امروز:دوشنبه, ۱۳ مرداد
تاریخ انتشار:2019-11-12

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون خبر داد: برپایی جشنواره آیین های سنتی و صنایع دستی دانش آموزان و فرهنگیان در کازرون

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون از برپایی جشنواره آیین های سنتی و صنایع دستی، غذاهای سنتی و دست ساخته های ماکت ورزشی دانش آموزان و فرهنگیان این شهر به مناسبت هفته وحدت خبر داد.

هادی زال زاده در مراسم گشایش جشنواره آیین های سنتی و صنایع دستی آثار دانش آموزان و فرهنگیان، که در کانون فرهنگی تربیتی شهدای رضوان برپا شده است، اظهار داشت: هنر و توانمندي هاي دستي مردم کازرون در آثار فرهنگیان و دانش آموزان خلاق و هنرمند اين شهرستان جلوه گر شده است.
وی با بیان اینکه این جشنواره به مدت چهار روز و تا پنج شنبه ۲۳ آذرماه جهت بازدید دانش آموزان و عموم مردم از ساعت ۸ الی ۱۲ صبح برقرار می باشد، افزود: در این نمایشگاه انواع گسترده ای از آثار هنری شامل قالی، جاجیم، گلیم، نمدمالی، قلم زنی، کارهای خاتم، کیف دوزی، عروسک سازی و … ارائه شده است.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش کازرون با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰۰ اثر هنری در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است، افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه آشنایی دانش آموزان با آداب و سنن، صنایع غذایی و غذاهای محلی کازرون و نیز ایجاد انگیزه و محیطی شاد و پویا برای دانش آموزان و فرهنگیان می باشد.
وی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های کارشناس فرهنگی هنری اداره، کانون های فرهنگی شهید عسکری و شهدای رضوان، فرهنگیان، دانش آموزان و اولیای آنان، گفت: آثار دستی ارائه شده توسط دانش آموزان در این جشنواره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و آثار برتر به مرحله استانی راه می یابند.
گفتنی است این نمایشگاه در جشنواره کانون های تربیتی استان که آذرماه در شیراز برگزار می گردد، نیز به اجرا در خواهد آمد.

برچسب ها : ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.