امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۲-۱۸

توسط دبیرستان دخترانه نمونه دولتی بانوسلامی

همایش «کازرون گُمپ گُلَن» برگزار شد

دبیرستان دخترانه نمونه دولتی بانوسلامی با همکاری اداره آموزش و پرورش و شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون همایش «کازرون گمپ گلن» را برگزار کرد.

دبیرستان دخترانه نمونه دولتی بانوسلامی با همکاری اداره آموزش و پرورش و شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون همایش «کازرون گمپ گلن» را برگزار کرد.
مریم رزاق پور، مدیر دبیرستان بانوسلامی، هدف از برگزاری این همایش را پاسداشت ادبیات عامیانه مردم کازرون عنوان نمود.
وی گفت: جذابیت ادبيات عاميانه در زندگي مردم آن چنان نمود دارد که بدون آن شيريني و لذت زندگي روزمره بي معناست.
در حاشیه این مراسم کاظم عباسی، مدیر آموزش و پرورش کازرون، گفت: آشنايي دانش آموزان با این نوع ادبیات، اين فرصت را فراهم مي آورد که هر فردي با فرهنگ گذشتگان خود آشنايي بهتر و دقيق تر داشته باشد و به سوي شناخت هويت خود سوق داده شود و اين شناخت به منزله تاييد اصالت فرهنگي اوست که مي تواند در سايه آن به شخصيتي تاريخي و ريشه دار برسد.
در این همایش بین گروه های دانش آموزی متوسطه اول و دوم و نیز دبیران مدارس، مسابقه شناخت معانی کلمات و ضرب المثل های اصیل و قدیمی کازرون برگزار شد و به منتخبین جوایزی اهدا گردید.
همچنین با حضور مدیر و معاون آموزش و پرورش و نیز شهردار و برخی اعضای شورای اسلامی شهر کازرون از دانش آموزان ممتاز مسابقات علمی، قرآنی، فرهنگی، هنری و ورزشی دبیرستان بانوسلامی تجلیل شد.
گفتنی است در حاشیه این همایش که با اجرای زیبای موسیقی، سرود، نقالی شاهنامه، پخش کلیپ و … توسط دانش آموزان همراه بود، نمایشگاهی از غذاهای سنتی و صنایع دستی کازرون نیز برپا گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.