امروز:چهارشنبه, ۷ فروردین
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۱-۲۳

امان اله دهقانفرد، دیپلمات سابق جمهوری اسلامی:

چرا فلان طلبه حرمت علمای کازرون،که به نوعی منتصب به مجموعه ولایت، رهبری و حوزه‌های علمیه هستند را میشکند؟

دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران گفت: هیچ فرد و مسئولی معصوم و خالی از عیب نیست، اما چه کسی به ما اجازه داده که بدون اثبات جرم افراد، درمراکز صالحه، دیگران را مورد بی‌حرمتی و هتک حیثیت قرار دهیم؟

به گزارش کازرون نگاه، حاج امان‌الله دهقان‌فرد چهارشنبه شب در جمع اعضای شورای تبیین مواضع و مسوولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کازرون واژه پرکاربرد «نفوذ» در سخنان مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و با تشریح تلاش سازمان‌های جاسوسی دشمن برای انحراف در جوامع اسلامی و استفاده از عوامل نفوذی طی قرن‌های گذشته، اظهار داشت: قضیه ولی‌عهدی یزید برای معاویه و جانشینی بن‌سلمان در عربستان توسط شبکه‌های جاسوسی صهیونیستی مشابهت بسیاری با هم دارد.

وی افزود: هدف دشمن از این اقدامات انحراف در بین مسلمین، تخریب چهره اسلام، نابودی مراکز و سرمایه کشورهای مسلمان و … بوده است.

 دهقان‌فرد با ذکر حدیثی از کتاب صحیح بخاری به نقل از رسول گرامی اسلام در خصوص سرزمین نجد(عربستان فعلی) و پیش بینی طلوع انحراف و فتنه در این منطقه، توسط آن حضرت عنوان داشت: امروز مشاهده می‌کنیم که با اتحاد آل‌یهود و آل‌سعود، این کشور و رهبران آن، بیش‌ترین مشکل را برای جهان اسلام، اعم از شیعه و سنی، به وجود آورده و بر اساس تقسیم کاری ِمستر همفر(کارمند ارشد سرویس اطلاعاتی انگلستان) با ترکیب خشونت طلبیِ ساکنان نجد و دیدگاه انحرافی و خود ساخته وهابیت، تمامیِ مراکز دینی و اسلامی مورد تخریب و تهدید قرار گرفته و باقی مانده آن نیز در آینده از بین خواهند رفت.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: قلعه به شدت حفاظت شده خیبر با دست با کفایت امیرالمومنین علی(ع) فتح شد و یکی از علل دشمنی وابستگان به یهودیان صهیونیست با مکتب اهل البیت(ع) نیز همین مساله است و پیروزی بر دشمنان ساکن در آن قلعه با شمشیر حاصل شد نه با لبخند! امروز هم فتح قلعه‌های خیبریان تنها با همان سیاست حاصل می‌شود.

دهقان‌فرد  در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان در خصوص تحرکات اخیر احمدی‌نژاد اظهار داشت: همه ما به نوعی در گذشته به دلیل حمایت از وی متضرر شدیم، احمدی‌نژاد و اطرافیانش امروز وارد خطوط قرمز نظام و ولایت شده و بیش‌ترین حملات وی در حال حاضر متوجه اصول بنیادین نظام بوده به گونه‌ای که دشمن بیش‌ترین استفاده را از این رفتارها صورت می‌دهد.

وی اضافه کرد: هیچ کس منکر لغزش‌ها و اشتباهات احتمالی مسوولان و مدیران قضایی و … نیست اما این که نوک حملات به طرف  رهبری نظام نشان‌گیری شود قابل اغماض نیست، این سرنوشت مشترک تمام کسانی است که از  ولایت فاصله گرفته‌اند.

دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان درباره تحرکات صورت گرفته برای تجزیه شهرستان کازرون اظهار داشت: البته قبل از انتخابات مجلس دهم نیز افرادی مدعی جدا کردن بخش‌هایی از شهرستان در صورت ورود به مجلس شده بودند، در همان ایام کاندیدای مورد نظر با تکذیب قضیه، مدعی شده بود که این مساله واقعیت نداشته و در واقع به وی تهمت زده‌اند اما ما صراحتا اعلام کردیم که ورود به این مباحث بدون کارِ کارشناسی امری خطرناک بوده و لازم است با ایجاد اتحاد و به کارگیری ظرفیت‌ها مشکلات تمام مناطق را بر طرف کرد.

وی با تاکید بر این نکته که درب قانون خانه‌ای که قانون گزار آن حاضر به رعایت قانون نیست را باید تخته کرد، یادآور شد: بنده نظر خودم را طی دو یاداشت به صورت کارشناسی اعلام کردم و حتی در نامه‌ای به استاندار فارس خواستار تاسیس استان سلمان به مرکزیت کازرون شدم اما سووال این جاست که چرا نمایندگان قبلی و افراد مدعی حمایت از کازرون و کازرونی‌ها، همچنان به سکوت معنادار خود در این زمینه ادامه می‌دهند؛ از حضور کارشناسان وزارت کشور در شهرستان تشکر می‌کنیم و ان‌شاءالله آن چه خیر و صلاح مردم است در این موضوع رقم بخورد.

دهقان‌فرد در پاسخ به سووالات مکرر تعدای از حضار و درخواست اعلام نظر پیرامون تحرکات یکی از طلبه‌های کازرونی و نامه‌های این فرد علیه امام جمعه و درخواست برای انتصاب خود به عنوان امام جمعه موقت و … اظهار داشت: در سال‌های گذشته عده‌ای از علمای شهرستان که به نوعی منتصب به مجموعه ولایت، رهبری و حوزه‌های علمیه بوده‌اند، توسط ایشان مورد هتک  و بی‌حرمتی  قرار گرفته‌اند، البته هیچ فرد و مسوولی معصوم و خالی از عیب نیست، اما چه کسی به ما اجازه داده که بدون اثبات جرم افراد درمراکز صالحه دیگران را مورد بی‌حرمتی و هتک حیثیت قرار دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.