امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2018-05-28

پایان تجمع مردم چنارشاهیجان

درحالی که مردم بخش قائمیه از نیمه شب گذشته دراعتراض به انتشار خبری مبنی برتوقف تمام طرح‌های تقسیمات کشوری اعتراض کرده بودند،با حضور مسؤولان و رفع ابهامات به تجمع خود خاتمه دادند.

به گزارش كازرون نگاه، شامگاه گذشته بود که خبری در فضای مجازی دست به دست شد که در آن به نقل از منبعی آگاه گفته شده بود طرح‌های تقسیمات کشوری در تمام استان‌ها تا پایان کار دولت منتفی شده است.

این‌بار هم مردم بخش چنارشاهیجان که قرار است از کازرون منتزع شده و شهرستان جدید «کوه‌چنار» را تشکیل دهند به شایعات فضای مجازی اعتماد کرده و از ساعت ۲ بامداد به خیابان‌ها آمدند و جاده ترانزیتی این شهر که در سه‌راه ارتباطی سه استان بوشهر، هرمزگان و فارس است نیز بسته شد.

معترضان خواستار این بودند که مسئولین دولتی در بین آن‌ها حاضر شده و در خصوص خبر منتشرشده توضیح دهند. در این بین معاون سیاسی استاندار فارس و فرمانده ناجا در اقدامی به‌موقع خود را به قائمیه رساندند تا سینه‌به‌سینه با مردم، به شایعات پاسخ دهند.

هادی پژوهش جهرمی ظهر امروز در بین معترضان با بیان اینکه از خبرگزاری بُرنا بابت انتشار این خبر کذب شکایت خواهد شد، قسم یاد کرد که این خبر کذب بوده و اینگونه نیست که طرح‌های تقسیماتی در کل کشور لغو شده باشد.

پژوهش با یادآوری رشادت‌ها و دلاوری‌های مردم این دیار در ایام دفاع مقدس گفت: مردم کوه‌چنار در زمان جنگ از همین میدان امام اتوبوس‌های رزمندگان را بدرقه می‌کردند و امروز هم نباید اجازه دهند برخی‌ها از این تجمعات سوءاستفاده کنند.

معاون سیاسی استاندار فارس که از لفظ «مردم کوه‌چنار» استفاده می‌کرد، خواستار بازگشت مردم به منازل خود شد و افزود: این اطمینان را به شما می‌دهم که طرح تشکیل شهرستان جدید لغو نشده و مطالبات مردم پیگیری می‌شود.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده ناجا در استان فارس هم خواستار خویشتن‌داری مردم شد و گفت: از مردم می‌خواهم به خانه‌های خود بازگردند، چراکه مطالبات آن‌ها در روال قانونی در حال پیگیری است.

امام‌جمعه قائمیه دیگر فردی بود که در میان معترضان حضور یافته بود. حجت‌الاسلام انصاری که در خطبه‌های نمازجمعه این هفته خود، شایعات مبنی بر لغو طرح ایجاد شهرستان کوه‌چنار را تگذیب کرده بود، بار دیگر بر این مهم تاکید کرد و از مردم خواست به شایعات و خبرهای کذب توجهی نکنند.

امام‌جمعه قائمیه خواستار خویشتن‌داری مردم شد و از آن‌ها خواست مطالبات را قانونی پیگیری گنند.

مردم بخش چنارشاهیجان با شنیدن توضیحات مسؤولان اکنون به تجمع خود پایان داده و در حال متفرق شدن هستند.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.