امروز:پنج شنبه, ۲۳ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۲-۰۱

حجت الاسلام خرسند:

همه کمک کنند تا فضای احساسی به فضایی معقول تبدیل شود/مردم تجمعات را متوقف کنند

امام جمعه کازرون:مسئولان استان و کشور نیزباید کازرون راویژه ببینند و عرض کردم که مقام معظم رهبری بهترازهرکس کازرون را شناخت، و درسفر به فارس، خودکازرون می‌آیند و می‌گویند من به کازرون بدهکار بوده‌ام.

به گزارش کازرون نگاه، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه کازرون، نماز جمعه این هفته کازرون (۳۱ فروردین ۹۷) به امامت حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون در مصلی نماز جمعه این شهر برپا شد.

خطیب جمعه کازرون ضمن تبریک فرا به مناسبت رسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: به فرموده امام خمینی (ره)، پاسداران برای اسلام خدمت می کنند و اگر سپاه نبود، کشورهم نبود. لذا پاسداران باید روحیات معنوی را در خود تقویت کنند چرا که تا این روحیه است نظام و مملکت ما از خطرات در امان خواهد بود.

وی همچنین با توجه به چهارم شعبان ولادت حضرت اباالفضل العباس ع و روز جانباز و پنجم شعبان ولادت امام سجاد ع این مناسبت ها را به محضر حضرت ولی عصر (عج) و شیعیان تبریک و شادباش گفت.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به ۵ اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به طبس خاطر نشان کرد: این حادثه نشانه لطف الهی به ملت ایران و انقلاب اسلامی بود. در مدیریت اوایل انقلاب نفوذی‌هایی همچون بنی صدر وجود داشت و همچنین دستگاههای امنیتی ما به رشد و بلوغ نرسیده بود، از طرفی نیز ارگانهای نظامی همچنان آماده نبودند.

وی افزود: دشمن با پیشرفته ترین تجهیزات و نیروهای آموزش دیده برای آزادی گروگان های امریکایی، حمله‌ای نظامی در سرزمین طبس کردند. تا با فرود هلیکوپتر و هماهنگی با جاسوسان و گرگان ها را آزاد کنند. همه چیز طبق نقشه درست پیش رفت اما به گفته امام، شن ها مامور خدا بودند. وقتی آماده حرکت به سمت تهران بودند، فکر همه چیز را غیر از امداد غیبی که در اینجا شن ها بود را نکرده بودند و نقشه دشمن نقشه برآب شد. که البته تا به امروز نیز لطف الهی شامل این کشور بوده است.

امام جمعه کازرون با تاکید بر ضعف آمریکا نسبت به گذشته یادآور شد: آمریکا دیگر آمریکای آن زمان نیست، این را بدانید که از هر زمان دیگری ضعیف تر است.  چنانچه تهدیداتی علیه سوریه کردند و چند موشک زدند اما تاثیری نداشت. چند موشک زدند تا حکام احمق عرب را بدوشند و در وقت مناسب انها را ذبح کنند. کما اینکه پهلوی، مبارک، قذافی و صدام و دیگر نیروهای خود را ذبح کردند و دیر نخواهد بود که آل سعود و سران کنونی عرب را نیز ذبح خواهند کرد.

وی همچنین ضمن تشکر از ارتش جمهوری اسلامی به دلیل برگزاری مراسم باشکوه رژه گفت: در این مراسم شاهد بودیم که سلاح ها و موشک های جدیدی را به نمایش گذاشتند، انشالله خداوند نیروهای نظامی ما را مورد عنایت خود قرار دهد.

 

در ادامه حجت‌الاسلام خرسند پیرامون مسائل شهرستان کازرون بیان داشت: حقیقتا حرف ها و گلایه های فراوانی برای گفتن دارم. اما الان نمیخواهم به این حرف ها و گلایه ها بپردازم. اگر به نصیحت های بنده عمل شده و مشورت شده بود و به خیرخواهی‌ها توجه کرده بودند، وضعیت شهرستان به این حد نمی‌رسید.

