امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2017-08-02

حکایت کو‌ه‌چنار، کدام تصمیم برای همه بخش‌ها درست‌تر است؛

ماندن یا جدایی، فواید و ضررها؟ + نظرات مردم

نکات منصفانه/ مردم و مسئولان باید با عقلانیت و کنار هم گذاشتن پازل محاسن و معایب این اقدام در کنار هم، اقدامی مناسب داشته باشند.

شهرستان کازرون این روزها دچار التهاباتی در فضای مجازی شده است که خیلی ها حتی بدون علم به موضوع با مواجهه ی شایعات ، واکنش های مختلفی داشته اند .
بر این اساس تصمیم گرفته شد ماجرا به صورت شفاف نگاشته شود و صورت تفصیلی در اختیار عموم مردم شهرستان قرارگیرد و زمینه ای شود تا مردم نسبت به ماجرای جدا شدن بخش های کوهمره و چنارشاهیجان از شهرستان کازرون و تشکیل شهرستان جدید به نام “کوه چنار” با استدلال و اطلاعات کافی اظهار نظر نمایند .
عرفا آنچه که رواج دارد این هست که هم انسانها و هم جوامع انسانی دوست دارند استقلال کافی در مدیریت امور خود داشته باشند ، از همین رو است که در تقسیمات کشوری نه فقط در ایران بلکه سایر کشورها ، می کوشند تا جامعه کوچک خود را از لحاظ جایگاه و عنوان ارتقا دهند تا به پیشرفت های مد نظر خود برسند .
سودجویان همواره در طول تاریخ برروی کره زمین از این خصلت ذاتی جوامع بهره برداری سوء نموده و برای رسیدن به اهدافشان از مدل های مختلفی استفاده کرده اند .گاهی ملت ها را به کشورگشایی ترغیب کرده اند و از فضای درگیری بین آنها سود برده اند و زمانی هم ملت های بزرگ را با ایجاد تفرقه های قومیتی به جدایی تشویق کرده اند تا بتوانند از فرصت کوچک بودنشان بهره برداری کنند . تخصص این مدل برنامه ریزی را در قرن های اخیر انگلیسی ها به خوبی کسب کرده اند .
ازطرفی هم طبیعی است برخی سیاستمداران به دور از اخلاق و انصاف و برای رسیدن به مطامع شخصی خود مردم را درگیر این بازی ها کنند .
اما آنچه مسلم است ، در برخی موارد جدایی و استقلال موجب پیشرفت می شود کما اینکه در بحث جدایی نورآباد از کازرون می بینیم ، این روزها نورآباد از لحاظ زیرساخت بسیار پیشرفت چشمگیری داشته است و امروز همسطح با کازرون به مردم خدمات رسانی میکند، اگرچه نباید شرایط ویژه نورآباد از جمله جمعیت و وسعت پهناور را برای شهرستان شدنش نادیده گرفت در حالی که چنارشاهیجان کمتر تشابهی با نورآباد دارد .
هم مردم و هم مسئولان باید عقلانیت و حکمت را در رابطه با این موضوع بکار گیرند و با کنار هم گذاشتن پازل محاسن و معایب این اقدام در کنار هم ، اقدامی مناسب داشته باشند .


