امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2019-02-20

مسابقه پرتاب گلایدر بین دانش آموزان کازرونی برگزار شد

به مناسبت دهه مبارک فجر، مسابقه گلایدر دست پرتاب بین دانش آموزان مقطع ابتدایی کازرون برگزار شد.

به گزارش کازرون نگاه به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، در این مسابقه هیجان انگیز که به همت پژوهش سرای دانش آموزی علامه دوانی برگزار شد، ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی در محل مجموعه  ورزشی شهید فهمیده به رقابت پرداختند.

امان اله فیروزی، مدیر پژوهش سرای علامه دوانی، گفت: دانش‌آموزان شرکت کننده در این مسابقه پس از آشنایی با علم هوا فضا و انواع هواپیما، با ابتکار و خلاقیت شروع به ساخت این نوع هواپیما کردند و با اجرای آزمایش ‌های اولیه در مسابقه امروز حاضر شدند.

وی با بیان اینکه این مسابقه در دو بخش مختلف بین دانش آموزان پسر و دختر مقطع ابتدایی کازرون برگزار شد، اظهار داشت: این مسابقات میان ۱۵۰ دانش آموز اجرا شد که ۸۰ نفر شرکت‌کننده دختر و ۷۰ نفر نیز شرکت‌کننده پسر در این مسابقات حضور داشتند.

مدیر پژوهش سرای علامه دوانی هدف از برگزاری این مسابقه را توسعه علم هوا – فضا و ترویج آن در میان دانش آموزان عنوان کرد.  

فیروزی همچنین با بیان اینکه سومین سال برگزاری این مسابقات است که در سطح کازرون برگزار شده، گفت: افزایش توان و خلاقیت دانش آموزان در طراحی و ساخت هواپیماهای بدون موتور با مواد گوناگون، سبک و ترویج دانش و علوم پروازی از دیگر اهداف این رقابت بود.

گفتنی است در حاشیه این رقابت، بین والدین دانش آموزان که فرززندان خود را همراهی می کردند، این مسابقه با شور و شعف خاصی برگزار گردید که به نفرات برتر جوایزی اهدا گردید.  

در برنامه بسیار جالب دیگر در حاشیه همین مسابقه، مسابقه عملی و پرشور و نشاط لیوان چینی برگزار گردید که دانش آموزان پس از آموزش این بر نامه با یگدیگر به رقابت پرداختند و در پایان فاطمه جویبار، مارال دهقان، لیلا کاظمی از دوره اول ابتدایی و لیلی کاظمی، مریم جوکار و زهرا جویبار از دوره دوم ابتدایی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

اسامی نفرات برتر مسابقه گلایدر دست پرتاب به قرار زیر است:

دوره اول ابتدایی دختران: لیلا کاظمی، نیکا عفیفیان و تینا زارع به ترتیب مقام های اول تا سوم، هر سه از دبستان سلمان فارسی

دوره اول ابتدایی پسران: امیرحسین مرادی و علی اصغر علیایی به ترتیب مقام های اول و دوم از دبستان غیردولتی بیست و مهدی جوکار از امام موسی صدر مقام سوم

دوره دوم ابتدایی دختران: نگار حمیده، لیلی کاظمی و یاسمن مرادی به ترتیب مقام های اول تا سوم، هر سه از دبستان سلمان فارسی

دوره دوم ابتدایی پسران: محمدرضا رنجبر از دبستان امام موسی صدر مقام اول، محمدحسین فیروزی از دبستان شاهد رصاف مقام دوم و امیرمحمد اژدری مقام سوم از دبستان سلمان فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.