امروز:دوشنبه, ۱۳ مرداد
تاریخ انتشار:2019-11-10

گشایش نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر‌های سنتی در کازرون

نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر‌های سنتی در شهرستان کازرون افتتاح شد.

محمد جواد جوکاری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون اظهار کرد: نخستین بازارچه صنایع دستی و هنر‌های سنتی ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر امروز یکشنبه نوزدهم آبان ماه با حضور زاهدیان نژاد معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس، محمدی معاون فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، حجت الاسلام والمسلمین صباحی امام جمعه کازرون، و دیگر مسئولان استانی و شهرستان آغاز به کار کرد.

او با بیان اینکه در این بازارچه ۱۰ غرفه متعلق به هنرمندان کازرونی است، تصریح کرد: در این غرفه‌ها رشته‌هایی از جمله نمدمالی، دولچه دوزی، گیوه دوزی، گلیم بافی و معرق کاری ارائه شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون بیان کرد: همچنین در این بازارچه یک غرفه سبد بافی از استان گیلان و یک غرفه رشته قلمزنی از استان اصفهان حضور دارند و در همه رشته‌ها کارگاه‌های زنده نیز برپا است.

او با بیان اینکه همه شهروندان می‌توانند از این بازارچه در موزه مردم شناسی واقع در خیابان شریعتی این شهرستان بازدید کنند، ادامه داد: زمان بازدید از این بازارچه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ بعد از ظهر هر روز است.

محمد جواد جوکاری افزود: بازدید از نمایشگاه تا ۲۴ آبان ماه برای عموم آزاد است.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.