امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2016-04-26

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان استان فارس در گفت و گویی اختصاصی مطرح کرد ؛

۳هزار رای از شش صندوق حوزه انتخابیه کازرون ابطال شد

در برخی شعبات نیز آراء مازاد برصندوق ها ابطال گردید و به صورت کلی در شش صندوق تخلفاتی صورت گرفته بود که با ابطال یک صندوق و بخشی از آراء ۵ صندوق دیگر ، جمعا تعداد ۳ هزار و ۱۳۸ رای ابطال گردید .

به گزارش کازرون نگاه ، احمد رنجبر ، سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در استان فارس در حاشیه دیدار با اعضای دفتر نظارت شورای نگهبان در کازرون طی گفتگوی اختصاصی با کازرون نگاه در رابطه با تخلفات انتخاباتی صورت گرفته در بخش قائمیه این شهرستان اظهار داشت : گزارشات مختلفی به هیئت نظارت واصل شده بود که در برخی شعب اخذ رای در بخش قائمیه تخلفاتی صورت گرفته است .

احمد رنجبر۳هزار رای از شش صندوق حوزه انتخابیه کازرون ابطال شد

رنجبر گفت : ابن تخلفات به دلیل علاقه شدید برخی هواداران یکی از داوطلبین دهیمن انتخابات مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفته بود که عوامل هیئت اجرایی برخی شعب در آن دست داشتند والبته کوتاهی عوامل فرمانداری و هیئت نظارت نیز موجب شده بود تا این تخلفات در این سطح انجام شود .

وی گفت : بلافاصله از شعب اخذ رای بخش قائمیه که گزارشاتی در رابطه به آن واصل شده بود بازرسی به عمل آمد و با نظر هیئت نظارت و هیئت اجرایی بازشماری آراء این صندوق ها صورت پذیرفت .

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در استان فارس افزود : با بررسی اطلاعات مرتبط به آراء هرصندوق و ارائه اطلاعات ته فیش برگ تعرفه ها به کامپیوتر سعی شد اصالت آراء معین شود .

رنجبر بیان کرد : بعد از بررسی ها مشخص شد در بعضی از شعب قانون رعایت نشده است و برخی تخلفات در آن صورت گرفته که با موافقت  نظر هیئت اجرایی و هیئت نظارت آراء باطل شد .

وی  گفت : در برخی شعبات نیز آراء مازاد برصندوق ها ابطال گردید و به صورت کلی در شش صندوق تخلفاتی صورت گرفته بود که با ابطال یک صندوق و بخشی از آراء ۵ صندوق دیگر ، جمعا تعداد ۳ هزار و ۱۳۸ رای ابطال گردید .

سرپرست دفتر نظارت فارس گفت : متخلفین در بحث تقلب انتخاباتی شامل سه گروه اند که عده ای از آنها می تواند از عوامل اجرایی باشند که برخورد در رابطه با تخلفات انها توسط فرمانداری و هیئت اجرایی صورت می پذیرد اما گروه دوم متخلفین می تواند از ناظرین شبکه نظارتی ما باشد که بسته به نوع تخلف آنها ، برای برخورد با این افراد از آنها برای امورنظارتی استفاده نخواهد شد و دسته سوم نیز اشخاص عادی هستند که رای غیرقانونی داده اند که براساس قانون ، مقام قضایی وظیفه برخورد با آنها را دارد .

رنجبر اضافه کرد : در این انتخابات تدبیری اندیشیده شد تا برای تنبیه افرادی که رای غیرقاونی وارد صندوق ها می کنند ، این اشخاص مودپیگرد قرار گیرند لذا تمامی افراد متخلف بزودی به مقام قضایی معرفی میشوند تا مردم بدانند اگر طرفدار داوطلبی بخواهد حمایت خود را با آراء غیرقانونی اعمال کند از تعقیب قضایی در امان نخواهد ماند .

