امروز:یکشنبه, ۲۸ بهمن
تاریخ انتشار:۱۳۹۴-۱۱-۲۳

فرجاد عباسی ؛

گسترش سرطان در ایران، امتحان الهی یا نسیان انسانی

در حقیقت، باب شدن استفاده از نمک تصفیه شده یددار، اقدامی بوده که توسط انگلیس ها طراحی و توسط متخصصین اجیر شده ایران، در کل کشور رواج داده شده است.

امروزه درخت بدریخت سرطان در جامعه ایرانی ریشه دوانیده است و در سرتاسر ایران، باغ هایی ازاین درخت، سر به فلک کشیده اند و همینجا لازم می دانم که از

فرجاد عباسی

باغبانهای چنین باغهای بی برگی تشکر ویژه به عمل آورم، همان کسانی که برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی تا توانستند کلاس های تست زنی رفتند، ترفند های تست زنی را فرا گرفتند، و به هر دری زدند تا فقط مدرک پزشکی بگیرند،متخصص بهداشت شوند،متخصص تغذیه شوند، تا شاید سمتی بگیرند،مطبی بزنند و مردمی درد مند برای ملاقات چند دقیقه ایی با آنها صف بکشند. در مورد گروهی از پزشکان می توان گفت که هدفشان از همان ابتدا، هرچیزی بجز خدمت خالصانه به مردم است. و در مورد عده ی کثیری از آنها باید اظهار کرد که ناخواسته عروسک خیمه شب بازی کشور های استعمار گر شده اند. به عنوان مثال با جرئت و صراحت هرچه تمام تر در برنامه های پزشکی رسانه ملی، حجامت را به سخره می گیرند و برخی از بینندگان ساده اندیش و کم مطالعه فریب هذیان گویی چنین به اصطلاح پزشکانی می خورند. حجامتی را منع می کنند که بیش از هفتصد حدیث از جانب معصومین(ع)، نمایندگان آفریدگاریا همان پزشک پزشکان ، در مورد اهمیتش، در دست است. حجامتی را منع می کنند که مجرب ترین پزشکان یهودی و غربی مخفیانه برای بیماران خود انجام می دهند. حجامت عامی را منع می کنند که سموم و فلزات سمی موجود در خون آن، بیست و سه برابر سموم موجود در خون سرخرگ است. لذا مردم عزیز توجه داشته باشند که آن پزشکانی که بویی از اسلام نبرده اند، در صددند تا برای منافع مادی خود، حرفی بزنند و کاری بکنند که مردم بویی از سلامتی نبرند.
بنابراین اگر سیر صعودی سرطان در ایران را نشان دهنده اهمال و کارشکنی متولیان بهداشت و جامعه پزشکی ندانیم به رشد بیشتر سرطان در کشور کمک کرده ایم و آیندگان یقینا جامعه طب سنتی-اسلامی امروزکه معدودی از پزشکان را نیز شامل می شود، بخاطر این تقیه و سکوت بی مورد نخواهند بخشید.
در ادامه علل شیوع سرطان شرح داده می شود تا صحت گفته های فوق معلوم تر گردد.
۱-مصرف نمک تصفیه شده یددار: شاید برایتان سؤال پیش بیاید که چرا رسول خدا(ص) و سایر معصومین(ع) که علم لدنی داشتند، در مورد نمک چنین فرمودند: پیامبر اکرم:غذا خوردن را با نمک شروع کن و با نمک تمام کن. چرا که هرکس این کار را بکند، خداوند بسیاری از بلا ها و مریضی ها را ازاو دفع می کند که کمترین آنها جذام است. امام باقر(ع):نمک شفای هفتاد بیماری است و اگر مردم خواص نمک را می دانستند برای درمان مریضی ها فقط از آن استفاده می کردند. امام صادق(ع):هر کس بر نخستین لقمه از غذای خود، نمک بپاشد کک ومک صورت او از میان می رود. پرواضح است که منظور حضرات معصومین (ع)از نمک، نمک دریا یا نمک معدن بوده است و نه نمکی که مواد معدنی آن در فرایند به اصطلاح تصفیه، جدا شده باشد و چند ماده شیمیایی از جمله نوعی سفید کننده و ید شیمیایی کارخانه ویلیام کنت انگلیس به آن اضافه گردد.