وی اضافه کرد: اما امروز توصیه من به همه دلسوزان و همشهریان، حفظ ارامش و متانت است که توصیه اسلام، امام و مقام معظم رهبری است. در کشور ما دشمنان کمین کرده اند و نباید غفلت بورزیم. در مسایل داخلی نباید موجب غفلت از دشمنی دشمنان بشویم. دشمن میخواهد به واسطه همین مسائل جزئی سوءاستفاده کند. وگرنه شبکه های سلطنت طلب کی دلسوز مردم ایران و کازرون بوده اند. چرا عظمت های دیگر شما و یا حتی محسنات همین تجمعات را نمی گویند.

خطیب جمعه کازرون با تاکید بر اینکه دشمن در کمین است و باید مراقب باشیم عنوان کرد: احساسات را باید کنترل کنیم. تقسیمات کشوری همیشه تنش هایی داشته، البته ما این بحث را اساسا ضرورت امروز نمی دانیم. ایا مشکلات اقتصادی کشور، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولیدات ملی، قیمت دلار، مشکلات اشتغال و ازدواج با این تقسیمات حل می شود؟ چرا اولویت ها را گاهی گم می کنیم، این گلایه ماست. بجای اینکه بنشینیم برای رونق اقتصادی و عمرانی شهرمان برنامه ریزی کنیم، گرفتار این مسایل شده ایم.

وی اعلام داشت: قبلا هم عرض کردم هرکه را دیدید که تفرقه انگیزی می‌کند بدانید یا شیطان است و یا خود را اجاره شیطان داده است. حال که این بحث مطرح شده باید به حساسیت ها توجه شود. قبلا نیز عرض کردم که مرّ قانون رعایت شود. اما می‌بینیم گاهی رعایت نمی شود و روابط بر ضوایط می چربد.

امام جمعه کازرون با توصیه همشهریان به ارامش گفت: ما با ارامش می توانیم خواسته هایمان را دنبال کنیم. قانون باید رعایت شود و اگر طبق قانون شهری شرایط شهرستان شدن دارد، انجام شود. مردم کازرون و قائمیه خواسته هایی دارند و همه را دعوت به ارامش می کنم و کسی واکنش نشان ندهد. چنانچه بی تقوایی ها را می بینیم، اگر کسی را هرچند قبول نداشته باشیم نباید توهین و جسارت کنیم یا به مردم منطقه ای بی احترامی شود.

وی اضافه کرد: البته من خواسته مردم کازرون را قانونی می دانم و چون قانونی میدانم قول داده ام به گوش مسوولین برسانم و اینکار را خواهم کرد. لذا خواهش بنده این است که با توجه به اینکه کازرونی ها انقلابی بوده اند و تا به امروز نیز معضلاتی نداشته اند، خواهشم این است که اعتراضات امروز دیگر تمام شود، مسوولین نیز گوش شنوا داشته باشند و به خواست مردم توجه کنند.

حجت الاسلام خرسند با اشاره به پیگیری های استانداری فارس بیان داشت: استاداری مکاتباتی با تهران داشته و ما نیز در حال دنبال کردن هستیم که البته باید دقت هایی صورت بگیرد و ملاحظه مردم کازرون بشود که البته قول داده اند که بشود. بحث فرمانداری ویژه، حد و حدود زیست محیطی، مدهبی و تاریخی شهرستان کازرون باید رعایت شود.

وی با توجه به کمین دشمن و سواستفاده از دغدغه های مردم گفت: در اشوبهایی که در دی ماه اتفاق افتاد، افرادی دستگیر شدند که از شهرهای دیگر با تحریک گروه‌های معاند امده بودند که ما باید ما باید برای جلوگیری از سوءاستفاده دشمن، این مضوع را مورد توجه قرار دهیم.

خطیب جمعه کازرون با اشاره به رای ۶۰ درصدی شهرستان کازرون به آقای روحانی اظهار داشت: این اعتراضات حرف شما مردم را به گوش مسوولین رسانده است. آقای رئیس جمهور محترم، مردم این شهرستان ۶۰ درصد به شما رای دادند، حرف این مردم را بشنوید. تدبیر به عمل است به شعار نیست، یکی از مصادیق تدبیر اینجا است.

