امروز:دوشنبه, ۵ فروردین
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۲-۰۱

همایش تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز کازرونی

چهارمین سالانه همایش تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز در باشگاه فرهنگیان کازرون برگزارشد.

به گزارش خبرنگار کازرون نگاه، الیاناهاشمی کشکولی، مدیرآموزش و پرورش کازرون امروزدر همایش تجلیل از دانش‌آموزان ممتاز کازرون که با حضور فرهنگیان و جمعی از مسؤولان محلی و پرفسور ریاضی در باشگاه فرهنگیان این شهر برگزارشد، در سخنانی اظهارداشت:افتخار می‌کنم به عنوان یک کازرونی دانش‌آموزان شهرم از میان ۱۵۰ منطقه آموزشی در کشور توانستند حائز بهترین مقام شوند.

کاظم عباسی گفت: عده‌ایی از مردم این شهر به شهرهای دیگر حتی خارج از کشورمسافرت کرده‌اند اما همچنان دلشان برای کازرون می تپد. بنابراین باید فضایی را ایجادکنیم که آنها به راحتی بتوانند اندوخته‌های خودشان را به شهر خودشان هدیه کنند.

وی بنای رصد خانه دانش آموزی در کازرون توسط پرفسور شریف ، تهیه تلسکوپ تمام الکترونیک برای این رصد خانه توسط دکتر اسماعیلی کازرونی و قول همکاری و مشاوره درراستای علمی توسط پرفسورریاضی را از برکات نخبه پروری کازرون عنوان کردوافزود: جادارد از این عزیزان بخاطر اینکه به زادگاه خودشان اهمیت می دهند و اندوخته های علمی اشان را دراختیار دیگرهمشهریانشان قرار می دهند تقدیرو تشکر کنم.

مدیرآموزش و پرورش کازرون خطاب به دانش آموزان حاضر در این همایش، عاشق خود و کاربودن، ایمان به خدا، داشتن برنامه ریزی، داشتن ارزش‌های مشخص و معین، داشتن شور و انرژی در زندگی، سرلوحه قراردان محبت در زندگی و تسلط به فن ارتباطات و جذب کردن دیگران با زبان خوش و نگاه آرام را هفت ویژگی انسان‌های موفق برشمرد و اظهارامیدواری کرد که دانش‌آموزان این مرزو بوم خودشان را آراسته به این هفت ویژگی کنند.

عباسی از تلاش و کوشش معاونت آموزشی اداره آموزش و پرورش کازرون، پژوهش سرای دانش آموزی رازی و مدیران و معاونان مدارس این شهر که نزدیک به دوماه درجهت برگزاری همایش تجلیل باشکوه از دانش آموزان ممتاز وقت گذاشتن تقدیر و تشکر کرد.

پرفسور نعمت ریاضی در این همایش خطاب به دانش آموزان ممتاز در سخنانی گوشه ایی از سختی های تحصیل دوران ابتدایی تا دبیرستان خودرا بیان کردو اظهارداشت:هیچ وقت در مواجه با سختی ‌ها پشت خالی نکردم همچنان با پشتکار برای رسیدن به اهدافم برتمام مشکلات پیروز شدم که امیدوارم شما دانش آموزان هم اینگونه عمل کنید.

وی در پایان از مدیریت آموزش و پرورش به خاطر احداث رصد خانه دانش آموزی تقدیر کرد و متذکر شد از نظر مشاوره علمی آنچه در توان دارم کوتاهی نخواهم کرد.

در ادامه این همایش سیده مهتاب نبوی دانشجوی معلول از ناحیه دست در سخنانی خطاب به دانش آموزان گفت: برخی جاهخا باید مسیرمان را عوض کنیم و با خلاقیت و با انعطاف پذیری ذهنمان مسیرمان را بسازیم.

وی گفت:نقص در شکل ظاهری نیست بلکه هر انسانی دارای نقص های ظاهری و پنهانی است بنابراین بایدبا دنبال کردن نشانه ها مسیرمحیط اطراف خودرا دنبال کنیم و به آن نگاه دانشمندانه داشته باشیم.

در پایان این همایش پرفسور شریف دانش آموزان را به تلاش و کوشش و موفق شدن در وادی علم تشویق کردو افزود: انسان به ظاهر سواددار به درد جامعه نمی خوردچراکه امروزه می بینینم هرمشکلی که برای جامعه پیش می آید توسط انسان های بی سواد رقم می خورد.

وی گفت:یک نماینده شهر و یا امام جمعه و یا مسؤولی که سواد نداشته باشد مسئله ایی را از روی بی سوادی طرح می کند و شهری را بهم می ریزدو آسایش مردم را می گیرد.

در پایان این همایش با اهدا لوح تقدیر و جوایز از دانش آموزان ممتاز علمی متوسطه اول، دوم و هنرستان های شهر کازرون تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.