امروز:چهارشنبه, ۷ فروردین
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۲-۲۲

موج قهرمان سازی در غبار جدایی/ نکند گندم ری به این همه قهرمان نرسد!

این روزها همه میخواهند قهرمان شوند، همه میخواهند ناجی مردم باشند، هم شخصیت ها و هم جریان های سیاسی!

این روزها همه میخواهند قهرمان شوند، همه میخواهند ناجی مردم باشند، هم شخصیت ها و هم جریان های سیاسی!

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در سر هوای قهرمان شدن دارد تا در این رهگذر، آراء دور بعدی راه یافتن به مجلس شورای اسلامی را اکنون رزرو کند.

مشکلات مردم فراموش شده است، بیکاری و ازدواج و مسکن رها شده و همه درگیر جدا شدن یا جدا نشدن دو قطعه از یک شهرستان هستند.

اصلاح طلبان که همه این التهابات از کاندیدای اصلاح طلبشان برخاسته است اما مردم را ساده ‏پنداشته و میخواهند بگویند مسبب این قضایا که نیستند هیچ، بلکه ناجی مردم هم هستند. در ‏حالیکه در دو دوره ای که اصلاح طلبان کاندیدایشان به  مجلس راه یافته بخشی از کازرون را جدا ‏کرده اند. یکی در دوره سوم که باقری نژاد دشت ارژن را جدا کرد و امروز که بخش مهم دیگری ‏قرار است جدا شود.‏

اگر بخواهیم بدانیم عاملان اصلی این التهابات چه کسانی اند و ماجرای های روزهای اخیر از کجا آب می خورد کافی است دو نکته را یادآورشویم؛

۱- نماینده اصلاح طلب شهرستان کازرون در مجلس که باحمایت اصلاح طلبان همین شهرستان و نشریه اصلاح طلب و یک عضو شورای شهر کازرون به مجلس راه یافته است پیگیرترین فرد در ماجرای جدایی بخش هایی از شهرستان کازرون است.

۲- دولت اعتدالی(بخوانیم اصلاح طلب) هم با تبلیغات جریان اصلاح طلب و رسانه های رسمی و غیر رسمی این جریان برسرکار آمده است و امروز در همین دولت بر سر استیضاح شدن یا اسیضاح نشدن وزراء حاضرند بخش هایی از شهرستان را در لابی گری با نمایندگان به ثمن بخس بفروشند.

حالا پیدا کنید پرتقال فروش را …..

اتفاقات اخیر یادآور زمانی است که حکومت شاهنشاهی در پاسخ به مردم درباره جدایی بحرین از ایران گفت: «به هيچ كس مربوط نيست، دختر خودمان بود به هر كسي مي‌خواستيم شوهرش داديم!»

حالا در این هیاهو عاملان اصلی جدایی شهرستان کازرون خیلی زیرکانه نشانه را سمت شورای نگهبان گرفته اند که چرا فلانی را تایید صلاحیت کردید. آقایان عزیز، شما تا دیروز یقه چاک می‌دادید که چرا رد صلاحیت گسترده می‌کنید؟ بگذارید دایره انتخاب مردم تنگ نشود. آن حرف های خلاف قانونتان را کجا باید گذاشت و این حرفهای غیر قانونی امروز که میگویید چرا شورای نگهبان فلانی را رد صلاحیت نکرد، کجا؟! مگر شورای نگهبان عروسک خیمه شب بازی شماست؟!

شورای نگهبان مر قانون را عمل میکند. اگر صلاحیت کسی احراز نشود، بدون لابی گری او را کنار میگذارد و اگر صلاحیت کسی براساس مستندات موجود تائید شود هم بدون حب و بغض سیاسی او را تائید میکند.

این شما هستید که باید پاسخ به مردم بدهید؛ دولتی که دم از تدبیر و اعتدالش میزدید چرا امروز عامل التهاب در بین مردم شده و ۱۵۰ هزار نفر از مردم یک شهرستان را به جان هم انداخته است؟

خیلی جالب است در حاشیه قهرمان سازی های اخیر یک هفته نامه در مطلبی نوشته است که همه ی اصلاح طلبان مدافع شهر کازرون اند! و اصولگریان سکوت کرده اند(!) سنگ پای قزوین هم در برابر شما که قرار بگیرد، از خجالت آب می شود.

در لابلای این هیاهوها یک نفر هم آمده است نرخ تعیین کند. جوانی که از کودکی آرزوی پوشیدن ردای امام جمعه شهر را در سر پرورانده، امروز با کوله باری از منیات و توهمات همیشگی اش آمده و گفته است مردم درخواست های زیادی به من داشته اند که شما خطبه بخوان؛ پس بگذارید من خطیب موقت نماز جمعه بشوم و مشکل را حل کنم!