وی در رابطه با این موضع که چرا صندوق های دارای اراء باطله به صورت کامل ابطال نشدند بیان کرد : گاهی با بررسی کارشناسی مشخص می شود همه ی آراء یک صندوق و حتی اکثر آن غیرقانونی و باطل نیست و بخش قابل توجهی از صندوق را آراء صحیح تشکیل داده است لذا ما موظفیم از این آراء صحیح حراست نماییم و به همین دلیل وجود تعدادی رای غیرقانونی در یک صندوق نمی تواند دلیل موجهی برای ابطال یک صندوق باشد .

سرپرست دفتر نظارت فارس افزود : در صورتی که به نتیجه برسیم اکثر آراء یک صندوق غیرقانونی است مطمئنا صندوق را ابطال خواهیم نمود و حتی اگر در یک مجموعه چندین صندوق هم مشکل داشته باشند بدون هیچ تعللی همه انها را باطل می کنیم .

رنجبر ادامه داد : البته اختیارات ابطال صندوق ها توسط هیئت نظارت شهرستانی و هیئت نظازت استان تا زمانی است که ابطال صندوق ها و آراء بر سرنوشت انتخابات تاثیر نگذارد و در غیر اینصورت ابطال با نظر موافق شورای نگهبان صورت می پذیرد .

وی گفت : هیئت های نظارت در مواردی که صلاح بدانند و ضرورت داشته باشد می توانند ناظرین را در حوزه انتخابیه خود جابجا کنند و حتی در موراد مهم تر نیز این اختیار وجود دارد که از ناظرین یک حوزه انتخابیه در حوزه دیگری بکارگیری شوند و منعی ندارد .

سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان  فارس با اشاره به برخی تعصبات قومی قبیله ای و محلی بیان کرد : اگر سلامت انتخابات تحت تاثیر این گونه تهدیدات واقع شود ما مجازیم از ناظرین سایر شهرستان ها استفاده کنیم و این شیوه همیشگی هیئت نظارت است که به طور مثال می توان به انتخابات در ادوار گذشته در حوزه های انتخابیه سپیدان ، آباده ، کوار ، سروستان  وخرامه اشاره کرد .

رنجبر افزود : در این دوره نیز  برای نظارت بر انتخابات مرحله دوم دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی به حوزه های انتخابیه داراب ، زرین دشت ، فسا ، نی ریز ، ممسنی و رستم  ، ناظرینی از دیگر شهرستانها جهت کمک به این حوزه ها اعزام خواهند شد .

وی گفت : این موضوع حتی در دستگاه اجرایی فرمانداری ها و وزارت کشور نیز مرسوم است که در مرحله دوم انتخابات این دوره شاهد هستیم عوامل اجرایی از شهرستان کازرون در راستای تقویت هیئت اجرایی حوزه انتخابیه ممسنی به این شهرستان عزیمت خواهند نمود  .

11 پاسخ به “۳هزار رای از شش صندوق حوزه انتخابیه کازرون ابطال شد”

 1. مجتبا گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام.. افراد عادی هم این جریانو میدونن.. متاسفانه در انتخابات گذشته هم در یکی از بخشها شاهد رای دادن نخلها بودیم..ولی کسی توان مقابله با اونرو نداشت .. یا اینکه مصلحت نبود.. خدارو شکر میکنیم که از این پس با تقلب در انتخابات برخورد میشه.. امیدوارم تداوم داشته باشه.. نه اینکه هر وقت مصلحت بود انجام بشه و هروقت مصلحت بود هم چشم پوشی بشه

 2. نکوی دوست گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  چرا تمام صندوق ها بازشماری نشد؟

