امروز:دوشنبه, ۱۳ مرداد
تاریخ انتشار:2019-09-22

نخستین روز از حضور کلاس اولی ها در مدرسه با شور و نشاط وصف ناپذیری همراه بود

جشن شکوفه‌ها در مدارس ابتدایی کازرون برگزار شد

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و به طور همزمان با سراسر کشور، جشن شکوفه‌ها برای دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس کازرون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، امیرحسین جمشیدی، مدیر آموزش و پرورش این شهر، در حاشیه بازدید از مراسم جشن شکوفه‌های چند آموزشگاه، اظهار داشت: امسال حدود ۲۵۰۰ دانش آموز پایه اول ابتدایی و ۱۵۰۰ نوآموز پیش دبستانی در مدارس حضور خواهند داشت.
وی افزود: آشنایی با محیط مدرسه و مربیان، کلاس‌بندی، آشنایی با زنگ‌های آموزشی و تفریح از اهداف برگزاری جشن شکوفه‌ها در مدارس است.
مدیر آموزش و پرورش کازرون در ادامه خاطر نشان کرد: دوره ابتدایی دانش آموزان از جایگاه والایی برخوردار است که خاستگاه اساسی نظام آموزش پرورش است و برای توسعه یک کشور این مقطع تحصیلی خیلی مهم است تا با تربیت و آموزش دانش‌آموزان، سبب پیشرفت و خلاقیت در کشور باشیم.
جمشیدی تصریح کرد: این روز برای دانش آموزانی که برای اولین بار پا به مدرسه می‌گذارند از زیباترین و فراموش نشدنی‌ترین روزهای زندگی آن ها است و ما باید فضا و زمینه‌ای مهیا کنیم تا این کودکان با انگیزه وارد مدرسه شوند.
وی در ادامه یادآور شد: انتظار است خانواده‌ها در طول سال تحصیلی، حضور در مدارس را فراموش نکنند و با همراهی همه دستگاه ها و نهادها کار تعلیم و تربیت به خوبی پیش رود.
وی در پایان با اشاره به همزمانی شروع سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: بین دو سنگر دفاع مقدس و مدرسه ارتباط نانوشته‌ای وجود دارد و در هر دو این مکان‌ها به نوعی شاهد ایثارگری هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.