امروز:چهارشنبه, ۲۲ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۸-۰۱-۰۷

‌‌تمامی محورهای استان فارس باز است

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس با اشاره به رتبه دهم استان در بحث ترددهای جاده‌ای گفت: در حال حاضر تمامی محورهای شریانی استان باز و تردد به صورت عادی است.

حمید احمدی مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر تمامی محورهای شریانی استان باز و تردد به صورت عادی است، اظهار داشت: ترددها در استان کاهش پیدا کرده به گونه‌ای که در مجموع ترددهای جاده‌ای ۲۴ ساعت گذشته کشور، استان فارس
در رتبه دهم قرار دارد.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته در مجموع حدود ۳۸ هزار خودرو وارد استان و حدود ۳۶ هزار خودرو از استان خارج شده است، گفت: پرترددترین محور ورودی استان محور بوشهر- کازرون و پرترددترین خروجی محور آباده- شهرضا است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس با بیان اینکه سه محور پر تردد استان به ترتیب شیراز- مرودشت،کمربندی شمالی شیراز و فیروزآباد- قیر است، افزود: اوج تردد محورهای استان در ساعت ۱۷ تا ۱۸ و محور  شیراز- مرودشت بالاترین تردد در ساعت اوج را داشته است.

احمدی با بیان اینکه متوسط تردد ساعتی در جاده‌های استان ۲۴۳ خودرو  و متوسط سرعت ۷۹ کیلومتر برساعت بوده است، بیان کرد: از دروازه‌های شهر شیراز ۴۹ هزار خودرو وارد و ۴۵ هزار خودرو خارج شده است که پرترددترین ورودی محور کوار, شیراز و پرترددترین محور خروجی  شیراز -مرودشت بوده است.

وی عنوان کرد: در بخش حمل و نقل مسافر برون شهری استان از ابتدای طرح نوروزی (۲۳ اسفند۹۷) تا روز گذشته ۲۳ هزار سفر انجام شده که در مجموع ۳۰۱ هزار مسافر جابه‌جا شده‌اند.

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی ۱۵۵ سفر راهیان نور انجام شده و در مجموع ۶۵۰۰ نفر به مناطق جنگی سفر کرده‌اند.

احمدی گفت: در بخش پیش فروش بلیت‌های  نوروزی تا امروز ۵۸  هزار بلیت به صورت حضوری و ۲۸ هزار بلیت به صورت غیرحضوری  و در مجموع۸۶  هزار بلیت صادر شده است.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد در سال‌های گذشته بیش از ۶۰ درصد  تصادفات در محدوده  30 کیلومتری شهرها اتفاق افتاده است که لازم است هموطنان در این محدوده احتیاط و دقت بیشتری در  رانندگی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.