باکنار هم گذاشتن پازل های جداسازی بخش های کازرون مطمئنا این نتیجه حاصل خواهد شد که به دلیل کاهش جمعیت رسمی کازرون ، فرصت فرمانداری ویژه را از دست خواهد داد که مطمئنا این فرصت برای همه ی بخش ها یکجا می سوزد .
این نکته را باید دانست که سمت فرماندار در فرمانداری ویژه ،معاون استاندار و فرماندار می باشد وی می تواند در کلیه جلسات معاونین استان حضور داشته که اختیارات خاصی نیز از سوی استاندار به او تفویض می شود .
همچنین سطح مدیران ادارات جهاد کشاورزی ، آموزش و پرورش ، راه و شهرسازی ، امور اقتصادی و دارائی، تعاون کار و رفاه اجتماعی ، صنعت معدن و تجارت ،اداره اطلاعات به معاون مدیر کل ارتقاء می یابد.
قاعدتا با اختیارات فوق ، اگرتلاش شود فرمانداری ویژه به کازرون اعطا گردد ، مردم همه ی بخش های شهرستان بدون نیاز به حضور در صفوف مراجعه کنندگان ادارات کل در مرکز استان به راحتی می توانند مشکلات خود را در مرکز شهرستان رفع نمایند و چه بسا با تلاش مسئولان برای هر بخش می‌توان واحدهای اداری مستقلی مستقر نمود .
همه ی مردم می توانند این موضوع را به خوبی درک کنند که وقتی مسئولان با مجموعه ای عظیم و متحد روبرو میشوند مطمئنا خشوع لازم را در تکریم آنها به کار میگرند . به این معنی که اگر شهرستان کازرون به چند شهرستان کوچک مبدل شود ، مسئولان رده کشوری و ملی با اولویت درجه دو و سه به آن می نگرند.
با بررسی رویدادهای خبری گذشته دیده میشود هرگاه یکی از مسئولان بلندپایه کشور اعم از روسای قوا و یا وزرای دولت و سازمان‌ها به استان ها سفر میکنند ،اولویتشان با شهرستان های بزرگ از لحاظ جمعیت و وسعت است .
در همین استان فارس سالیانه مسئولان زیادی به نمایندگی از قوای مختلف به شهرستانها سفر میکنند اما می بینیم که بعضا در برخی شهرستان های کوچک در طول سال فقط یک یا دومرتبه مسئول عالی رتبه ای حضور می یابد .از طرفی دیده میشود که هرگاه هیئتی عالی رتبه به فارس عزیمت میکند شهرستان های لارستان ،کازرون، جهرم و مرودشت در اولویت های سرکشی آنهاست .
کمتر مدیر عالی رتبه ای در ایران وجود دارد که با نام کازرون بیگانه باشد و سابقه نشان داده است حضور این مدیران در شهرستان در بازه های زمانی مختلف مختص یک بخش نبوده و همزمان پروژه همه ی بخش ها با هم توسط مدیران بررسی شده است.
با این اوصاف ، حل مشکلات میتواند بدون شهرستان شدن هم محقق شود و فرصت جدایی برای همیشه وجود دارد .
متاسفانه در سالهای اخیر برخی بی مهری ها به بخش ها باعث شده است کمتر اعتمادی به مرکز شهرستان وجود داشته باشد که البته خود مرکز شهرستان نیز از بی تدبیری برخی مسئولان بی نصیب نبوده است .

شهرستان کازرون سالهاست از ایجاد دو طبقه‌ی کاذب شهری و روستایی رنج می‌برد در حالی که خون گرم ترین مردم فارس بلکه ایران و یا جهان در کازرون ساکن هستند و این مرزبندی شوم هیچ جایگاهی در دین و انسانیت ندارد .
هم مردم و هم مسئولان همه ی بخش ها باید توجه داشته باشند که اگر بخشی به شهرستان تبدیل شود به این معنی نیست که بودجه های آن بخش افزایش می یاید بلکه توزیع بودجه براساس امایش های سرزمینی و جمعیتی است که چه بخش باشد و چه شهرستان میزان آن تغییر نمی کند .
بودجه فرمانداری ها ،بخشداری ها و دهیاری ها همگی براساس میزان جمعیت تخصیص می شود . البته شهرداری ها که بصورت بنگاه خصوصی اداره میشوند هم درآمدشان فقط و فقط در همان شهر صرف و هزینه میشود که ارتباط خاصی با بودجه دولتی ندارد .
مردم فهیم بخش چنارشاهیجان باید با در نظر گرفتن همه ی مسائل شهرستان شدن پیگیر این موضوع باشند و با برادری و نیت پیشرفت همه جانبه شهرستان گام بردارند
مطمئنا اگر جدایی بخش ها با لجاجت ، خودرایی و بدون در نظرگرفتن منافع سایر بخش ها باشد ، زمانی به طول نمی انجامد که دوره نمایندگی آقای رضازاده به پایان میرسد و سایر بخش ها بخاطر احساس ظلمی که کرده اند در اقدامی یکپارچه نماینده ای را به مجلس می فرستند و سالیان سال آن شهرستان را که قاعدتا در بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی با کازرون مشترک است به انزوا می رانند و این اختلافات تا انجا پیش میرود که ده‌ها سال هردو شهرستان در عقب ماندگی بزرگی به سرخواهند برد و این موضوع به نفع هیچ کدام از شهرستانها نخواهد بود .
حال آنکه اگر اتحاد و همدلی بزرگان همه ی بخش ها بوجود آید و بزرگان کازرون هم از آن لاک شهری بودن و ندیدن روستایی ها و بخش های دیگر بیرون بیایند می توان با کمک ظرفیت های انسانی ، مادی و معنوی شهرستان ، کارهای بزرگی کرد که نقطه به نقطه کازرون آباد و زبانزد عام و خاص دنیا باشد .

