امروز:پنج شنبه, ۱۶ مرداد
تاریخ انتشار:2017-02-03

به همت آموزش و پرورش قائمیه؛

مراسم حمایت از دانش آموزان استثنایی شهر قائمیه برگزار گردید

این مراسم با حضور مسئولین ، اولیاء دانش آموزان ، معلمان و دانش آموزان در آموزشگاه کودکان استثنایی جبار باغچه بان برگزارشد.

به گزارش نگاه، مراسم حمایت از دانش آموزان استثنایی نامگذاری شده  با حضور مسئولین ، اولیاء دانش آموزان ، معلمان و دانش آموزان در آموزشگاه  کودکان استثنایی جبار باغچه بان  برگزارشد.

رئیس اداره آموزش و پرورش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت:  :مهمترین مسئله ای که در رابطه با این دانش آموزان باید مد نظر قرار دهیم تحمل این افراد است . اینها نوعی از انسانها هستند که باید آنها را حمایت کنیم ، پرورش دهیم و نگاه بیشتری به آنها داشته باشیم تا مهارتهای اجتماعی را یاد بگیرند وبتوانند  فردا  آن را در جامعه مورد استفاده قرار دهند .

سید قاسم تقوی افزود: امروز طرحی استانی با موضوع حمایت از دانش آموزان استثنایی طراحی شده که بتواند این دانش آموزان را حمایت کند امیدواریم با طرحی  که ایجاد شده بتوان به خوبی از این دانش آموزان حمایت کرد هرچند  این دانش آموزان معمولا از خانواده های هستند که از لحاظ اقتصادی وضعیت مناسبی ندارند بتواند حمایت کنند و یاری کنند و لازم است تا همه ارگانها و نهاد ها در این امر مهم با هم مشارکت همکاری و همدلی نمایند . تا ناشناخته های این آموزشگاه ها رشد کنند و در جامعه دیده شوند .

مدیر آموزشگاه استثنایی جبار باغچه بان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز دانش آموزان استثنایی نیاز مند حمایت ویژه است که این امر خطیر بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است . با توجه به آمار بالای اعضای آموزش و پرورش آنطوریکه بتوان به کودکان استثنایی اهمیت داد و تمامی خواسته های آنان را برآورده کرد میسر نمی شود .

عبدالصاحب حسینی افزود: باید تمامی نهاد ها و ارگانها داوطلبانه در این امر مهم آموزش و پرورش را یاری کنند باید استعدادهای این دانش آموزان را شناخت و آنها را حمایت کرد وظیفه وجدانی و شرعی و قانونی ماست که نسبت به دانش آموزان استثنایی بی تفاوت نباشیم باید بتوانیم فرصت مساوی در امر آموزش  اقتصاد وبا توجه به فراخور خودش ایجاد کنیم وباید فرهنگ سازی شود و بعنوان  یک ارزش در جامعه باشد .

در پایان این برنامه تعدادی از دانش آموزان  مقاله هایی را ارائه دادند و از طرف رئیس دفتر امام جمعه از دانش آموزان استثنایی تجلیل شد.

5

مراسم حمایت از دانش آموزان استثنایی شهر قائمیه برگزار گردید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.