امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۰-۱۸

نبود آمایش از ایرادات نظام اشتغال کشور است

فرماندار کازرون با بیان اینکه یکی از ایرادات نظام اشتغال کشور نبود آمایش است، گفت: در هر حوزه باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها شناسایی و بررسی شود

به گزارش کازرون نگاه، سیدکمال علوی عصرامروز در جلسه کارگروه اشتغال که با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و اعضای این گروه در فرمانداری کازرون برگزار شد با اشاره به دغدغه اشتغال و تولید اظهار داشت: باید از حالت شعاری بیرون بیاییم و کاری کنیم که شغل ایجاد شود.

فرماندار کازرون با بیان اینکه یکی از ایرادات نظام اشتغال کشور نبود آمایش است گفت: در هر حوزه باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها شناسایی و بررسی شود.

وی حوزه گردشگری و کشاورزی و واحدهای وابسته به آن را پایه اساسی اقتصاد شهرستان کازرون دانست و افزود: اگر بر روی این دو حوزه تمرکز کنیم خیلی از مشکلات شهرستان را می‌توان حل کرد.

علوی با انتقاد از توزیع نادرست تسهیلات در حوزه‌های مختلف، گفت: اگر می‌خواهیم کاری انجام دهیم باید اساسی و ریشه‌ای باشد.

فرماندار کازرون در ادامه افزود: با توجه به پایه اقتصاد شهرستان کازرون بر کشاورزی در بخش آبخیزداری باید بهتر عمل شود و با در نظر گرفتن ردیف بودجه‌ای برای طرح‌های آبخیزداری مشکل کم آبی و مهاجرت، آسیب‌های اجتماعی و دیگر مسائل درگیر با این موضوع به صورت ریشه‌ای حل شود.

وی اظهارداشت: اگر کارمندان ادارات که موعد بازنشستگی آنها گذشته و هنوز ادامه به کار می‌دهند را بازنشسته کنیم در مقطع کوتاهی حداقل نیم میلیون شغل ایجاد می‌شود.

علوی با بیان اینکه هیچ دستگاه دولتی حق ندارد هیچ مبلغی به خاطر استعلامات دریافت کند تاکید کرد: تا جایی که امکان دارد با مردم برای طرح‌های اشتغال‌زایی کمک و همکاری کنید و طرح‌های گردشگری و کشاورزی و فرآوری‌ و بسته‌بندی برای اخذ تسهیلات در اولویت باشد./فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.