در حقیقت، باب شدن استفاده از نمک تصفیه شده یددار، اقدامی بوده که توسط انگلیس ها طراحی و توسط متخصصین اجیر شده ایران، در کل کشور رواج داده شده است. انگلیس ها اهداف زیر را از این کار دنبال می کردند:
الف- بی اعتماد کردن و بی اعتقاد کردن مردم مسلمان ایران نسبت به احادیث ارزشمند معصومین(ع)(وقتی که مردم از ناحیه پزشکان، از خوردن نمکی که فرمولش تغییر کرده و سمی شده، منع گردند واز طرف دیگر، ازجانب معصومین(ع) بر خوردن آن ترغیب شوند، این هدف محقق می شود).
ب- بیمار کردن مردم و بدنبال آن فروش داروها و محصولات بهداشتی-آرایشی خود.
پ- فروش ید شیمیایی به ایران که در کارخانه ویلیام کنت انگلیس تولید می شود.
لازم است بدانید که نمک دریا یا معدن سرشار از املاح مختلف همچون منگنز،منیزیم،روی،برم،پتاسیم،مس،سدیم و غیره می باشد. علاوه بر این ،به اندازه کافی حاوی ید طبیعی می باشد. همچنین باید دانست که میزان طبیعی پتاسیم در بدن گیاهان،جانوران و انسان ها باید پنج برابر میزان سدیم باشد. ولی این نسبت با مصرف نمک تصفیه شده که فاقد پتاسیم است، برعکس می شود. لذا فرد مستعد ابتلا به فشار خون،بیماریهای قلبی و سرطان می شود. در ضمن علت سرطان زا بودن نمک تصفیه شده را علاوه بر حذف شدن مواد معدنی نمک دریا یا معدن طی فرایند تصفیه، می توان به اضافه کردن چند نوع ماده شیمیایی و ید شیمیایی که بدن قادر به دفع مقادیر اضافی آن نیست، نسبت داد. لازم به توضیح است که ید شبه فلزی است که مقدار بسیار کمی از آن نیاز بدن را تأمین می کند و این مقدار کم با مصرف نمک دریا یا معدن تأمین می شود و یا حتی مصرف کمی سبزیجات و میوه جات (خصوصا قرمزرنگ ها) تأمین کننده نیاز بدن به ید می باشد.
۲- استفاده بی رویه از کود های شیمیایی و سموم آفت کش: این مورد خصوصا در کشت و پرورش گوجه فرنگی وخیار صدق می کند. به اعتراف خود کشاورزان ،سموم آفت کش که برای گوجه فرنگی بکار می رود،موجب از بین رفتن تمامی مارها، عقرب ها وسایر جانوران مزرعه می شود و بدون شک قدری از آن سموم جذب گیاه شده و در نهایت وارد بدن مصرف کننده می شوند. لذا توصیه می گردد که بجای گوجه فرنگی ورب آن، از رب انار،رب نارنج، آلوبخارا و فلفل قرمز در خورشها استفاده شود.
۳- امواج روز افزون الکترومغناطیسی: امواج رادیویی ، تلویزیونی،جاسوسی، موبایلی،اینترنتی و غیره، همه و همه همچون غل های زنجیر بر دستان و پاهای انسان امروزی می مانند که رهاهی از آنها اگر نگوییم غیر ممکن ولی بسیار دشوار می باشد. اما خوشبختانه خداوند گیاهی خلق کرده که قادر است امواج الکترومغناطیسی را به خود جذب کند، نامش چیست؟ انواع کاکتوس ها خصوصا کاکتوش برگ پهن. لذا توصیه می گردد که چند کاکتوس برگ پهن در محل زندگی کاشته و نگه داشته شود. در ضمن باید دانست که میوه کاکتوس برگ پهن، که گلابی وحشی یا خاردار نامیده می شود، سرشار از آنتی اکسیدان است و با خوردن آن، علاوه برتنظیم قند و فشارخون، سرطان را از خود دور کرده ایم.
