امروز:دوشنبه, ۱۳ مرداد
تاریخ انتشار:2019-11-11

مدیر آموزش و پرورش کازرون: با احساس تعهد نسبت به ارزش های انقلاب، امانت داران خوبی برای شهدا باشیم

در راستای گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدا مراسم یادواره شهدا در دبیرستان دخترانه شاهد شهید مرضیه شیروانی با حضور دانش آموزان، برخی خانواده های شهدا و ایثارگران و جمعی از مسئولین برگزار شد.

امیرحسین جمشیدی، در جمع دانش آموزان ضمن تبریک هفته وحدت، اظهار داشت: شهدا تمام هستی و وجود خود را در راه حفاظت از نظام جمهوری اسلامی تقدیم کردند و امنیت امروز ما در کلاس های درس مدیون خون شهداست.
مدیر آموزش و پرورش کازرون با بیان اینکه به وسیله زبان نمی توان حتی به جزیی از این ایثارگری ها و فداکاری ها اشاره کرد، افزود: ما در مقابل خون شهدا مدیونیم و باید امانت داران خوبی برای آنان باشیم.
وی با توصیه به دانش آموزان در مورد مطالعه وصیت نامه شهیدان ادامه داد: ما باید با رفتار خودمان و تعهد در مقابل ارزش های دینی و نظام اسلامی از خون شهدا امانت داری کنیم.
جمشیدی در ادامه به توطئه های دشمنان از اوایل انقلاب تاکنون نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آنان در ابتدا با ایجاد جنگ تحمیلی و سپس تهاجم فرهنگی و جنگ نرم و اکنون هم علاوه بر اینها با جنگ اقتصادی در تلاش برای ضربه زدن به این نظام هستند.
وی افزود: ولی آنان در محاسباتشان غافل از ایمان و اعتقاد ملت بزرگ ایران بودند، که تمام نقشه هایشان را نقش بر آب کرد و ملت ایران با پشتوانه ولایت فقیه از این موارد سربلند بیرون آمده است.
شایان ذکر است برپایی نمایشگاه کتاب، اجرای سرود همگانی دانش آموزان دبیرستان، سرود گروهی دانش آموزان دبستان نورالهدی، قرائت وصیت نامه شهید ابراهیم هادی به زبان انگلیسی و قرائت دکلمه توسط دانش آموزان، راوی گری حاج آقا شفیعی و اجرای تئاتر توسط بسیج دانش آموزی از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.
گفتنی است این مراسم با حضور مدیر، معاون پرورشی و تربیت بدنی و برخی کارشناسان آموزش و پرورش، ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران و برخی مسئولین ادارات کازرون در دبیرستان دخترانه شاهد شیروانی این شهر با مشارکت بسیج دانش آموزی و تیپ تکاور امام سجاد(ع) برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.