امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2018-04-07

حجت الاسلام خرسند:

مسئولان کشور نباید در برابر دشمن منفعل باشند

امام جمعه کازرون: دانشمندان در موضوع فناوری هسته‌ای ثابت کردند که جوان ایرانی با هوش و قدرت ایمان خود می‌تواند قدم‌های بزرگی را بردارد.

به گزارش کازرون نگاه، حجت‌الاسلام محمد خرسند در خطبه‌های امروز نمازجمعه این شهر با اشاره به ۲۰ فروردین روز فناوری هسته‌ای، هنر انقلاب اسلامی و سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اظهار داشت: این سه موضوع مهم و روز جامعه است.

وی با بیان اینکه دانشمندان در موضوع فناوری هسته‌ای ثابت کردند که جوان ایرانی با هوش و قدرت ایمان خود می‌تواند قدم‌های بزرگی را بردارد که چند کشور بیشتر در دنیا این فناوری را ندارد گفت: این فناوری در تولید برق، امور بهداشتی، دامپزشکی، صنایع غذایی و کشاورزی و بخش صنعت کاربرد دارد.

امام جمعه کازرون با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی که یکی از شعارهایش استقلال است، نمی‌تواند در این زمینه ورود نکند افزود: در این راه ما شهدای دانشمند هسته‌ای دادیم که سند مظلومیت جمهوری اسلامی هستند و این بخش تعطیل شدنی نیست؛ گرچه به آن کم لطفی شد و به بهانه برجام بخش‌هایی را تعطیل کردند و امتیازات را دادند و اکنون می‌خواهند قطره چکانی امتیازات را بگیرند.

خرسند یادآور شد: بنا بود به همان اندازه که دشمن تحریم را بر می‌دارد، ما نیز امتیازاتی بدهیم، نه اینکه ما یک‌جا امتیازات بدهیم و دشمن قطره چکانی با ما رفتار کند.

وی با بیان اینکه امروز می‎بینیم که دشمن پایبندی به برجام ندارد و احتمال خروج امریکا وجود دارد گفت: در چند هفته اخیر دیدیم که کشورهای اروپایی نیز به صف تحریم کنندگان جمهوری اسلامی پیوستند و ارادت خود را به آمریکا نشان دادند.

خطیب جمعه کازرون تاکید کرد: گرچه این فناوری محدود شده، اما اندیشه و همیت دانشمندانمان را داریم و جمهوری اسلامی این توانایی را دارد که در فاصله کوتاه غنی سازی را افزایش دهد.

وی با اشاره به تقسیمات کشوری در حوزه شهرستان کازرون گفت: بنده در حد توان به صورت حضوری، تلفنی و مکتوب با مقامات استان و کشور مسائل و گلایه‌ها را منتقل کردم.

خرسند ادامه داد: موضوع تا جایی که در دست بنده بوده دنبال کرده و می‌کنم و بنا بوده که یک هیئت کارشناسی از وزارت کشور نیز به شهرستان آمده و وضعیت و درخواست‌های مناطق مختلف را ببینند که امیدواریم وزارت کشور به این وعده خود عمل و حساسیت‌ها و درخواست‌های مردم را در نظر بگیرد.

امام جمعه کازرون تاکید کرد: در عین حال همه باید آرامش را حفظ و برادری را تقویت کنند تا مسوولان امر در این مسئله بدون عجله و با کارشناسی و دقت تصمیم بگیرند.

خرسند با یادآوری قطع رابطه آمریکا در سال ۵۹ پس از اعلام رئیس جمهور آمریکا که به فرموده امام(ره)، اگر کارتر در عمر خود کار خوبی کرذه باشد و به سود مظلوم باشد، همین قطع رابطه است اظهار داشت: به تعبیر امام(ره) اگر آمریکا آدم شود ما با او رابطه برقرار می‌کنیم، که با وجود رئیس جمهور کج فهم و بی‌ادب آمریکا از محالات است.

خطیب جمعه کازرون با اشاره به اینکه ما باید روی پای خودمان بایستیم و به جوانان و توانایی‌های خود اهمیت بدهیم گفت: در فرمایشات نوروزی مقام معظم رهبری در مشهدمقدس، واقع بینی و امیدآفرینی مهمترین محور بود، ایشان با دید واقع بینانه هم به دستاوردهای انقلاب، فرصت‌ها و نقاط مثبت نظام و مسوولان اشاره کردند و هم موانع و نقاط ضعف را شمردند.

وی افزود: ایشان متذکر شدند که مشکلات کشور با اتکا به درون و جوانان و نه با اعتماد به بیرون حل می‌شود.

خرسند اعتماد به نسخه بیگانه را یکی از موانع پیشرفت کشور دانست و گفت:  مردم و مسوولان نباید در برابر دشمن منفعل باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی اعتماد بیشتر به نسخه بیگانه دارند.

امام جمعه کازرون همچنین یکی از موانع موجود در کشور را قبیله‌گرایی سیاسی و جناحی عنوان کرد و اظهار داشت: عزل و نصب‌های سریعی که در این ارتباط انجام می‌شود خود آفتی در مدیریت کشور است.

وی نبود مبارزه جدی با فساد را از دیگر آفت‌های موجود برشمرد و گفت: از زمان دولت سازندگی دغدغه مقام معظم رهبری مبارزه با فساد بوده، اما مبارزه جدی انجام نشده است.

امام جمعه کازرون اضافه کرد: از طرفی نیز دشمن به گونه‌ای نشان می‌دهد که همه کشور را فساد گرفته و همه مسوولان فاسد هستند، که این نیز درست نیست.

 خرسند با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص فساد اظهار داشت: فساد به آن مقدار که گفته می شود نیست، اما کمترین فساد نیز مضر است.

امام جمعه کازرون گفت: امسال طبق آمار بیشترین گردشگر در ترکیه از ایران بوده که با توجه به نامگذاری سال، باید از خودمان شروع کنیم و در استفاده از کالای ایرانی تعصب داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.