۴- غذاهای کارخانه ای: حتی محصولاتی که روی آنها عبارت صد درصد طبیعی درج شده است، حاوی کمی نگهدارنده شیمیایی هستند. در اینجا لازم می دانم که به عنوان نمونه در مورد یکی از محصولات کارخانه ایی، یعنی مرغ و تخم مرغ، که بسیار پرمصرف است، توضیحاتی بدهم. حتی اگر فرض کنیم که در مرغداریها از هیچ نوع آنتی بیوتیکی، استفاده نشود، باید تصریح کرد که بعلت آنکه مرغها در مرغداریها، شبشان مانند روز روشن است، از داشتن خواب واقعی محروم گشته اند و در نتیجه سموم، مواد زائد و اسید لاکتیک تولید شده در بدن آنها که در خواب شب باید دفع شوند، دفع نمی گردند. در نتیجه با خوردن چنین تخم مرغ و مرغهایی، این مواد مضر وارد بدن مصرف کننده می شوند. به همین خاطر است که پس از مصرف این محصولات کارخانه ای، فرد احساس خواب آلودگی ، خستگی وضعف می کند. لذا توصیه می گردد که بجای مرغ و تخم مرغ کارخانه ای از مرغ و تخم مرغ محلی یا تخم بلدرچینی استفاده شود که خوراکش مخلوطی از گندم، جو و شلتوک باشد و در یک کلام برای پیشگیری از سرطان باید محصولات محلی را جایگزین محصولات کارخانه ای کرد.
۵- پشم شیشه، پارچه نسوز،سیمان نسوز،آزبست که در لنت ترمز کامیون ها بکار رفته است، عامل دیگری برای شیوع سرطان می باشد.
۶-پلاستیک ها: هرچه بتوانیم از ظروف پلاستیکی کمتر استفاده کنیم، از ابتلا به سرطان فاصله بیشتری گرفته ایم. توجه شود که از ظروف پلاستیکی برای نگهداری مایعات و غذاهای گرم استفاده نشود و همچنین از نگهداری بطری های پلاستیکی حاوی مایعات در فریزر جدا خودداری شود. مطلب دیگر که بسیار حائز اهمیت است، در معرض نور خورشید قرار گرفتن بطری های حاوی نوشابه و آب معدنی در هنگام حمل و نقل آنها می باشد. چرا که نور خورشید سبب وارد شدن موادی سرطان زا از بطری پلاستیکی به نوشابه و آب معدنی می شود.
۷-بکار رفتن الیاف مصنوعی و پلاستیکی در ساخت لباس های زیر: بد نیست بدانید که هم اکنون در کشور آلمان، فروش لباس های زیر که از جنس پلاستیک باشند، کاملا ممنوع می باشد. لباس های زیر باید از جنس نخ، کتان یا سایر الیاف طبیعی باشند.
۸- ظروف حاوی آلومینیوم: متأسفانه در ظروف استیل، روحی وتفلون که به طور گسترده ای در سراسر کشور استفاده می شوند، فلز آلومینیوم بکار رفته است و با طبخ و نگهداری غذا در آنها، هربارمقداری ازاین فلز سرطان زا، وارد غذا می شود. لذا برای حل این مسئله، حدیث گهرباری از رسول اکرم(ص) یادآور می شوم: (خداوند به زندگی کسا نی که اکثر ظروف غذایی آنان، سفالین است برکت می دهد). بنابراین توصیه اکید می شود که ظروف سفالی جایگزین ظروف استیل،روحی وتفلون شوند. البته ظروف برنجی ، شیشه ای، چدنی بدون روکش و چینی مورد تایید می باشند. و همچنین در هفته، تا دو مرتبه می توان از ظروف مسی استفاده کرد.
۹- لامپ های کم مصرف بسیار پرمصرف: این دسته از لامپ ها از دو جهت خطرناک هستند: اول اینکه، چون اشعه ماورا بنفش از خود ساطع می کنند، باعث بروز اختلالات پوستی،افزایش فشارخون،کاهش دقت در کار و افسردگی و اضطراب در انسان می شوند. دوم اینکه در این لامپ ها جیوه بکار رفته است که با شکستن یا ترک خوردن، فضای اطراف را از این فلز سرطان زا آلوده می کنند. در حقیقت، این لامپ ها اگرچه برق کمتری مصرف می کنند اما بسیار پرهزینه هستند چونکه موجب گسترش بیماریهایی نظیر سرطان می شوند و درمان چنین امراضی ، هزینه کمرشکنی برخانواده ها و دولت تحمیل می کنند. لذا لامپ های رشته ای(تنگستنی)،ال ای دی و اس ام دی را باید جایگزین لامپ های به اصطلاح کم مصرف، کرد.
