امروز:چهارشنبه, ۲۳ بهمن
تاریخ انتشار:2016-01-08

پیکر مطهر ۱۰۰ شهید گمنام در فارس تشییع می شود

فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) سپاه پاسداران و فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: پیکر مطهر ۱۰۰ شهید گمنام در شهر شیراز و ۶۰ نقطه استان فارس تشییع می شود.

به گزارش کازرون نگاه ، فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) سپاه پاسداران و فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: پیکر مطهر ۱۰۰ شهید گمنام در شهر شیراز و ۶۰ نقطه استان فارس تشییع می شود.

غلامحسین غیب پرور

غلامحسین غیب پرور

سردارسرتیپ غلامحسین غیب پرور، پنجشنبه درجمع خبرنگاران درشیرازبیان کرد: آیین های ویژه پاسداشت این شهدا به مدت ۱۰ روز در ۶۰ نقطه در استان فارس انجام و پس از آن مراسم تشییع پیکر آنها در یکم بهمن ماه ۹۴ با حضور مردم و خانواده های شهدا در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد.
وی افزود: پیکر مطهراین ۱۰۰شهید جاویدالاثر دوران دفاع مقدس که بتازگی تفحص شده اند روز۲۱ دی ماه جاری پس ازتبادل میان ایران و عراق از مرز شلمچه وارد خاک جمهوری اسلامی و به استان فارس منتقل می شوند.
فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) سپاه پاسداران اضافه کرد: پیکرهای پاک این شهدا در بدو ورود به پادگان شهید آیت الله مدنی نورآباد مرکز شهرستان ممسنی انتقال می یابد و سپس در سه محور مشخص شده برای تجدید میثاق مردم با آنها به مناطق مختلف این استان حرکت داده می شوند.
غیب پرور ادامه داد: محور نخست از شهرستان نورآباد آغاز می شود و به شهرهای مصیری مرکز شهرستان رستم، سده و آس پاس از توابع شهرستان اقلید، سورمق آباده، قادرآباد خرم بید، سوریان بوانات، سعادت شهرمرکزشهرستان پاسارگاد، ارسنجان، اّباده تشک نی ریز، استهبان، فسا، مرودشت، زرقان شیراز، بیضا از توابع شهرستان سپیدان و در اردکان مرکز این شهرستان پایان می یابد.
وی بیان داشت: پیکر مطهر شمار دیگری از این شهدا در محور شماره دو در شهرهای قائمیه کازرون، فراشبند، میمند فیروزآباد، کوار، گله دار و اسیری از توابع شهرستان مُهر، علامرودشت و اشکنان از توابع شهرستان لامرد، بیرم و اوز از توابع شهرستان لارستان، خنج و قیروزکارزین در آیین های ویژه وداع با شهدا شرکت داده می شود.
فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: محور شماره سه حرکت شهدا نیز از شهرهای فیروزآباد، قطب آباد جهرم،دبیران زرین دشت، خسویه داراب، ششده و قره بلاغ، زاهد شهر و نوبندگان از توابع شهرستان فسا، سروستان و داریون خرامه تعیین شده است.
غیب پرور افزود: پس از این که آیین های وداع با شهدا در مناطق یاد شده برپا شد، پیکرهای پاک آنان از مسیر دروازه قرآن به شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) انتقال می یابد و استقبال رسمی از آنها با حضور مردم برگزار خواهد شد.
فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین(ع) سپاه پاسداران بیان کرد: پیکر مطهر این شهدا پیش از تشییع در شیراز برای شناسایی و انجام آزمایش های DNA به تهران منتقل می شود و پس از آن پیکر تعدادی از این شهدای ارزشمند در دهه فاطمیه امسال و در روز سیزدهم جمادی الاول (سوم اسفند) سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در استان فارس به خاک سپرده می شود.
غیب پرور گفت: شهدا متعلق به همه مردم هستند و تشییع حدود ۱۰۰ شهید جاویدالاثر در استان فارس اقدامی ارزشمند و شایسته است که در تراز رخدادهایی مانند برگزاری اجلاسیه سرداران و ۱۵ هزار شهید استان و سفر رهبرمعظم انقلاب در سال ۸۷ به این استان است، به همین سبب همگان باید برای برگزاری باشکوه این برنامه در فارس همت کنند.
فرمانده سپاه فجر فارس اظهارداشت: تشییع این شهدا در فضایی بیش از چهار هزار کیلومتر مربع در این استان، یک اقدام عظیم فرهنگی است که آثار و برکات فراوانی برای فارس دارد
وی اضافه کرد: با برگزاری این رخداد مهم فرهنگی، علاوه بر برکات معنوی در پی ایجاد همگرایی، وحدت و انسجام ملی در این استان هستیم زیرا بر این باوریم، کشور و فارس در شریط کنونی بیش از هر زمان دیگری به وحدت و همدلی نیازمند است.
وی با بیان اینکه راه شهدا راه حق و حقیقت است، گفت: حضور این شهدا به همه ما یادآور می شود که ما امانتدار خون انسان های بزرگی هستیم که در راه دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی از جان و مال خود گذشتند و امروز مسئولان و مردم باید قداست راه شهدا را حفظ کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.