امروز:سه شنبه, ۲۲ بهمن
تاریخ انتشار:2017-06-15

تولید نفت سبک از میدان نفتی خشت سال ۹۷ آغاز می شود

در حالی مجارها به دنبال نفت سبک ایران هستند که با توسعه میدان نفتی «خشت» مشکل تامین نفت سبک مورد نیازشان بر طرف خواهد شد

تولید نفت سبک از میدان نفتی خشت سال ۹۷ آغاز می شود

در حالی مجارها به دنبال نفت سبک ایران هستند که با توسعه میدان نفتی «خشت» مشکل تامین نفت سبک مورد نیازشان بر طرف خواهد شد.

فرایند تکمیل توسعه میدان نفتی خشت در دست اجراست. پیش بینی می شود توسعه این میدان در نیمه نخست سال ۹۷ به اتمام برسد و روزانه حدود ۲۰ هزار بشکه نفت از آن استصحال و به وسیله خط لوله به گناوه سپس پایانه نفتی خارک و از آن جا به مبادی صادراتی منتقل شود.

از سوی دیگر، در حالی مدیران شرکت نفت از پیشرفت ۸۰ درصدی توسعه فاز اول میدان نفتی خشت سخن می‌گویند که به نظر می‌رسد به دلیل مشکلات مالی و ضعف پیمانکاران، هم اکنون توسعه فاز اول این میدان نفتی با تاخیرهای متعددی روبروست به طوری که دست کم در طول یک سال گذشته تاکنون، پیشرفتی در توسعه این میدان نفتی حاصل نشده است.

حجم ذخایر نفت خام درجای میدان خشت در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی کازرون و در مجاورت شهر کنارتخته، حدود یک میلیارد و ۵۳ میلیون بشکه نفت برآورد شده که در مجموع ۲۷۰ میلیون بشکه نفت این نفت قابل استحصال می باشد.کنارتختهآنلاین
_____________
عضویت در متنوع ترین و جذابترین کانال کازرون
#کازرون_نگاه:
@kazerunnegah

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.