امروز:شنبه, ۲۸ مهر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۰-۰۲

امام جمعه کازرون؛

مسئولان جوابگوی رکود پروژه‌های عمرانی کازرون باشند

امام جمعه کازرون با اشاره به راکد ماندن دو پروژه کتابخانه مرکزی و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی این شهرستان خواستار جوابگویی مسئولان در این مورد شد.

به گزارش کازرون نگاه، حجت‌الاسلام محمد خرسند امام‌جمعه کازرون در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهر با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی اظهار داشت: هنوز درصدی از جامعه ما از سواد محروم هستند که این مسئله زیبنده ما نیست و تا ریشه کن کردن بی‌سوادی این نهضت به تلاش خود ادامه دهد.

وی با اشاره به راکد ماندن دو پروژه کتابخانه مرکزی کازرون و بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی این شهرستان خواستار جوابگویی مسوولان استانی و کشوری در زمینه رکود فرهنگی و بهداشتی در شهرستان کازرون شد.

امام جمعه کازرون با تسلیت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی گفت: او یک معلم اخلاق، متواضع، زاهد و ساده‌زیست بود که زحمات فراوان به ویژه در استان فارس طی ۳۰ سال مسوولیت نمایندگی ولی فقیه که برعهده داشت کشید.

وی با بیان اینکه امروز کسانی که دم از آزادگی اندیشه می‌زنند و از جریان فتنه حمایت می‌کنند چه برخوردی با آیت‌الله حائری شیرازی داشتند افزود: آنها حتی به نماز جمعه هم رحم نکردند و خواستار تعطیلی آن بودند که آیت‌الله حائری با صبر، استقامت و متانت به وظیفه خود عمل کرد.

خرسند با بیان اینکه نباید اجازه داده شود نسبت به نماز کم‌لطفی شود تاکید کرد: در فعالیت‌های فرهنگی، هنری، کتاب درسی، دانشگاه‌ها و مدارس به فلسفه نماز پرداخته شود.

خطیب جمعه کازرون با یادآوری عملیات کربلای ۴ و ۵ که کازرون ۱۵۰ شهید تقدیم کشور و نظام و انقلاب کرد افزود: چون کازرون شهدای زیادی تقدیم انقلاب و نظام کرد در تقویم دفاع مقدس  روز ۴ دی به نام روز کازرون نامگذاری شده است.

خرسند با اشاره به دلاوری‌های سرداران کازرون در مقابل استعمار انگلیس در جریان سال ۱۲۹۶ شمسی گفت: وقتی لشکر انگلیسی‌ها از شیراز به سمت کازرون حرکت کردند توسط سرداران کازرون به خصوص ناصر دیوان در دشت ارژن شکست سختی خورد.

وی با یادآوری روحیه انقلابی کازرون و شکست پلیس جنوب استعمار انگلیس توسط شیر مردان کازرون در این ایام و همزمانی آن با ایام شهدای کازرون در عملیات کربلای ۴ و ۵ خواستار انعکاس مناسب نقش شهرستان کازرون در مبارزه با استکبار و استعمار شد.

امام جمعه کازرون با اشاره به روحیه استکبار و استعمار آمریکا و انگلیس گفت: چرا باید وزیر خارجه انگلیس به ایران بیاید در حالی که فقط برای آزاد کردن جاسوس خود آمده نه چیز دیگری؟

امام جمعه کازرون با انتقاد از سیستم بانکی خواستار اصلاح آن شد و افزود: چرا باید کسانی ده‌ها میلیارد به راحتی از سیستم بانکی پول بگیرند و پس ندهند ولی برای چند میلیون این همه مشکل ایجاد ‌کنند که افراد از در خواست خود صرف نظر کنند؟

وی خواستار سپرده‌گذاری مردم در بانک‌های قرض‌الحسنه شد و گفت: باز کردن حساب جاری و پس‌انداز در بانک‌های قرض الحسنه معتبر به رونق فرهنگ قرض‎‌الحسنه کمک می‌کند تا افراد ضعیف و محروم بتوانند از این تسهیلات بانک استفاده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.