جوان! آیا فقط در تریبون نماز جمعه میتوانید افاضات نمایید؟ نمی شود راه حل و نظراتتان را در یک سخنرانی و یا جای دیگر بیان کنید تا مشکل این شهرستان رفع شود؟

نکند گندم ری به این همه قهرمان نرسد!

6 پاسخ به “موج قهرمان سازی در غبار جدایی/ نکند گندم ری به این همه قهرمان نرسد!”

 1. محمد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  چه میشه کرد؟؟؟؟ وقتی یک مسئول، نه علم و دانشی داره که به اون بنازه، نه اصالتی داره که به اون افتخار کنه، نه فن سخنوری بلده که مردم رو مجذوب کنه، نه ایمانی داره که مردم رو متوجه خداوند کنه، نه برشی داره که بتونه یک گره شهر رو باز کنه، اونوقت چی کار میکنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
  میوفته به جون شهر و تفرقه میندازه و ساز جدایی رو کوک میکنه. تاریخ پر از اینجور آدمهاست. انسانهای بی هنری که حیات خودشون رو در شلوغ کاری و حرفهای گزافه و نابخردانه میبینن. بالاخره هر کس یه جوری میخواد اعلام موجودیت کنه. بعضی ها اعلام موجودیتشون با اعلام زوال عقلشون، هم زمان اتفاق میوفته. اینجور افراد، نه تاثیر چندانی در جامعه اطرافشون میذارن و نه مردم، نگاه عمیقی بهشون دارن، چند صباحی گزافه میگن و بعد هم در خرابه های ذهن حامیانشون مدفون میشن.
  اتفاقا مردم کازرون هم، همین الان گرفتار چنین شخص یا اشخاصی شدن. فعل (تازه به دوران رسیدن) با تمام قدرت داره صرف میشه. این وسط بعضی مردم ساده و فریب خورده و یا مردمی که خودشون رو به حماقت زدن، خیال کردن با جدایی از کازرون، بودجه های سرسام آور دولتی و سرمایه های عظیم ملی به سمت منطقه اونها سرازیر میشه و به خیال خودشون، وضع زندگیشون متحول میشه… نه داداش من!!!! چاییدی… این بویی که به مشامت میرسه، بوی کباب نیست، …. داغ میکنن.
  فقط متاسفم برای کسانی که قبلا یا الان یا در آینده، بنا به برخی ملاحظات و منافع خودشون، با این فرد یا افراد، همنوا میشن.

 2. جاویدی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام خوبه احسنت

 3. ehsan گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  به جای اینکه به فکر جدایی باشین و کارهایی که هیچ سودی برای کسی نداره، فکر معضل بیکاری جوانها باشین. بیکاری داره بیداد میکنه. تحصیلکرده و بیسواد، همزمان بیکارن. بیکاری داره تبدیل به فاجعه میشه. مردم تحت فشار شدید اقتصادی هستن. اونوقت نماینده شهر ما و امثالهم، به جای اینکه به فکر مشکلات معیشتی جوانها باشن، دنبال هوا و هوس و تضمین رای آینده خودشون هستن. مجلسی که زمانی جایگاه شهیدانی چون سید حسن مدرس، عبدالحمید دیالمه، مصطفی چمران و مهدی ربانی املشی بوده، ببین الان به دست چه کسانی با چه رفتار و شخصیتی افتاده.
  باید برای این کشور و این ملت خون گریه کرد.

 4. hh گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام لطفا اینقدر اصلاح طلب یا اصول گرا نکنید که دست همه تو یه کاسه هستند. “از کوزه همان تراوش کند که درون اوست” وقتی مردم شهر کازرون به نماینده کازرونی رای نمیدهند همین است دیگه و از همه مهمتر حالا جدا شود یا نشود چه فرقی میکند همان بهتر که جدا شود لااقل یک فرد و یا شخصیت کازرونی به مجلس برود آیا بهتر نیست…..
  و دیگر نیازی نیست سنگ این جناح و ان جناح را به سینه بزنی آقا…..

 5. محمدی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  تقریبا تمامی شهرستان های کشور پس از انقلاب به چندین شهرستان تبدیل شده اند و با دریافت بودجه بیشتری توانسته اند هم برای شهرستان های منفک شده و هم شهرستان اصلی خدمت رسانی بهتری نمایند,بنده به عنوان یکی از اهالی این شهرستان بدون وابستگی به حزب یا جناحی,با توجه به سفر به بسیاری از شهرستان های کشور جدایی و تشکیل شهرستان جدید در کنار کازرون را بسیار مفید و مایه پیشرفت بیشتر شهرستان میدانم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.