امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2015-01-27

مدیرکل گمرک استان فارس:

منطقه ویژه کازرون فقط مصوب شده است

مدیرکل گمرک فارس: چهار منطقه ویژه در استان فارس در شهرستان‌های کازرون، لامرد، نیریز و جهرم مصوب شده و دولت نیز این موارد را ابلاغ کرده که راه‌اندازی مناطق لار و فسا نیز در دست بررسی است که آیا این شهرستان‌ها امکان و ظرفیت آن را دارند.

به گزارش کازرون نگاه ؛ سکینه سیاحی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی گمرک به ارائه گزارش این اداره کل در ده ماه گذشته پرداخت و اظهار داشت: چهار منطقه ویژه در استان فارس در شهرستان‌های کازرون، لامرد، نیریز و جهرم مصوب شده و دولت نیز این موارد را ابلاغ کرده که راه‌اندازی مناطق لار و فسا نیز در دست بررسی است که آیا این شهرستان‌ها امکان و ظرفیت آن را دارند.

سیاحی با اشاره به اینکه برای منطقه ویژه کازرون نیز نقشه‌های لازم و مشاوره ارائه شده، خاطرنشان کرد: برای راه‌اندزای مناطق ویژه جهرم و نیریز نیز کارهای لازم انجام شده اما پیشرفت فیزیکی منطقه ویژه لامرد از همه بیشتر است.

مدیرکل گمرک استان فارس با بیان اینکه برای لار و لامرد مجوز صادرات گرفته شده و علاوه بر خدمات مسافری صادرات نیز در این مراکز انجام می‌شود، افزود: در جنوب کشور گمرک لار فعال است و لارستان ورود و خروج کالاهای جنوب استان را پوشش می‌دهد.

سیاحی با اشاره به اینکه حضور گمرک در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: این منطقه از مناطق فعال است و با جانمایی که برای گمرک شده و بازدیدهای میدانی انجام شده تا دو ماه آینده گمرک در این منطقه مستقر شده و فعالیت خود را آغاز می‌کند.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.