امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۰-۲۵

سرهنگ محمد عبادی نژاد درجمع خبرنگاران؛

رتبه برتر کازرون در برخورد با قاچاق کالا در استان فارس

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: شهرستان کازرون در برخورد با قاچاق کالا رتبه برتر استان فارس را به خود اختصاص داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: شهرستان کازرون در برخورد با قاچاق کالا رتبه برتر استان فارس را به خود اختصاص داده است.

به گزارش کازرون نگاه، سرهنگ محمد عبادی نژاد درجمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به جایگاه و رسالت مهم خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی اظهارداشت: رسانه‌های خبری در جوامع امروزی از ابزارهای مهم کنترل اجتماعی محسوب می‌شودکه نقش بسزایی در ثبات افکار عمومی و امنیت اجتماعی ایفا می کند.

وی نقش رسانه در امنیت روانی و امنیت عمومی را نقشی کلیدی توصیف کرد و گفت:گرچه وظیفه حفظ امنیت کشور بعهده پلیس است اما در برخی بخش‌ها پلیس به ظرفیت رسانه نیازمند بوده که این دو در تعامل با همدیگر می‌توانند در فرهنگ‌سازی و سالم سازی جامعه نقش آفرین باشند.

فرمانده انتظامی کازرون، آگاهی بخشی و ایجاد همبستگی و حفظ و نهادینه کردن آن  میان اقشار مختلف جامعه را از رسالت خطیر خبرنگاران و اصحاب رسانه برشمرد و افزود: هم‌افزایی رسانه‌ها با پلیس در تحقق اهداف پلیس به ویژه در اطلاع رسانی به موقع حوادث امنیتی و انتخاب تیتر بسیار مهم است بطوریکه گاهی اوقات نیز جلوی برخی شایعه سازی‌ها را می‌گیرد.

عبادی نژاد ادامه داد: امروزه دشمن در داشتن امنیت کشورمان حسودی می کندکه در این راستا افرادی را تحریک می‌کنند تا بی‌ثباتی را در جامعه ایجاد کنند که در این راستا اصحاب رسانه باید هوشیار باشند که آب به آسیاب دشمن نریزند.

وی، ایجاد امنیت، هم افزایی و همبستگی، آگاهی بخشی به جامه، مبارزه با قاچاق کالاو مواد مخدر، بصیرت افزایی و آموزش به جوانان و نوجوانان در جهت تبیین پیامدهای شوم خانمان‌سوز مواد افیونی را از وظیفه مهم پلیس و اصحاب رسانه برشمرد.

فرمانده انتظامی کازرون در بخش دیگر سخنان خود گفت: شهرستان کازرون در بحث مبارزه با قاچاق کالا رتبه برتر این استان را کسب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.