امروز:پنج شنبه, ۳۱ مرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۷-۱۱

مراسم شب شعر عاشورایی در کازرون برگزار شد

مراسم شب شعر عاشورایی با شعرخوانی شعرای آیینی در سالن مردانی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کازرون برگزار شد.

به گزارش کازرون نگاه؛ مراسم شب شعر عاشورایی با شعرخوانی شعرای آیینی شهرستان به همراه طبل‌زنی در سالن مردانی اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کازرون برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه کازرون با تاکید بر تاثیر کلام منظوم وشعر در ماندگاری تحولات بیان داشت: قالب شعر با برخورداری از احساس و اهنگ بخاطر قرابتی که با عواطف انسان دارد، بسیار ماندگارتر و موثرتر از کلام غیر منظوم است. یکی از راه های ماندگاری هر حادثه و تحولی اگر بخواهد ماندگار شود، آمیختگی آن با شعر است. لذا یکی از دلایل ماندگاری قیام عاشورا، همین مسئله شعر بوده است.

وی با اشاره به اهمیتی که ائمه معصومین ع برای شعر در وصف قیام عاشورا و اباعبدالله ع قائل بودند گفت: خود ائمه برای شهادت امام حسین ع شعر گفتند و شعرا را در این زمینه تشویق می‌کردند. امام صادق ع فرهنگی را ترویج می دهند که اگر بناست قیام امام حسین ع ماندگار بماند، باید در قالب شعر وارد شود. چنانچه اشعاری را می بینیم که صدها سال از انها گذشته اما همچنان تازه است.

حجت الاسلام خرسند با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم و لزوم تجلیل از شعرا و تداوم برپایی اینگونه محافل ابراز کرد: شما با سرایش شعر برای قیام امام حسین ع، این حماسه را زنده نگه می دارید، لذا این محافل را باید پاسداشت، ادامه داد و در آن حضور یافت.

مقام معظم رهبری یکی از کارهایی که بر آن مداومت دارند، نشست با شعراست که این الگویی است برای ما تا به این محافل و شعرای عزیزمان اهمیت دهیم. البته مردم کازرون نیز از گذشته به طور ذاتی طبع شعر داشته و دارند.

امام جمعه کازرون با تاکید بر توجه بیشتر ادارات فرهنگی به محافل شعر آیینی تصریح کرد: به این جلسات باید اهمیت داد و در اولویت برنامه های فرهنگی گنجانده شده و به مناسبت های مختلف اعم از سوگواری یا جشن ائمه برگزار شود که برخی گمان نکنند شعر و شاعری مترادف با لهو و لعب است. امیدواریم برنامه های ادارات فرهنگی مثل ادارات فرهنگ و ارشاد و تبلیغات اسلامی توجه بیشتری به اینگونه محافل شعر داشته باشند.

در پایان مراسم از شاعران تجلیل و قدردانی شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.