28 پاسخ به “ماندن یا جدایی، فواید و ضررها؟ + نظرات مردم”

 1. ناشناس گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  بایدچناربشودشهرستان کازرون چندساله حق ماراخوردند

 2. ناشناس گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  شهرستان کازرون خود در هاله ای از بی مهری و انزوا فرو رفته و با تجزیه این شهر به دو بخش هیچ چیزی عاید نمیشود تنها اتحاد و همدلی برای ساختن کازرونی آباد و در شأن ملت منطقه لازم است

 3. کرامت الله امیرعضدی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  تشکیل استان/ باید کار کنند که همه بخش‌ها راضی شوند

  سلام دوست عزیز
  من یکی از اهالی شهرستان بزرگ و تاریخی کازرون مظلوم هستم که متاسفانه مسول های دلسوز در کل شهرستان و شهر کازرون نداشتیم و اجازه ندادند کسانی هم که بودنند خدمت کنند.

  چه بسا که میبینید این چند نماینده مجلس اخیر کار چندانی برای کل شهرستان نکردند و هرکدام به فکر مناطق خود بوده اند و همین طور مثل نماینده کنونی .

  و در مورد این شایعه های اخیر مبنی بر جدا شدن بخشی از شهرستان کازرون این شایعه هیچ وقت به وقوع نخواهد انجامید مگر این که کل شهرستان به استان تبدیل شود و همه مردم منطقه راضی و خرسند باشند.

  استانی بزرگ و تاریخی به نام بیشاپور به مرکزیت کازرون و شهرستان های نوراباد، رستم، فراشبند، فیروزآباد، قیروکارزین و یکی دوبخش شهرستان کازرون از جمله قائمیه و خشت و بالاده آن زمان همه ما راضی و خرسند و خشنود هستیم به امید رسیدن چنین روزی..

 4. .... از قائمیه گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با بلوار جدید، شهرستان می‌شویم

  تا الان که کازرون شهرستان بوده وضعیت رسیدگی به بخش ها اینقدر افتضاح هستش.

  تجربه نشون داده هر وقت بودجه ای از استان ارسال شده توی همین کازرون ته کشیده و چیزی عاید بخش ها نشده.

  نوع نگاه مسیولین کازرونی به بخش ها شکل ارباب رعیتی بوده همیشه. صرفا از بخش ها جز رسیدن به منافع خودشون استفاده کردند.

  کازرون هیچ گاه نه فرمانداریویژه خواهد شد نه رویای استان شدن.

  پیشرفت از آن قایمیه، ملای انبار و نودان هستش که با طرح جدید بلوار شدن سراسری این چند شهر به زودی ایده شهرستان جدید و مجزا به وقوع خواهد پیوست .