  فکر کنم گندش در می آمد

 3. میرزایی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  جناب آقای رنجبر ! حق الناس نامیدن انتخابات توسط مقام معظم رهبری جای هر گونه اما و اگر را از مسئولین انتخاباتی سلب نموده است . اولا در شش صندوق مورد بررسی قرار گرفته بیش از ۴۶۰۰رای باطل گردیده و ۳۲۰۰رای که شما فرموده اید مربوط به ۵صندوقی است که تنها آرای نماینده متخلف و هوادارانشان در آن به شدت مورد تاخت و تاز قومی قرار گرفته بود . چرا همه ۳۰ صندوق قاییمیه را بازشماری نمی کنید ؟! فردای قیامت باید پاسخ گوی تخلفاتی باشید که جلوی روی نمایندگان ویژه فرماندار!! ، مسئولین نظارتی و نیروهای انتظامی و.. صورت گرفت و البته همه آنان نیز اصرار داشتند و دارند که پاک ترین انتخابات صورت گرفته است . ای کاش برای یک بار هم که شده به این تخلفات رسیدگی جدی می شد . مطمئن باشیم شهدا و امام ره و کسانی که حقشان ضایع شده ، شما و مسئولین دوره دهم انتخابات در کازرون را نخواهند بخشید

  • رضا گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   دوست عزیز چرا ۴سال پیش آرای بخش خشت بازشماری نشد.؟ چرا از وظایف نظارتی باید استفاده ابزاری بشه. چرا تعدا آراء نماینده قبل ۶۳ هزار رای بود و نفر دوم ۵۷ هزار رای ولی کسی نگفت این همه رای از کجا اومد. در صورتی که کل آرای این دوره اندازه رای این دو عزیز نمیشه!!!!مطمئنا اگر تقلبی صورت گرفته باشه نسبت به دوره قبل ۱ به ۱۰ هم نیست. لطفا به شعور مردم توهین نکنید اونها همه چیز بهتر از مت و شما میدونن
   تا کاندیدای مورد نظرمون رای میاره انتخابات پاک پاکه ولی تا رقیب رای میاره بحث تقلب و . .. پیش می کشیم.

   • میرزایی گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    دوست عزیزِ مدافع تخلف !؟ این که در دوره قبل یا دوره های گذشته چه تخلفاتی صورت گرفته بود دلیل نمی شود تا در این دوره نیز هر کس هر کاری خواست انجام بدهد ، اگر هم تخلفی صورت گرفته بود باید جلوی آن را می گرفتند ، آیا چون فردی در قبل کاری خلافی انجام داده ، شما این اجازه را پیدا می کنید تا هر کاری خواستید انجام بدهید ؟ وقتی مسئول هیات نظارت استان بعد از بررسی های مختلف می گوید در انتخابات کازرون ، و بیش از همه مردم غیور یک بخش ، به تخلفات گسترده دست زده اند ، معنایش این است که حق الناس در روز روشن و توسط کسانی که بایستی نگهبان حقوق مردم باشند نقض شده و مسئولین سیاسی ، امنیتی و انتظامی بایستی پاسخ گو باشند. اگر یک بار برای همیشه این تخلف افشا شود دیگر کسی این جرات را به خودش نمی دهد تا حقوق مردم را پایمال نماید . همان گونه که جناب رنجبر فرموده اند منتظر هستیم تا ببینیم دستگاه قضایی ،نیروهای امنیتی و دستگاه های دولتی چه اقدام انقلابی را برای برخورد با کسانی که این تخلفات را صورت دادند و کسانی که مسئولیت داشتند از حقوق رسمی مردم دفاع کنند ولی چشم هایشان را بستند و بعضا با متخلفین همراه شدند،را انجام خواهند داد؟؟!.

