امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۸-۰۹

در اورژنس بیمارستان کازرون رخ داد؛

پرستاری پدرنوزاد بدحالی را کتک زد

لطفا در به بیمارستان کازرون، مراقب سلامتی خود باشید.درصورت بی توجهی به مریضتان،اعتراض نکنید وگرنه شما نیز در کنارش بستری خواهید شد! (تصویری تزئینی است)

پرستاری پدرنوزاد بدحالی را کتک زد

اگر گذرتان به اورژانس بیمارستان کازرون افتاد لطفا مراقب سلامتی خود باشید. در صورتیکه همراه مریض هستید، حتی اگر حال مریضتان وخیم است(خدای نکرده) و مورد بی توجهی و تاخیر در رسیدگی واقع شده، لطفا بگذارید به حال خود رها شده و خودکار خودش سلامتی اش را کسب کند. وگرنه در صورت اعتراضتان، شما نیز در کنارش بستری خواهید شد!

بر اساس گفته های شاهدان عینی، شب گذشته فردی به همراه خانواده خود به دلیل ناراحتی جسمی فرزند نوزادش به اورژانس بیمارستان مراجعه می کند. با وجود تاکید پدر نوزاد بر وخامت حال فرزند و گذر زمان، برخی پرستاران بدلیل رسیدگی به دیگر مریضان و برخی نیز با سهل انگاری، به مداوای نوزاد نپرداختند که این موضوع نارضایتی پدر و اعتراض وی را به دنبال داشت. پدر نوزاد که فرزند بدحال خود را بدون رسیدگی می بیند، حس پدرانه اش تحریک شده و معترضانه به پرستاری می گوید: «اگر مشکلی برای فرزندم پیش بیاید، از شما شکایت خواهم کرد» که این جمله با بی احترامی و توهین پرستار پاسخ داده شده و منجر به درگیری لفظی کوتاهی بین دوطرف می شود. پس از آن پرستار دیگری برای خاتمه دادن به این مجادله، در مقابل نگاه همسر و مادرهمسر فرد، مشتی را روانه صورت پدر نوزاد می کند(!) که منجر به خونریزی دهان فرد می شود. پس از آن بود که برخی پرستاران بر بالین فرد کتک خورده حاضر شده تا وی را مداوا کنند، اما فرد می گوید بجای من به مداوای فرزندم بپردازید چراکه من با این ضربه نخواهم مرد!

بلافاصله با مطلع شدن بستگان ضارب و مضروب، افراد دیگری به طرفداری از طرفین در بیمارستان حضور می یابند. بعد از رسیدگی به فرزند، پدر که تحت فشار روحی و البته جسمی قرار داشت، با پرستار درگیری لفظی پیدا می کند که درگیری طرفین و بستگانشان را به دنبال دارد. در پایان با حضور ماموران کلانتری، پدر نوزاد به پاسگاه منتقل می شود.

در پایان این سوال به ذهن می رسد که با عنایت به زحمات کارکنان ارگانها، اما افراد در طول ساعت کاری خود تا چه اندازه حق درگیری با ارباب رجوع داشته و می توانند با آنها برخورد فیزیکی داشته باشند؟ آیا همیشه حق با افرادی است که پشت میز قرار دارند و ارباب رجوع به صورت پیشفرض شانس محکومیتش بیشتر است؟

منتظر پاسخگویی رئیس محترم بیمارستان کازرون در این باره هستیم.

3 پاسخ به “پرستاری پدرنوزاد بدحالی را کتک زد”

 1. محمد گفت:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  چرا چیزی راجع به بد حرفی به پدر …. پرستار ننوشتی.یکطرفه قضاوت نکنید لطفا.با آبروی کسی بازی نکنید.

 2. رضا گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  به هر حال کار پرستار خوب نبوده

 3. محمد رضا ییان پور گفت:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  در مورد بیمارستان کازرون. که همیشه مردم شهر وروستاهای اطراف یک طرفه قضاوت می‌کنند شما از آن شخص همراه پرسیدید که چرا از موقع ورود به اورژانس شروع به فحاشی به پرستاران کرده ازش سوال شد چرا به یک پرستار زن هر حرف رکیکی دوست دارد بزند در آن موقع که آن پدر و فرزندش آمدن بیمارستان مریض بد حال تر داخل بخش اورژانس بوده. ومریض ایشان دراولویت نبوده. یک سوال از همه مردم شهرستان کازرون میکنم. اگر خانم شما پرستار باشد وکسی یا شخصی بیاید به خانم شما فحاشی کند جواب شما در مقابل آن شخص بی تربیت چیست. آیا اجازه به فحاشی میدهید یا آن را کتک میزنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.