امروز:دوشنبه, ۵ فروردین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۱-۰۵

حجت‌الاسلام غلامحسین لطفی:

کوتاهی برخی ادارات در وقوع تخلفات درمنابع طبیعی

دادستان کازرون گفت: بیشترین پرونده‌های موجود در عرصه منابع طبیعی به‌سبب کم کاری، کوتاهی و به موقع عمل نکردن برخی ادارات است.

به گزارش کازرون نگاه، حجت‌الاسلام غلامحسین لطفی عصرامروز در جلسه شورای پیشگیری از تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان کازرون با اشاره به اهمیت پیشگیری از تخریب منابع طبیعی و اراضی ملی اظهار داشت: شهرستان کازرون با توجه به گستردگی و تعدد بخش‌ها اگر همدلی و همکاری بین دستگاه‌ها و ادارات نباشد در جلوگیری از تخریب منابع طبیعی و اراضی‌ملی موفق نمی‌شود.

دادستان شهرستان کازرون با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با پیشگیری از وقوع جرم گفت: بحث پیشگیری از جرم، تنها وظیفه دادگستری نیست و همه دستگاه‌ها وظیفه دارند در این زمینه همکاری کنند.

وی بیشترین پرونده‌های موجود در دادگستری را از کم کاری و کوتاهی و به موقع عمل نکردن برخی ادارات عنوان کرد و افزود: اگر به موقع از اقدامات خلاف در عرصه منابع طبیعی و اراضی‌ملی جلوگیری شود شاهد این همه پرونده نبودیم.

لطفی با تأکید بر اینکه مسوولان نیز مانند مردم نسبت به منابع طبیعی و اراضی ملی حساس باشند گفت: باید هرچه زودتر سند مالکیت تک برگی برای اراضی ملی صادر شود تا شاهد تعارض نباشیم.

سیدابراهیم موسوی رئیس دادگستری کازرون نیز در این جلسه با بیان اینکه امروز یکی از مهم‌ترین کارها حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است تاکید کرد: اگر بخواهیم محیط زیست و منابع طبیعی حفظ شود باید ملاحظه‌کاری، محافظه‌کاری و مصلحت‌اندیشی را کنار بگذاریم.

وی خواستار بررسی موانع اجرای مصوبات جلسه پیشگیری از تخریب منابع طبیعی و اراضی ملی شد و گفت: همه ادارات با انجام وظیفه خود از محیط زیست و منابع طبیعی حراست کنند.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.