امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2015-01-06

رئیس شورای شهر کازرون خبر داد ؛

همایش منطقه‌ای طراحی نمادهای شهر کازرون برگزار می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون از برگزاری همایش منطقه‌ای طراحی نمادهای شهر کازرون خبر داد.

حمیدرضا شهیدیان  با تشریح فعالیت‌های شورای اسلامی شهر کازرون و پروژه‌های در دست اقدام مجموعه شهرداری اظهار داشت: مجموعه شورای اسلامی‌ به عنوان یک نهاد نظارتی بر مجموعه شهرداری به دنبال ترسیم نقشه راهی قانونمند در مسیر هر چه بهتر خدمات‌رسانی به مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون گفت: باید واقع بینانه مسائل مربوط به شهرداری را دنبال کرد اما متاسفانه برخی به دور در نظر گرفتن نقش شورا و محدودیت‌های اختیارات آن توقع انجام برخی امور را از شورای شهر دارند.

وی با اشاره به حجم پرونده‌های باقی مانده از دوره‌های گذشته شورای اسلامی کازرون گفت: متاسفانه موانع موجود و باقی مانده از گذشته سبب راکد شدن ایده‌های نو و خلاقانه شورای چهارم شده است .

شهیدیان رکود در توسعه صنایع و ساخت و ساز را از عوامل موثر در موانع کسب درآمد شهرداری کازرون عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین منابع درآمد شهرداری‌ها از محل اخذ عوارض است که متاسفانه در کازرون به دلیل نبود کارخانه‌های پویا این امر تحقق نمی‌یابد.

وی پیگیری و اجرای مصوبات را عمده‌ترین فعالیت شورای چهارم عنوان کرد و گفت: مصوبات شورا پس از نظرات کارشناسی شده به تصویب می‌رسد و مجموعه شورا به دور از اعمال نظر شخصی مسائل شهری را دنبال می‌کنند .

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون مصوباتی مانند راه‌اندازی تفکیک زباله از مبدا، پیگیری تملک و تخریب منازل فرسوده که به زیبایی شهر آسیب وارد کرده و تلاش برای زنده نگه‌داشتن هویت فرهنگی کازرون را از مسائل در دست اقدام عنوان کرد.

وی در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب آنان گفت: تخریب‌ها باید بعد از تشکیل کمیسیون تجدید نظر استان انجام شود که متاسفانه امسال هنوز کمیسیون تشکیل نشده است .

شهیدیان با اشاره به تعین تکلیف پروژه بنکداران گفت: مجتمع بنکداران دارای سه مشکل عمده عدم تأمین ۳۸۹ پارکینگ، انتقال قدر و سهم شهرداری و پرداخت عوارض است و بر اساس مصوبه شورا این مجتمع پایان کار ندارد و صدور پایان کار منوط به رفع موارد فوق است.

رئیس شورای اسلامی شهر کازرون از تلاش برای حفظ زیباسازی نمای شهری کازرون و استفاده از المان‌های متناسب با فرهنگ کازرون سخن گفت و افزود: در این زمینه با هنرمندان برجسته شهرستان که در دیگر نقاط کشور صاحب مسئولیت نیز هستند جلسات متعددی برگزار شده و در این زمینه با مصوبه شورا، همایش منطقه‌ای المان‌های شهری کازرون برگزار می‌شود.

وی از برگزاری همایش فرهنگ شهروندی خبر داد و گفت: تقدیر از شهروندانی که با رعایت حقوق دیگران زمینه‌ساز توسعه فرهنگ شهروندی می‌شوند وظیفه ماست به همین منظور تا قبل از پایان سال با برگزاری این همایش از شهروندان منتخب تجلیل می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.