  لطفا نظرات مختلف رو بدون سانسور بزارین نه فقط نظرات همسو با خودتون رو

  • زهرا گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   عالی.حرف همه ی ما همینه.پس قائمیه باید شهرستان بشه و به خودش بتونه تکیه کنه

 5. از اهالی نودان گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  حسن نیتی از مسئولین نمی‌بینیم

  بلوار شهری بین شهر قائمیه و نودان در زمان دکتر محمدصادقی تصویب شد و به زمان آقای رضازاده رسید و قرار شد این بلوار از دوسمت همزمان شروع به کار بشه.

  ولی متاسفانه از سمت قایمیه شروع شده ولی از سمت نودان هنوز نه.

  ما حسن نیت و صداقتی در بین مسوولین شهر قائمیه و بخش چنارشاهیجان نمی بینم و فقط برای وسعت و جمعیت میخوان از بخش کوهمره نودان استفاده کنند.

 6. A... از کازرون گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  کدام نماینده به خود کازرون رسیدگی کرد؟

  ضمن عرض سلام و آرزوي موفقيت براي مردم فهيم كازرون، لازم به ذكر است كه سالهاست نمايندگاني كه به نام نماينده كازرون به مجلس راه مي يابند هيچكدام براي شهر ما كاري نكرده اند و نخواهند كرد چونكه كازروني نيستند، دلشان براي اين شهر نمي تپد.

  چه بهتر كه بخشها را جدا كنند شايد ما بتوانيم كسي را كه واقعا لياقت جايگاه نمايندگي اين شهر را داشته باشد انتخاب كنيم، كسي از بطن اين مردم كسي كه واقعا كازروني الأصل باشد و دلسوزانه به فكر مردم اين شهر باشد.

  هركس وارد كازرون ميشود با صرف اندك زماني متوجه ميشود كه چه ناعدالتي هايي در حق اين شهر و مردمانش شده است.

  گاهي براي پيشرفت نودان گاهي پيشرفت خشت و كنارتخته و زماني براي قائميه و…، اما پرونده كازرون سالهاست كه خاك ميخورد و تنها نامي از آن بر جا مانده، هر نوع تغييري كه در شهر مشاهده مي كنيد از همت شهروندان است نه دولتمردان.

  • oiuoi گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   در رابطه با جواب این آقای که گفته بود اگر جدا بشه؛
   خوب باز فردا روز یکی دیگه میاد ی جای دیگشو جدا میکنه یهو میبنی شهرستانی با این عظمت تبدیل میشه به بخش

   • زهرا گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    قائمیه نیم ساعت .چهل وپنج دقیقه با کازرون فاصله داره پس فکر نمیکنم بتونیم بگیم که قائمیه ماله کازرونه در ضمن کازرونی ها خدا رو از یاد بردن وگرنه اینجوری گناه گردن خودشون نمیکردن

 7. Star گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  مسئولان نگاه عدالت محور به همه بخش‌ها داشته باشند

  سلام خدمت شما الان چند ساله که کازرون فاقد هرگونه نماینده است کازرون که قدمت شهرنشینی اش از شیراز هم بالاتر هست الان مسئولان به این روزش آوردن.

  ای نماینده محترم و تمام نمایندهای کازرون شما فردا در پیشگاه خداوند مسئول هستید بی عدالتی خیلی بده نماینده باید با تمام بخش ها و شهرک مرکز به یه چشم نگاه کنه هر نماینده ایی که از طرف کازرون رفت فقط چشم با مناطق خودشون داشتند.

  امیدوارم خداوند به مردم شریف کازرون کمک کند تا سروسامان بگیرید ما چندساله نماینده نداریم فقط خدا داریم خداوند پشت و پناهمان باشد و جلو این همه ظلم و ستم را بگیرد

 8. بی نام گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  لازمه پیشرفت بخش‌ها، پیشرفت یکپارچه تمام شهرستان است

  با سلام خدمت مدیر محترم کانال و کلیه شهروندان عزیز کازرون

  بنده بعنوان یک عضو کوچک این گروه و یک شهروند کازرونی با پاره پاره شدن شهرستان بزرگ کازرون مخالفم و تنها در یک صورت موافقت میکنم که:

  همزمان با شهرستان شدن قائمیه، خشت و کنارتخته و بالاده و نودان، تبدیل به شهرستان گردد
  و در پی آن کازرون و شهرهای همجوار همچون ممسنی، رستم ، فیروز آباد، فراشبند و قیر و کارزین به یک استان مستقل تبدیل گردد.

