امروز:یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۷-۱۰

گزارش تصویری/ به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی؛

مراسم تجلیل از آتش‌نشانان کازرون برگزار شد

مراسم تجلیل از آتش نشانان کازرون با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کازرون در سالن شهید عسکری این شهر برگزار شد.

به گزارش کازرون نگاه به مناسبت ۷ مهرماه روز آتش نشانی و ایمنی مراسم تجلیل از آتش نشانان کازرون با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کازرون در سالن شهید عسکری این شهر برگزار شد.
در این مراسم مهدی صادق زاده مدیر سازمان آتش نشانی کازرون با بیان اینکه سال گذشته بنام سال شکوفایی سازمان آتش نشانی کازرون نامگذاری شده بود گفت: دلایل این نامگذاری به این مناسبت بود تا آموزش‌های لازم برای مجموعه صورت بگیرد تا بتوانیم به استاندارها برسیم، همچنین آموزش شهروندی و افزایش سطح ایمنی در کازرون از دیگر دلایل موردنظر بودند.
وی افزود: سال گذشته ۵ سمینار انجام شد و امسال نیز براساس نیازسنجیِ انجام گرفته از ۱۵ مهر تا پایان سال ۹ سمینار برگزار خواهد شد.
صادقی با اشاره به کاهش حوادث و عملیات بیان داشت: سال ۹۵ بیش از ۷۰۰ عملیات داشتیم که سال ۹۶ بیش از ۲۰۰ عملیات کمتر شد و امسال نیز بیش از ۱۰۰ عملیات کمتر از سال قبل شد.

در ادامه علی باقری شهردار کازرون ضمن تبریک روز آتش نشان گفت: اتش‌نشانان در ماموریتی که دارند در برابر خیلی از حوادث هستند که باعث می شود داین شغل در دسته مشاغل سخت و زیان آور قرار داده شود.
باقری با مهم دانستن موضوع ورزش و سلامتی برای کار اتش نشانی افزود: با برطرف شدن مشکلات اقتصادی کشور، انشاله بتوانیم امکانات مناسبی را برای آتش نشانان فراهم کنیم.
وی افزود: با توجه به تحولاتی که در ده سال اخیر در سازمان اتش نشانی کازرون صورت گرفته، امروز می بینیم که آتش نشانی کازرون در سطح استان و حتی کشور حرفی برای گفتن دارد. چنانچه مفتخریم که از استانداری بوشهر تقاضای اموزش توسط مهندس صادق زاده برای کارکنان اتش نشانی استان بوشهر انجام می شود.
شهردار کازرون در واکنش به خطاب کردن وی به عنوان مدیر نمونه شهرستان گفت: نمونه آن پاکبان و نیروی فضای سبز است با حداقل حقوق خود بدون منت به زیباسازی شهر کمک می کند. نمونه آن نیروی آتش نشانی است که با وجود مشکلات و خطرات، جان خود را بر کف دست می گذارد تا به مردم خدمت کند.
وی پیرامون پوشیدن لباس پاکبانان در روزهای تاسوعا و عاشورا و کمک به پاکبانان گفت: یک حرکت در ایام عزاداری انجام شد که با وجود تفاوت دیدگاه ها، اقدامی از صمیم قلب بود که با افتخار لباس پاکبانی را پوشیدیم.

سپس رضا آذین فر رئیس شورای اسلامی شهر کازرون با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اتش نشانی گفت: اهداف آتش نشانی، حفاظت از سلامت افراد و محیط زیست است و کارکنان و رئیس آتش نشانی کازرون نیز در این زمینه بسیار تلاش می کنند.
وی با گلایه از فعالیت های فرهنگی آتش نشانی گفت: متاسفانه فعالیت های فرهنگی سازمان کمرنگ تر شده که امیدواریم این بحث را بیشتر پیگیری کنند.

در پایان ضمن رونمایی و امضای چشم انداز ۱۰ ساله سازمان آتش نشانی کازرون، از آتش نشانان رسمی، افتخاری و اهلی رسانه تقدیر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.