  • رضا گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   دوره قبل چون نفر مورد نظر شما رفت حالا با رای نخل ها و … حق امام (ره) و شهدا حتما ادا شد؟!!
   یه سوزن به خودتون بزنید یه جوالدوز به مردم

  • جوکار گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   جناب آقای رضا ! بنا به عقیده شما در دوره قبل تخلفات زیادی توسط دو کاندیدای مطرح قبلی صورت گرفته بود ، اگر حرف شما را بپذیریم ، لاجرم باید به این نکته هم اشاره بکنیم که شما هم در قایمیه نزدیک به ۲۴ هزار رای به کاندیدای خودتان دادید و همان موقع نیز گزارش ها حاکی بر این بود که عین همان تخلف ها توسط شما و البته در سطح گسترده تر ! و با شور و هیجان بیش تر! نیز صورت گرفته بود ! . اگر همان روز با شما و هر کسی که حق الناس را لگدمال کرده بود برخورد قضایی ، قانونی و بدون تبعیض صورت گرفته بود ، در این دوره کسی این جرأت را به خود نمی داد وارد این فضای غیر شرعی شود و البته اگر در این دوره جلوی متخلفین گرفته نشود در دوره های آینده نیز هر کس به خودش اجازه دست درازی به حقوق مردم و دیگر کاندیداها را خواهد داد . یادتون نره که بروز تخلفات در این دوره تنها منحصر به یک کاندیدا و هوادارانش در یک بخش از شهرستان بوده است .

 4. بچه قائمیه هستم گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  من خودم بچه قائمیه هستم
  تخلفات در قائمیه آشکارا بود
  بدون اینکه کسی بخواهد مخالفت کند
  انگار یکسال قبل برای تک تک صندوق ها برنامه ریزی کرده بودند
  آن علامتهای روی مچ دست نیروهای رضازاده با خودکار خود گواهی به همین مطلب من دارد
  رای حق الناس است…………..

  نیروهای نظارتی قائمیه از طرفداران اصلی رضازاده بوده اند………..معنای این چیست؟….

 5. پژمان گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سرپرست دفتر نظارت فارس گفت : متخلفین در بحث تقلب انتخاباتی شامل سه گروه اند که عده ای از آنها می تواند از عوامل اجرایی باشند
  می تواند نه آقای رنجبر “هستند”
  یعنی شما نمیدونید …….. محمدی وپسر گلشون و ……..تقوی …….اموزش و پرورش وهمکارشون …….جعفری به عنوان هیات تغلب ( نه هیات اجرایی )……………… انتخاب شده بودن ، و از عوامل اصلی تخلف بشمار میان هنوز بافعل میتواند جا رو برای جولان این افراد باز میزارید جالبه بدونید این افراد در دوره های قبل هم همین بساط رو داشتند
  چطوره که میگن ” هرکنه اقای محمدی ایخو ایفرسته تو ” جای سواله اینجا که این محمدی کیه که اینقد قدرت داره اگه اینجوره قبل از هر انتخابات نظرشو بپرسین هرچی نظرشون باشه همونو بفرستین بره مجلس نه دیگه اینقد وقت میخاد نه اینقد هزینه ……

 6. دانیال گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  هرکس میومد که اون علامت رو دستش بود اینایی که تعرفه میدادن همینجور ننوشته تعرفه میکندن میدادن بهش اصلا کسی تعرفه خبرگان رهبری رو نمیگرفت میگفتن وقت نداریم اخرکار اونایی که اونجا به اصطلاح مسؤل بودن خودشون برا اینکه ضایع نباشه خودشون دست بکار شدن تعرفه خبرگان رو زود زود پر میکردن
  متاسفم برا مردم شهرستان کازرون که همیشه قربانی این دزدی های اشکار میشن و هیچ کسی هم نه پاسخگو هست نه برای دوره های بعد جلو این دزدی ها رو میگیرن

 7. ساسان گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  شهرستان کازرون چند دورست داره تاوان بی لیاقتی افرادی رو میده که توانایی انجام کاری رو ندارن و به عنوال مسولین برگزاری انتخابات ، انتخاب میشن
  یعنی یه نفر چقد میتونه تاثیر گذار باشه که بخان بگن هر کسی رو محمدی میخاد میفرسته تو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.