  باور کنید کازرون هم شایستگی و بایستگی و هم شرایط استان شدن را دارد.
  متاسفانه مردم این شهرستان بجای وحدت، بر علیه همدیگر کار میکنند!
  و عده ای جاهل میگویند این امیدی واهی بیش نیست!

  مگر یاسوج در ابتدای امر که تبدیل به استان شد، چه پیشرفت و امکاناتی داشت؟ بعد از استان شدن پیشرفت خود را شروع کرد.

  ما باید بدانیم که لازمه پیشرفت کازرون و شهرهای محروم همجوار که سالهای خیلی قبل باید تحقق می یافته، تبدیل شدن به استان است.

  باید بدانیم که استان فارس بسیار پهناور است و بدلیل پیشرفت شهرهای استان دیگر نمیتواند توسط یک استانداری اداره شود و مانند خیلی از استانهای دیگر همچون خراسان، باید تبدیل به دو و یا سه استان جداگانه شود.

  استان شدن خواسته همه مردم این شهرستان هست و بدلیل عدم همدلی و سستی نسبت به این مسئله که مگر میشود و نشدنی است، پیگیر این مهم نیستند!

  امیدوارم مردم این شهرستان با همدلی، همفکری و همکاری بیشتر به این مسئله مهم و حیاتی جامه عمل بپوشانند.

  با تشکر فراوان از همه مردم فهیم کازرون عزیز

 9. Mahdi گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  اولویت‌های اشتباه نماینده

  جناب آقای دکتر رضازاده
  به جای اینکه وقتشون رو بزارن روی جذب سرمایه گذار در شهرستانی که این همه جوان تحصیل کرده و همه بیکارند
  به جای اینکه به فکر مسایل و مشکلات اقتصادی مردم باشند
  به جای اینکه به فکر درد مردم باشند
  به جای اینکه همگام با مردم باشند و وحدت آفرین باشند

  چرا دارند…کاری میکنند که تفرقه بیفته بین مردم
  چرا کاری میکنند که نژادپرستی ها افزایش پیداکنه ؟ چرا؟ و چرا و چراهای بسیار دیگر….

  • زهرا گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   هر چیری جای خودش را دارد شهرستان شدن جای خودش و پیدا کردن شغل برای جوانان هم سرجاش

 10. اکبر.ب گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  عرق قومیتی هر نماینده و مظلومیت کازرون

  با عرض سلام : به نظر من اگر جدا شوند بهتر است به این دلیل که ؛ همانطور که خودتون فرمودید ما مردم کازرون همه سرمان در کار خودمان هست و هیچ وقت اتحاد و هم صدایی نداشته و همیشه سرنوشتمان را به دست تقدیر سپرده ایم.

  همین باعث شده که همیشه زیر مجموعه ای از زیر مجموعه های خود باشیم و عوامل اصلی و جایگاه های تاثیر گذار پیشرفت شهرمان را به دست افراد غیردلسوز و بهتر بگم کسانی که میتوان انها را ضد کازرون و کازرونی قلمداد کرد داد ان هم نه یک روز و دو روز بلکه کمترین مدت ان ۸ سال.

  اگر کمی دقت شود در مورد جاده کازرون شیراز به وضوح میتوان ان را دید و درد ان را حس کرد.

  پس اگر این مناطق جدا شوند نماینده مجلس از خودشان و بر خودشان انتخاب میشود و شاید ارزوی این مردم هم برای یک بار هم که شده محقق شود و نماینده ای از کازرون برای کازرون و دلسوز کازرون در جایی که برای کشور تصمیم جدی و اثر گذار گرفته میشود تحقق یابد و به نفع همه مان است.

  • سردبیر کازرون نگاه گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   کازرون نگاه: جدا شدن یا نشدن بخش‌ها، ارتباطی با سهم نماینده جداگانه ندارد و باز هم در صورت جداشدن، هردو شهرستان با هم فقط یک نماینده خواهند داشت.

