امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۹-۰۳

حجت الاسلام خرسند در خطبه های نماز جمعه کازرون:

کلید موفقیت در مسائل فرهنگی و اقتصادی در دستان بسیج است

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه این شهر در مصلی نماز جمعه کازرون و با حضور پرشور بسیجیان برگزار شد.تصاویر را ببینید…

حجت الاسلام خرسند در خطبه های نماز جمعه کازرون:

کلید موفقیت در مسائل تهاجم فرهنگی و مشکلات اقتصادی در دستان بسیج است

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون، نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه این شهر در مصلی نماز جمعه کازرون و با حضور پرشور بسیجیان برگزار شد.
امام جمعه کازرون در خطبه های دوم نماز جمعه بیان داشت:
روز دوشنبه ۸ ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری ع است. نام ایشان را عسکر گذشته اند، چرا که عسکر محلی در سامرا به شکل لشکرگاه و محله نظامی بوده که امام را در آن محل برده تا زیر نظر داشته باشند و از ولادت منجی بشریت جلوگیری کنند.
در اساسنامه نهاد مقدس بسیج و این شجره طیبه آمده است که نهاد بسیج تحت فرماندهی مقام معظم رهبری می باشد. که نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و کمک به مردم در مواقع حوادث و مشکلات از جمله ۵ وظیفه مهم بسیج است.
بسیج یعنی آمادگی کامل برای دفاع در مقابل هرگونه دشمنی. انگیزه امام در تشکیل بسیج، مقابله و مبارزه با آمریکا بود. ایشان میفرمایند که باز هم من تکرار میکنم که بدانید شما با یک قدرتی مواجه هستید که اگر غفلت بشود، مملکتتان از بین میرود. غفلت نکردن به این است که همه قوا و فریادتان را بر سر آمریکا بکشید.
اساس تشکیل بسیج برای استکبار ستیزی بوده است. این بسیج دستاوردهای فروانی از جمله در هشت سال دفاع مقدس داشته است. برای سازندگی هرکجا بسیج وارد می شود، مساوی با عمران است که امروز نیز اردوهای جهادی متشکل از دانشجویان و طلاب بسیجی، نوعی دیگر از این خدمت رسانی است.
در فراتر از مرزها نیز تفکر بسیج را در یمن، سوریه و لبنان می بینیم که پیروزی را به دنبال داشته است. بسیج الگویی برای کشورهای آزاده برای رهایی از یوغ استکبار است. در داخل نیز برای مقابله در پیکار با تهاجم فرهنگی و مشکلات اقتصادی باید کلید کار را به بسیج بسپاریم.
میگویند برجام در رفتار جمهوری اسلامی تغییر ایجاد نکرده، یعنی می بایست رفتارمان را تغییر و اسرائیل را به رسمیت می شناختیم؟ مسلما تغییر نخواهد کرد. اگر بنا بود که رفتارمان تغییر کند، اینهمه شهید نمی دادیم و انقلاب نمی کردیم.
بنابراین فرهنگ بسیجی در جامعه باید گسترش پیدا کند. دیدید که فرهنگ بسیجی که از ایران صادر شد و با فرماندهی یک بسیجی دلاور، سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی و با حضور جوانان مومن در کشور های منطقه، دوکشور نجات پیدا می کند و گروهکی که قرار بود تا سی سال کار تروریستی انجام دهد، نابود شد.
پشت این قضیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و دلارهای نفتی آل سعود بود اما داعش را مقاومت زمینگیر کرد. با مذاکره چیزی را بدست نخواهیم آورد، پیروزی در مقاومت است. داعش رفت اما کارخانه داعش سازی که سلسله خبیثه آل سعود و دیگر دشمنان است وجود دارد. پس مبارزه ادامه دارد که باید روز به روز انسجام و تبعیتمان از ولایت بیشتر بشود.
امیدواریم با توجه به انتخاب شهردار جدید و حضور شورای شهر جدید مدیریت بهتری در امور شهر بداشته اشیم و روند گذشته اصلاح بشود. به طور مثال عقب افتادن چندباره حقوق کارگران شهرداری ازین جمله است.
توجه به مبلمان و فضای شهر، فرهنگسازی و جلوگیری از تخریب تپه ها از مسائلی است که نیازمند توجه ویژه مجموعه جدید است. که امیدواریم با مشارکت خود مردم کازرون محقق شوند.
کازرونی ها در شهر خودشان سرمایه گذاری کنند. چرا که شهر حق و حقوقی بر گردنشان دارد که پیشرفت جز با همکاری صورت نمی گیرد که انشاله شهری با الگوی ایرانی اسلامی و سنتی داشته باشیم.
در پایان از همشهریان به جهت کمک و مساعدت به زلزله زدگان در کرمانشاه تشکر می کنیم. باید توجه داشته باشیم که اینچنین اتفاقات در کشور ما کم نبوده است و باید از این حوادث درس بگیریم و در امر پیشگیری دقت بیشتری کنیم تا خسارت کمتری وارد شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.