امروز:سه شنبه, ۲۲ بهمن
تاریخ انتشار:2016-10-24

فرماندار کازرون در جلسه فرهنگ عمومی شهرستان:

پرداخت نود درصد حقوق کارگران در شش ماه اول از سوی دولت

جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور حجت الاسلام خرسندامام جمعه کازرون ،سید کمال علوی فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان کازرون در دفترامام جمعه کازرون برگزار شد.

خبر خوب فرماندار کازرون به مدیران واحد های تولیدی و سرمایه گذاران در جلسه فرهنگ عمومی شهرستان: پرداخت نود درصد حقوق کارگران در شش ماه اول از سوی دولت.

جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضورحاج محمد خرسندامام جمعه کازرون ،سید کمال علوی فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان کازرون  در دفترامام جمعه کازرون برگزار شد.

2

به گزارش کازرون نگاه، فرماندار کازرون در این جلسه با تشکر از دست اندر کاران مراسم محرم از مردم و مسوولان گفت: بحث فرهنگ و بستر سازی فرهنگی بحث مهمی است و در تحولات جامعه نقش موثری دارد.سید کمال علوی افزود: اگر در یک جامعه امکانات بالایی وجود داشته باشد اما فرهنگ استفاده از آن امکانات نباشد، چه بسا باعث آسیب و افول شود.

وی گفت: آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی دارد و اگر از همان ابتدا ذهن پاک بچه ها خوراک مناسب فرهنگی دریافت کنند، بسیاری از مشکلات جامعه قابل حل شدن است.

فرماندار کازرون با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی در این زمینه افزود: همدلی و وحدت رویه در حوزه فرهنگ مهم است و یکی از مهم ترین کارهای دولت در این زمینه بحث تامین اعتبارات و زیر ساخت های فرهنگی است .

علوی اختصاص حدود بیست میلیارد ریال به کتابخانه مرکزی  ازمحل اعتبارات دو درصد نفت و گاز و ماده ۱۸۰ مبلغ ۴۰ میلیارد ریال به حوزه ورزش و جوانان و۲۰ میلیارد به آموزش و پرورش و… رااز جمله اقداماتی دانست که توجه به امور فرهنگی را نشان می دهد.

فرماندار کازرون با اشاره به دعوت از سرمایه گذاران و تسهیل در امور آنان و رفع موانع تولید و اقدامات انجام شده در این زمینه ها گفت: در این خصوص اقدامات خوبی صورت گرفت و جلساتی نیز در آینده خواهیم داشت تا در بحث صدور مجوز ها به سرمایه گذاران کمک شود.

علوی با اشاره به اعلام دولت در جذب و به کارگیری افراد بیکار توسط واحد های تولیدی گفت: هر سرمایه گذاری که یک نیروی کار را از اداره کار به خدمت بگیرد تا شش ماه اول نود درصد حقوق کارگر را دولت پرداخت می کند و فقط ده درصد را کارفرما می پردازد در صورتی که قرارداد یک ساله با کارگر بسته شود. و این در نوع خودش یک اقدام بزرگ است.

وی ادامه داد: امنیت برای سرمایه گذار در اقتصاد مقاومتی نیز مهم است و اقدام دولت در تثبیت نرخ ارز و کنترل تورم در این زمینه مهم بود و این امنیت فکری را برای سرمایه گذار فراهم می کند. علوی گفت: امسال در تامین زیر ساخت ها  برای سرمایه گذار ازاعتبارات ماده ۱۸۰مبلغ هفده میلیارد ریال برای یک منطقه ویژه اقتصادی اعتبار گذاشتیم و با شهرک های صنعتی حدود بیست وپنج میلیاردریال اعتبار اختصاص یافت که گام خوبی برداشته شد.

وی در پایان گفت: هر کس به سهم خود باید در زمینه اقتصاد مقاومتی کار کند و با توجه به ظرفیت های شهرستان راهکارارائه داد.

منبع: روابط عمومی فرمانداری شهرستان کازرون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.