 11. جواد از قائمیه گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  بگذارید جدا شویم!

  با سلام …هم کازرون درمجلس نماینده داشته و هم بخش ها.
  هرکس که رفته، به مقتضی اهل کدام بخش بودن، تمام تلاش خودش رو اونجا متمرکز کرده.

  اما همانطور که مشاهده شده نماینده ی بخش ها همیشه اقداماتی رو برای خود کازرون انجام داده، اما نوع نگاه کازرونی ها و مسیولان ان به بخش ها سبب بی اعتمادی کامل شده. به گونه ای هم اکنون پیشرفت رو فقط در جداشدن از کازرون میبینند.

  همانطور که امروز در مباحث دوستان شنیدیم (پخش زنده گفتگوی ویژه از کانال کازرون نگاه) قایمیه به دلیل محور اصلی و ترانزیتی که دارد از اینده و پیشرفت خوبی برخوردار هست.
  حالا فارغ ازاینکه قدمت کازرون بیشتر باشد کازرون هم اکنون شهرستانی بن بست هستش و بیشترین تردد از سمت قایمیه هست.

  ضمنااین تفکر ساده لوحانه اس که فکر کنیم با فرمانداری ویژه شدن کازرون بخش ها میتوانند شهرستان شوند، خیر. اگه کازرون فرمانداری ویژه شود شانس جدایی و تشکیل شهرستان جدید به صفر میرسد. چون با اختیاراتی که دارد مسیولان کازرون مانع پیشرفت قایمیه خواهند شد.

  مسیولین نودان نیز نباید توقعات بیش از حد داشته باشند، همه باید برای تشکیل شهرستان مجزا یکدل و هم صدا باشند. اختلاف برسر اینه که ادارات و فرمانداری در کدام بخش باشد. راه حل ساده اس، همانطور که با ساخت بلوار جدید نودان و ملای انبار و قایمیه به هم متصل میشوند، میشود ادارات رو در حد وسط این دو بخش یعنی ملای انبار اسکان داد که فاصله ی تقریبی از قایمیه به فرمانداری و نودان به ان تقریبا برابری میکند و جهت استفاده هر دو میتواند مفید واقع شود.

  لطفا در راستای شعارهاتون در مورد ازادی بیان نظر اینجانب رو منتشر کنید

 12. hAmEd گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  هر شخصی دوست دارد محل زندگی خود را آباد کند ولی…

  با سلام
  در این چند روز اخیر تنش و بحث جدایی مناطقی از شهرستان کازرون توسط نماینده مجلس در حال پیگیری هست و با سکوت و همکاری فرماندار شهر کازرون در راستای تحقق به خواسته شخصی ایشان میباشد جهت شهرستان کردن محل زندگی خود طبق وعده و قول هایی که زمان انتخابات به مردم منطقه مورد نظر داده شد ولی به چه قیمتی!

  مگر میشود هر زمان هر نماینده محترم که وارد مجلس شد محل زندگی خود را تار جدا بافته کند؟؟؟ اگر اینطور که تمام #نمایندگان مجلس شهرها که زاده بخش ها هستند باید محل زندگی خود را به #شهرستان تبدیل کنند!

  جناب اقای رضازاده و اقای فرماندار بجای ایجاد تنش و جدایی انداختن بین مردم و شهرستان فکری به حال پیشرفت کل منطقه داشته باشید و فقط فکر محل زندگی خود نباشید بقیه شهرها اعم از کازرون، خشت؛ بالاده، کنارتخته، روستاهای دشت برم، و سایر بخش ها و روستاهای زیرمجموعه شهرستان کازرون نیاز به پیشرفت دارند ولی کسی فکر جدایی و نفاق بین مردم و شهرستان نیست.