۱۰- نوره کشیدن : در روایات اهل بیت(ع) تأکید فراوانی به نوره کشیدن، حداقل هر چهل روز یکبار شده است و آن نوره ای که مدنظر آن بزرگواران بوده، حاوی آرسنیک طبیعی می باشد که متأسفانه این آرسنیک در کارخانجات مربوطه از نوره خالص جدا شده و به شرکت های داروساز غربی فروخته می شود. غربی ها از این آرسنیک طبیعی، داروی گران قیمتی برای سرطانی ها می سازند. لذا طب سنتی-اسلامی با تأسی از فرمایشات معصومین (ع)استعمال نوره خالص (بدون جدا کردن آرسنیک آن) به منظور زدودن موهای زائد را مانع بروز برخی از سرطان های شایع می داند.
نقش گیاهان در جلوگیری و درمان سرطان ها:
۱-مصرف برگ و تخم گیاه تاج خروس چه بصورت دمنوش و جه بصورت اضافه کردن به خورش ها، تأثیر بسزایی در جلوگیری از سرطان دارد.
۲-مصرف هفتگی تمشک، شاه توت،زغال اخته، سیب معطر، گیلاس، آلبالوو پودرلیموی سبز، مورد تأکید می باشد.
۳-از دمکرده میخک خصوصا قبل یا بعد از در معرض اشعه ایکس قرار گرفتن، میل گردد.(در حالت عادی، بیش یک مرتبه در هفته مصرف نشود.)
۴- دمکرده گل همیشه بهار ضد سرطان خون و سرطان روده بزرگ می باشد.
۵- خوردن خرما با پوست و همچنین خارک، اثر اثبات شده ای در کاهش ریسک ابتلا به سرطان دارد.
۶- مصرف یک روز در میان سیر خام و پیاز خام، از شکل گیری تومور های مغزی جلوگیری و حتی آن تومور ها را به مرور کوچک و کوچکتر می کند.
۷-گنجاندن سبزیجات رنگارنگ خصوصا خانواده کلم(گل کلم، کلم بروکلی وکلم بنفش و….) در سبد مصرفی خانوار تاثیر بسزایی در پیشگیری از سرطان ها دارد.
در اینجا لازم می دانم که مطلب دیگری که بسیار مورد تأکید ائمه اطهار(ع) است،بیان نمایم و آن چیزی نیست جز نوشیدن آب جوشیده شده ی ولرم. ازاینرو توصیه می شود که حداقل یک صبح در هفته بصورت ناشتا(با شکم خالی)، یک تا چهار لیوان آب جوشیده ولرم میل شود و سپس بمدت چهل و پنج دقیقه ورزش کرد(راه رفتن، دویدن یا دوچرخه سواری). در این مدت چیز دیگری را نباید خورد. طبق جدیدترین یافته های محققین ژاپنی، با این کار سموم بدن، بهتر و سریعتر دفع می شوند و به این ترتیب، ریسک ابتلا به سرطان کاهش می یابد.
در پایان خاطر نشان می نمایم که اغلب بیماریها از جمله ،سرطان ها را نباید امتحان الهی دانست بلکه نسیان انسانی دانست چرا که این متولیان سلامت جامعه و اکثریت عامه مردم هستند که نه تنها نسبت به فرمایشات و سیره عملی چهارده معصوم(ع) دچاربیماری نسیان و فراموشی شده اند بلکه نسبت به بخش های از قرآن مجید هم(مثلا،آیه ۱۱۹ سوره نسا: کسانی که دست در طبیعت خدامی برند، یاران شیطانند) مبتلا به این بیماری گشته اند و در مورد دستکاری نعمت های الهی، بی تفاوت شده اند. به امید آنکه با برطرف شدن این بیماری نسیان از جامعه، سایر بیماریها از جمله سرطان نیز از میان مردم رخت بربندند.

فرجاد عباسی، محقق و مدرس طب سنتی-اسلامی و عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران

برچسب ها :

3 پاسخ به “گسترش سرطان در ایران، امتحان الهی یا نسیان انسانی”

 1. ناشناس گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام.وبسایت جالبی دارید.خیلی خیلی ممنون

 2. معافيت سربازي گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 3. ناشناس گفت:

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home3/kazeroo5/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Thumb up 0 Thumb down 0

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم
  کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.