امروز:یکشنبه, ۲۷ آبان
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۸-۰۱

گزارش تصویری؛

گزارشی از نمایشگاه کتاب در کازرون + تصاویر

نمایشگاه با ۲۰ و ۴۰ درصد تخفیف، به مدت ۲۰ روز و تا ۴ آبان ماه از ساعت ۸ الی ۱۷ در محل کتابخانه اداره فرهنگ و ارشاد کازرون ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه کتاب مهرماه با هدف افزایش سطح فرهنگ و دانش در جامعه، به همت موسسه فرهنگی سراج و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کازرون از ۱۵ مهرماه، در محل کتابخانه اداره ارشاد کازرون برپا شد.

این نمایشگاه با حدود ۲۵۰۰ عنوان کتاب که با ۲۰ و ۴۰ درصد تخفیف ارایه می‌شوند، به مدت ۲۰ روز و تا ۴ آبان ماه از ساعت ۸ الی ۱۷ در محل کتابخانه اداره فرهنگ و ارشاد کازرون ادامه خواهد داشت.

ندا زنگنه کازرونی نژاد، مسئول فروش کتب نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار کازرون نگاه ضمن اشاره به اینکه حدود دوسوم کتب موجود در نمایشگاه از انتشارات قدیمی هستند، گفت: پرفروشترین کتابهای این دوره در رده سنی کودکان و پس از آن در رده سنی جوانان، رمان «من پیش از تو و من پس از تو» هست و در زمینه روانشناسی نیز کتابهای «این قورباغه را قورت بده» و«چه کسی پنیر مرا جابجا کرد» با استقبال مردم مواجه شده اند.

وی در ادامه با گلایه از عدم همکاری آموزش و پرورش کازرون و عدم بازدید مدارس، استقبال مردم از نمایشگاه را نسبت به دوره های گذشته متوسط ارزیابی کرد.

نکته قابل توجه در نمایشگاه کتاب، حضور کودکانی بود که به اتفاق خانواده به نمایشگاه آمده بودن ولی به دلیل وجود وسایل جانبی از جمله اسباب بازی، جذب آنها شده و کمتر سمت کتابها میرفتند.
در همین راستا یکی از مادران ضمن گلایه از این موضوع گفت: جای اینچنین وسایلی در نمایشگاه کتاب نیست و باید نمایشگاه جداگانه ای برای منظور درنظر گرفته شود.

از دیگر نکات نمایشگاه میتوان به کتابهایی اشاره کرد که صفحاتی به تعداد انگشتان یک دست دارند و تنها به دلیل نوع کاغذ و جلدهای طرح دار، با قیمتهای بسیار بالایی عرضه می شوند. همچنین وجود برخی کتب پرفروش روانشناسی (در بالا ذکر شده) است که به گفته برخی کارشناسان، مطالب آن سالهاست که منسوخ شده اما همچنان مورد استقبال مردم قرار می گیرد.

امید است در آینده ضمن عرضه کتب پرفروش و به روز کشور در همه موضوعات، استقبال مردم نیز در این زمینه افزایش یابد.

عکاس-خبرنگار کازرون نگاه: فاطمه کاویانی

_________
به مردمی‌ترین کانال خبری کازرون بپیوندید #کازرون_نگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.