  چرا در این مدتی که مردم شهرستان کازرون از شما خواستار پاسخگویی به اینکه بعد از گذشت این همه مدت از حضور شما در مجلس خواستار عملکرد شما و بازخواست از شما شدند بجای جواب گویی که چه کارهایی در این مدت برای کل منطقه شهرستان انجام داده اید یا نداده اید، فکر جدایی رو عملی کردید تا شاید دیگر مردم از شما سوالی نکنند که این ۲ سال چه گذشت از بودن شما در مجلس؟

  پیشرفت خوب هست همه هم دوست دارند محل زندگی خود را ارتقا دهند ولی نه به هر قیمتی! اگر اینطور بود کل ایران هر منطقه یه شهرستانی میشد برای خود.

  انشالا با هوشیاری تمام مردم منطقه های شهرستان کازرون از این کار نسنجیده و قوم گرایی جلوگیری شود چون دیگر فرقی بین روستایی و عشایری و شهرستانی نیست که با این حرفای روستایی و شهری کسی بتواند نفاق و جدایی را تشدید کند.

 13. unknown گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  نماینده با توجه به موقعیت ما قصد جدایی دارد

  با سلام . خواستم گلایه ای داشته باشم از این سایت (کازرون نگاه)… چرا هر کسی که نماینده مجلس را تخریب میکند ، نظراتشان را ارسال میکنید و نظرات دیگران را برای عموم ارسال نمیکنید؟ کمی صداقت به خرج دهید.

  جواب دوستمان که گفته هر کسی محل زندگی خودشان را شهرستان میکند:
  اینکه جناب رضازاده نماینده مجلس بیش از ۲۰ سال است که در شهرستان های دیگر زندگی میکنند.

  ایشان با توجه به موقعیت و جمعیت چنارشاهیجان اقدام به جدایی و رفاه حال مردم کرده است نه از روی احساسات.

  کازرون هم در زمانی شهر بوده الان شهرستان شده. پس هر شهری به مرور زمان شهرستان میشود.
  از اطلاع رسانی کازرون نگاه تشکر میکنم.

 14. یک نفر گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ما نفهمیدیم؛ شما فضول هستید آقای کاظمینی و ریاضی٬ چنارشاهیجان و کوهمره چه ربطی به شما دارد؟

 15. Ali گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  آقای رضا زاده اگر نماینده شهرستان هستند باید بیاد در بین مردم، بیاد و حرفهای مردم رو بشنوه.

  با وجود اینکه الان ما در کازرون اون رو ندیدیمش تا الان، یکی از دوستان بنده در مورد وضعیت کشتارگاه کازرون با ایشون صحبت کرده بود علنا.
  بینی و بین الله گفته بود مگه من نماینده شما هستم؟ من نماینده چنارشیجونم.

  چنارشیجونم با توجه به اینکه در ی کفه ای قرار داره بزرگترین امتیازش همین راه هست که یک چهار راه خوب برخوردارند و الان پیشرفت خیلی قابل توجه ای گرفته بنده چند روز پیش رفتم اونجا کازرون رو هم با مشکلات عدیده رها کرده به حال خودش هر چه پیش آید خوش آید.

  • زهرامحمدی گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   ایشون همه ی تلاششونو واسه کازرون کردن و میکنن اما این انصاف نیست چون نزدیک به ۹۰درصد از کازرونی ها پایه صندوق خای رای هم نرفتن چه برسه که بخوان رای خالی بدن

 16. مسعود.ر گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  نماینده پرکار و متعهد…

  با سلام خدمت همشهریان عزیز.
  من یک کازرونی ام که ده سال است ساکن شهر جم استان بوشهر میباشم.

  نماینده شهر جم، عسلویه، کنگان و دیّر خانم سکینه الماسی یک روستایی زاده از اهالی روستاهای جم است.

  ایشان با هماهنگی و مکاتبه با سازمان منطقه ویژه و فرمانداری عسلویه و اداره کار پارس جنوبی طرحی به تصویب رسانده اند که فقط شهرهای حوزه نمایندگی خودش( که در بالا ذکر نمودم) را بومی معرفی نمودند و دیگر نقاط استان بوشهر را غیر بومی برای کار در منطقه عسلویه معرفی کردند.

