امروز:چهارشنبه, ۲۳ بهمن
تاریخ انتشار:2016-01-17

کسانی شورای رهبری را مطرح می‌کنند که رهبر مقتدر مانع اهداف نامشروع آنان است

در واکنش به اظهارات هاشمی‌رفسنجانی مطرح شد کسانی شورای رهبری […]

در واکنش به اظهارات هاشمی‌رفسنجانی مطرح شد
کسانی شورای رهبری را مطرح می‌کنند که رهبر مقتدر مانع اهداف نامشروع آنان است

به گزارش کازرون نگاه؛رئیس جامعه اساتید حوزه علمیه فارس در واکنش به اظهارات هاشمی‌رفسنجانی گفت: کسانی شورای رهبری را مطرح می‌کنند که رهبر مقتدر و قاطع را مانع اهداف غیرالهی و نامشروع خود می‌دانند.
کازرون نگاه: کسانی شورای رهبری را مطرح می‌کنند که رهبر مقتدر مانع اهداف نامشروع آنان است

حجت‌الاسلام علی‌اکبر کلانتری با بیان اینکه رهبر جامعه اسلامی باید شخصی مقتدر و نافذ کلام باشد و بتواند به‌موقع اعلام موضع و تصمیم‌گیری کند اظهار داشت: هیچ‌کدام از این شاخص‌ها در شورای رهبری وجود ندارد و کسانی شورایی شدن رهبری را مطرح می‌کنند که رهبر مقتدر و قاطع را مانع اهداف غیرالهی و نامشروع خود می‌دانند.

عضو هیئت‌ علمی و دانشیار دانشگاه شیراز تصریح کرد: امروز دوست و دشمن به وجود شاخصه‌های رهبر جامعه اسلامی در حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای به‌نحو اتمم و اکمل اعتراف دارند.

مدرس حوزه علمیه شیراز افزود: افرادی که نیات نامشروع دارند برای رسیدن به اهداف غیرالهی خود چاره‌ای جز شکستن دژ مستحکم رهبری را ندارند اما به یاری خدا در این هدف نامیمون خود موفق نشده و نمی‌شوند چراکه مردم حزب‌الله و بیدار همواره در صحنه‌ها حضور دارند.

این محقق در عرصه علوم اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید خاطرنشان کرد: قرآن کریم پیامبر عظیم‌الشان را به مشورت و شور سفارش می‌کند اما حق تصمیم‌گیری را برای رسول مکرم اسلام (ص) محفوظ می‌دارد.

وی با اشاره به این‌که سرانجام هر مشورت یک نفر باید تصمیم‌گیر نهایی باشد گفت: نهاد مجمع تشخیص مصلحت نظام مشورتی است اما موضع‌ تصمیم‌گیری در نظام شورایی میسر نیست.

کلانتری همچنین موقعیت کنونی جهان اسلام و کشور را حساس‌تر از هر زمان دیگر دانست و ادامه داد: در هیچ زمانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مانند هم‌اکنون اوضاع بین‌المللی، داخلی و منطقه تا این حد حساس نبوده است.

این روحانی برجسته اضافه کرد: در مرحله اجرایی شدن برجام قرار گرفته‌ایم که به لحاظ برخورد قدرت‌های جهانی با کشورمان قابل‌ تحلیل است.

عضو هیئت‌علمی و دانشیار دانشگاه شیراز همچنین به وضعیت جهان اسلام و جایگاه تروریسم در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: موضع‌گیری‌های منفعلانه و احساساتی حکام آل سعود، اعدام شهید نمر، وضعیت عراق، سوریه و افغانستان، دال بر اهمیت مواضع ما است که بی‌تردید چنانچه ملت بزرگ ایران با حضور چشمگیر و آگاهانه در انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی با انتخاب افراد اصلح ورود کنند باز منجر به اقتدار و آبروی هرچه بیشتر نظام اسلامی ما در سطح جهان خواهد شد.

کلانتری انتخاب افراد اصلح را بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: تائید شده‌های نامزدی مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی توسط شورای نگهبان به معنای داشتن حداقل شرایط و کف صلاحیت است، از این‌رو نخبگان جامعه و اقشار مختلف باید با هوشیاری حامیان خوبی را برای سکان‌دار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخاب کنند.
منبع:فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.