امروز:چهارشنبه, ۳۰ مرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۱۲-۰۸

پس از بخشش بی‎چشمداشت قاتل، از خانواده مقتول تجلیل شد

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم تجلیل از خانواده فرشید نوراحمدی که از حق خود گذشته و قاتل فرزند خود را عفو کردند در مسجد الزهرا (س) کازرون برگزار شد.

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم تجلیل از خانواده فرشید نوراحمدی که از حق خود گذشته و قاتل فرزند خود را عفو کردند در مسجد الزهرا (س) کازرون برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام خرسند امام جمعه کازرون با تحسین خصلت صبر و عفو و بیان نمونه هایی در قرآن کریم و کلام معصومین (ع) گفت: قرآن کریم در جایی بهشتی که عرضش بزرگتر از آسمان‌ها و زمین است را به سه دسته انفاق کنندگان، فروبرندگان خشم و محسنین یعنی عفوکنندگانی که از حق‌شان بخاطر خدا در قبال مردم می‌گذرند، وعده داده است.

حجت الاسلام خرسند بیان داشت: خانواده نوراحمدی با کار خود الگوسازی کردند که این بخشش، اجر خدا را به دنبال دارد. امروز در جامعه احتیاج به عفو و گذشت در همه زمینه ها داریم. البته امیدواریم امنیت جامعه به حدی برسد که کسی جرات انجام قتل نفس را نکند.

وی افزود: وقتی بی ایمانی افزایش یابد، موجبات آزار و ظلم همچون کلاهبرداری، دزدی و خیانت در حق یکدیگر زیاد می‌شود. به وعده های الهی اعتقاد داشته باشیم و نسبت به هم اهل گذشت باشیم تا مشکلاتمان نیز کمتر شود.

در ادامه موسوی رئیس دادگستری کازرون گفت: در مقابل عفو و بخشش، فرهنگ عذرخواهی نیز وجود دارد. جامعه ای که در آن عفو و گذشت نباشد، آن جامعه دارای خشونت و مشکلات فراوان است.

وی افزود: ما ۸۴۰ زندانی داریم که نتیجه تلافی و قصاص است. امروز افرادی را داریم که بخاطر ۵ میلیون تومان و یا دیگری بخاطر ۳۰۰ هزارتومان قسط  بازداشت هستند. جلسات تقدیر از عفو و گذشت را هفتگی برگزار کنیم تا این فرهنگ خوب در جامعه ترویج پیدا کند.

لازم به ذکر است که در این مراسم خانواده مرحوم نوراحمدی اعلام کردند که این بخشش نه بخاطر هیچ فرد و یا وجه نقدی بلکه تنها برای رضای خدا و به احترام مقام حضرت ابالفضل العباس (ع) صورت گرفت.

روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون

یک پاسخ به “پس از بخشش بی‎چشمداشت قاتل، از خانواده مقتول تجلیل شد”

  1. ناشناس گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    کارپسندیده ای است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.