امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2015-06-04

علی اسدزاده

منتظرین ظهور بیشتر به دنبال بهبود شرایط باشند تا پیدا کردن علائم

آن چه بسیار مهم است “وظیفه منتظرین” می باشدکه در این مجال نظر بر طرح آن میباشدوآن تلاش بی وقفه امت و همه عاشقان و شیفتگان و منتظرین آن منتظر است که باید در زمینه سازی و فراهم آوردن شرایط ظهور، و آن چه از دستشان ساخته است دریغ نورزند و در جهت بهبود وضع و شرایط ظهور کوشا باشند.

طبق سنوات گذشته، هر ساله، در ایام نیمه شعبان المعظم، سالروز میلاد مسعود یگانه دردانه نبی مکرم(ص)، منجی عالم بشریت، پرچمدار صلح و صفا و صمیمیت، از بین برنده فساد و تباهی و رذیلت، برقرارکننده عدالت و امنیت و برادری و اخوت، حضرت بقیه ا…الاعظم، حجه بن الحسن العسکری امام زمان عجل ا… تعالی فرجه الشریف، شیعیان دلسوخته و منتظرین سراپا عاشق آن امام عصر و زمان، مراسم و مجالس باشکوه جشن و سرور برگزار میکنند و ضمن گرامیداشت این روز فرخنده و میمون و تجدید عهد و پیمان با آن ذخیره الهی، شعرا در وصف و مدح آن انسان کامل و امید مستضعفان سروده های خود را ارائه مینمایند. علما، فضلا، نویسندگان و صاحب نظران در موضوعات مختلف مهدویت، جهت آگاهی هرچه بیشتر امت و مشتاقان آن حضرت و یا رفع شبهه های شبهه اندازان مخالفان و معاندان، قلم فرسایی میکنند. سخنرانان و خطیبان نیز در این رابطه به ایراد سخنرانی میپردازند. هنرمندان هنرنمایی ها مینمایند.

همه این تلاشها و کارها، خوب، لازم و ان شاءا… که همه نزد خدای بزرگ ماجورند.

اما آن چه که در این مقوله مدنظر قرار گرفته و ذکر آن جهت توجه بیشتر لازم دانسته، این است که از شیوع مبارزات انقلاب اسلامی ملت رشید ایران به رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی، رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی رضوان ا… تعالی علیه، تا امروز، حوادث تلخ و شیرینی اتفاق افتاده ،مضافا وضعیت آشفته و اسفناک فعلی جهان اسلام و منطقه خاورمیانه، مواردی شبیه برخی از علائم و نشانه های ظهور دارد. همین امر موجب بحث و گفتگوی غالب، حول محور پیدایی مصادیق، نشانه ها و علائم ظهور گردیده است. به طوری که برخی به جرات بعضی از این اتفاقات پیش آمده را از مصادیق حتمی ظهور دانسته و گاهی برای ظهور زمان تعیین مینمایند. در حالی که با عنایت به احادیث و روایات معتبر و مستند، تعیین زمان ظهور، کاری خلاف است. تا آن جا که به صراحت گفته شده است کسانی که زمان تعیین کنند در زمره دروغگویان بوده و کذابند. این امر فقط در دست خداست که ا… اعلم…

اما آن چه بسیار مهم است »وظیفه منتظرین« می باشدکه در این مجال نظر بر طرح آن میباشدوآن تلاش بی وقفه امت و همه عاشقان و شیفتگان و منتظرین آن منتظر است که باید در زمینه سازی و فراهم آوردن شرایط ظهور، و آن چه از دستشان ساخته است دریغ نورزند و در جهت بهبود وضع و شرایط ظهور کوشا باشند.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.