بي رحمِ ايشان و پُرسِش های موجود و … مطالبی هشدار دهنده و مواردی ارشاد کننده، متذکر می شود.


نقشِ “سازِش کاران” در انحرافِ مسلمانان و شهادتِ سیدالشهداء عليه السلام
5 ماه پيش

یادداشت: امان اله دهقان فرد | واقعه ی کربلا، فراز و‌ نشیبِ آن دشتِ پُر درد و‌ بلا، چگونگی شهادتِ اطفالِ معصوم‌‌ِ سیدُالشهدا ع، خطبه های عالِمانه و فصیحانه ی زینب کُبرا، دفاعِ جانانه ی یارانِ اندکِ حضرتِ آقا از دینِ خدا…


شمارش معکوس برای شورای پنجم
6 ماه پيش

در بهار سال ۱۳۹۶ در زمان انتخابات شورای شهر، افراد جدیدی با شعار های نو و مردم پسند پا به عرصه انتخابات گذاشتند تا صدای مردم و گوش شنوای جامعه مدنی در مدیریت شهر کازرون باشند.


یادداشت/ کازرون و بخشندگی جاده‌هایش!
6 ماه پيش

یادداشت/ به قلم هادی غضنفری | کازرون شهرستانی استراتژیک که در محور مواصلاتی چند استان قرار دارد که هنوز یک کیلومتر آزادراه ندارد، نقاط حادثه خیزش به کندی رفع می شود…


حضورِ تاريخي در بدرقه ي خطيبِ جمعه ها، برگي ديگر از حماسه آفريني كازروني ها
8 ماه پيش

چشم دیدهای مردم و یادهای آنان، همواره در قضاوت های تاریخ، بیش از شنیده هایشان ماندِگار بوده و طبیعی است، آنانی که همواره در میانِ مردم، مدافعِ محرومان و در کنارِ مشکلاتشان حضور دارند، هم در حیات و هم به هنگامه ی ممات، محبت های قلبیِ همه گان را به دنبالِ خود خواهند کشید.


تاثیر شهادت خطیب جمعه ی کازرون در پالایش ها و پویش های شهرستان
9 ماه پيش

تا به حال کم تر سابقه داشته، شهادت امام جمعه ی یکی از شهرستان های کشور این گونه مورد توجه مراجع معظم تقلید، بزرگان و حتی مردم و سیاسیون جناح های مختلف کشوری و لشکری قرار گیرد.


پیام تسلیت دکتر فریدون عباسی دوانی
9 ماه پيش

دکترفریدون عباسی: شهادت حاج شیخ محمد خرسند، امام جمعه محترم و انقلابی کازرون آنهم در پایان مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، قوام بخش اراده ها و تقویت کننده باور دینی در جامعه خواهد بود.


شهیدخرسند ازمردم، درون مردم و همدرد آنان بود
9 ماه پيش

محمدحسین رجبی دوانی مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در یادداشتی به مناسبت شهادت امام جمعه کازرون نوشت: شهید خرسند ازمردم، درون مردم و همدرد آنان بود.


وارَسیِ انتخاب های گذشته ی کازرون، بازشناساییِ اقداماتِ کاندیداهای راه یافته به مجلس
9 ماه پيش

یادداشت | به قلم امان اله دهقان فرد/ قسمتِ چهاردهم / بازشناساییِ اقداماتِ کاندیداهای راه یافته به مجلس


یادداشت/ جاسوس نام آشنا!
9 ماه پيش

نویسنده: میلاد جوانی/…این شخص بیگانه، بدون این‌که از حضور در مقابل شما ترسی به دلش افتاده باشد، به شما می‌گوید: نگران نباشید؛ چون تمامی لوازم مضر منزل شما را خارج کرده‌ام!…


قُشُون كَشي به مراسم مُرده ها ، واسطه گري براي حلِّ پرونده ها ، ترفندهاي جديدِ بعضی از كانديداها
10 ماه پيش

یادداشت/ امان اله دهقان فرد | قسمتِ هشتم : از سلسله یادداشت های “ بررسیِ عواملِ تاثیر گذار بر انتخابات های کازرون ، راه های « شناختِ » کاندیداها و « تفکیکِ » شعاری ها از شعوری ها !”


وظایفْ و جایگاهِ نمایندِگانِ مجلس در ارکان حاکمیتی ، لزوم جلوگیری از دخالت های نابِجا در امورِ غیرِ نظارتی
10 ماه پيش

قسمتِ هفتم : از سلسله یادداشت های “ بررسیِ عواملِ تاثیر گذار بر انتخابات های کازرون ، راه های « شناختِ » کاندیداها و « تفکیکِ » شعاری ها از شعوری ها !”