  من به عنوان یک شهروند جم به ایشان افتخار میکنم چرا که هم برای روستای خود و هم برای شهر خود و هم برای سایر نقاط حوزه نمایندگی خود کاری کردند کارستان، تمامی کسانی که به ایشان رای دادند و رای ندادند ایشان را تحسین میکنند.

  حال شما عملکرد جناب رضازاده را با خانم الماسی #مقایسه کنید دقیقا صد و هشتاد درجه با هم فرق دارد. یکی مسئول و متعهد و پرکار در قبال منطقه استحفاظی اش دیگری قومی نگر و بی تفاوت در قبال حوزه انتخابیه اش.
  ای کاش هنگام رای دادن بیشتر حواسمان را جمع میکردیم.

 17. Mehrsun0053 گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با این شرایط بخش‌های دیگر هم خواهان جدایی هستند

  سلام ادمین محترم
  من از اهالی بخش جره و بالاده هستیم با این شرایط بخش جره و بالاده نیز خواهان شهرستان شدن میباشد

  چون دارای وسعت ،جمعیت و فاصله بیشتری از کازرون دارد

  شاید با این شرایط بتوان شاهد بازگشایی مسیر مستقیم بالاده به شیراز بود تا بخش جره و بالاده از بن بست بودن خارج شود

  • زهرامحمدی گفت:

   Thumb up 0 Thumb down 0

   دوست عزیز قائمیه سالهاست در بروبیای شهرستان شدن حرف امروز ودیروز نیست حرف بیست سال است

 18. مردم گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  کازرونی‌ها؛ وقتی پای صندوق رای نمی‌روید، توقعی هم نداشته باشید

  باسلام. ضمن تشکر از رسانه کازرون نگاه.
  اینقدر ارسال نکنید که از چنار شاهیجان نماینده ای برای جدایی شهرستان و حمایت نیامده…! هنوز هم نمیبینید؟ جناب دکتر رضازاده جواب همه شما را دارد و نیازی به نماینده محلی و بخشی نیست. !!

  ما ایشان را انتخاب کردیم که نماینده ما باشد و هر طور صلاح میداند تصمیم بگیرد.

  تا دیروز چنارشاهیجان و کوهمره را بیشتر کازرونی ها نمیدانستند کجاست، حالا برای شما مرغ تخم طلا شده.

  واقعا متاسفم برای افرادی که یا حسادت میکنند یا به خاطر منافع نمی گذارند که شهرستانها جدا بشود. امام حسن (ع) فرمود هرچه را برای خودت میپسندی برای دیگران هم بپسند و هر چه را…….. چگونه شما (کازرونیها) در شهرستان خودتان برای کوهچنار جلسه میگذارید و تصمیم میگیرید؟

  در ضمن صندق ارای خودتان را نگاه کنید وبعد توقع از نماینده داشته باشید.. دور از انصاف است. نه اینکه نماینده نباید کاری انجام ندهد! منظورم توقع بیجا و زیادی هم از نماینده حدی دارد. و در پایان … بزرگی به فضل و ادب است ، نه به اصل نسب. (امام علی ع) لطفا انتشار کنید.

 19. حسین گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  نماینده مردم کازرون خیلی وقته خوابیده وخبرنداره کازرون داره به سمت تباهی ونابودی میره با این اوصاف

 20. محمد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام
  بنظرم اگر قراره چنارشاهیجان شهرستان مستقل بشه . بهتر است قبلش کازرون به تنهایی یا با چند شهرستان مجاور مثل نورآباد ممسنی و فراشبند یک استان مستقل بشوند و بعدش چند شهرستان دیگه مثلا چنارشاهیجان و خشت و کنار تخته و غیره به شهرستان تبدیل شوند. اینطوری به نفع این چندتا شهرستان خواهد بود ….
  حالا که قراره چنارشاهیجان جدا بشه ما کازرونیها هم باید به سمت استان شدن حرکت کنیم و درخواست استان مستقل شدن را بدهیم
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.