وی با اشاره به تجمعات اخیر در کازرون گفت: این عصبانیت مردم تنها بخاطر تقسیمات نیست و مجلس نیز باید نسبت به دغدغه مردم راجع به نماینده محترمشان توجه داشته باشد. کارشناسان آمدند به خواست مردم توجه کرده اند، اما مواضعی عجله ای موجب این اتفاقات شد.

امام جمعه کازرون با بیان اینکه هرکسی دلسوز شهرش است و نمی‌خواهد دشمن ازین وضعیت سواستفاده کند به این اعتراضات باید پایان دهد تا مسایل پیگیری شود افزود: در هفته آینده نیز ملاقاتی خواهیم داشت که مسائل پیگیری شود و با تدبیر و صبر و حوصله شما مسئله حل شود.

وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم برادروار کنار یکدیگر زندگی کنیم و این خلاف آموزه‌های دینی و اخلاق عرفی است که توهین شود، اجازه ندهیم که در هر دوشهر، فضایی برای بی‌تقوایی ایجاد شود.

خرسند خواستار همکاری و همراهی مردم شد تا فضای احساسی به فضایی معقول و عقلایی تبدیل شود و افزود: بنده به عنوان خدمتگزار شما این مسائل را دنبال کرده‌ام و عرض کردم که گلایه‌هایم در جای خود و به وقت خود باقی است.

امام جمعه کازرون از سعه صدر و همراهی نیروی انتظامی استان و شهرستان تشکر کرد و گفت: نیروی انتظامی نیز باید در صحنه باشد و رصد کند، ما با مردم مشکلی نداریم اما خدای نکرده ممکن است فردی که مریض است، اهداف سیاسی خود را دنبال و مطالب ساختار شکنانه گفته شود.

وی با تاکید براینکه اگر می‌خواهیم آرامش به شهرستان برگردد، بزرگان و همه کمک کنند افزود: بنده عرض کردم وقتی کازرون میگویم، یعنی مردم کازرون و بخش مرکزی، چنارشاهیجان، کوهمره نودان، خشت و کمارج، جره و بالاده.

خرسند گفت: اگر دادگستری در قائمیه زده شد، با پیگیری‌های بنده بوده و همچنین بخش بهداشت و درمان که با نامه نماینده و فرماندار وقت به دکتر ایمانیه زده شد اما دکتر گفت در صورت صلاحدید امام جمعه اینکار را می‌کنیم که به دلیل موافقت بنده مجهز شد و حوزه علمیه نیز از دیگر فعالیتهای صورت گرفته ما در این منطقه است.

خطیب جمعه کازرون با بیان اینکه خود شهر کازرون امروز مشکلات فراوانی دارد اظهارداشت: دو بیمارستان نا تمام داریم، تونل دیکانک از شمال شهر کازرون در آینده و تونل محرم باید مورد توجه قرارگیرد. جاده‌ها باید از نظر کمی و کیفی بهبود پیدا کند و ازینکه از جایی جاده عبور کند از تنگ نظری دست برداریم.

وی افزود:  آرزوی ما باز شدن جاده بالاده به سمت کوهمره سرخی است و اینکه سد نرگسی که می‌تواند کشاورزی شهرستان و دریاچه پریشان را نجات دهد نیاز شهرستان است و اینها در فضای صمیمانه و محبت‌آمیز درست می‌شود، نه با توهین.

خرسند با بیان اینکه من به احساسات پاک شما درود می‌فرستم و خواسته‌های شما را به حق می‌دانم و هرجا هم مشکلی باشد می‌گویم،تاکید کرد: به حرف این خدمتگزارتان در پایان دادن به تجمعات تمکین کنید تا آرامش برگردد.

خطیب جمعه کازرون گفت: مسوولان استان و کشور نیز باید کازرون را ویژه ببینند و عرض کردم که مقام معظم رهبری بهتر از هرکس کازرون را شناخت، و در سفر به فارس، خود کازرون می‌آیند و می‌گویند من به کازرون بدهکار بوده‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.