امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2016-06-10

کشاورزی با محدودیت آب ، باید به سمت صنعتی و علمی برود /دفاع از محیط‌ زیست افراطی نباشد

دولت باید محصولات کشاورزان را تضمینی خریداری کند و در زمینه محصولات کشاورزی عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی داشته باشد.

به گزارش کازرون نگاه، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان و تبریک این ماه اظهار داشت: حفظ حرمت این ماه بر همگان واجب است و از مصادیق امربه‌معروف تأکید بر حفظ حرمت و مصداق بارز منکر شکستن حرمت آن است.

امام‌ جمعه کازرون با اشاره به روز جهاد کشاورزی بیان داشت: کشاورزی طبق فرموده مقام معظم رهبری در کشور ما در درجه نخست اهمیت قرار دارد که باید به سمت خودکفایی در این بخش برویم و با توجه به کم‌آبی و محدودیت آب لازم است کشاورزی ما صنعتی و علمی شده و از حالت سنتی خارج شود.

خرسند با تاکید بر اینکه به عمران و آبادی روستا باید توجه کرد تا جلوی مهاجرت روستائیان به شهرها گرفته شود تصریح کرد: دولت باید محصولات کشاورزان را تضمینی خریداری کند و در زمینه محصولات کشاورزی عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آب کشاورز و باغ‌دار باید تأمین اما جلوی مصرف بی‌رویه و غیرمجاز آن گرفته شود ادامه داد: با تدبیر و سیاست‌گذاری و همچنین برپایی دوره‌های آموزشی و علمی برای کشاورزان باید کشاورزی را از حالت سنتی خارج کرد.

امام‌ جمعه کازرون با اشاره به روز محیط‌زیست نیز بیان داشت: کوه و دشت و بیابان و مراتع و محیط‌زیست فقط متعلق به نسل امروز نیست و به آیندگان نیز تعلق دارد که برای حفظ محیط‌زیست باید کار فرهنگی کنیم.

پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز کازرون، سید عبدالصاحب قائمی رئیس اداره جهاد کشاورزی این شهرستان با تبریک به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با بیان اینکه بحران آب زلزله خاموش است، این مایه را سرمایه ملی و امانت آیندگان دانست.

منبع:خبرگزاری فارس

2 پاسخ به “کشاورزی با محدودیت آب ، باید به سمت صنعتی و علمی برود /دفاع از محیط‌ زیست افراطی نباشد”

  1. محمدرضا گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    احسنت به امام جمعه عزیز

  2. سجاد ر گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    با تشکر از مسئولین دلسوز مردم ونه دلسوز صندلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.