امروز:پنج شنبه, ۳۱ مرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۸-۱۷

مدیریت مصرف آب با استفاده از پساب فاضلاب

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس: در شهرستان‌های کازرون، مردشت، جهرم و… استفاده از پساب فاضلاب در دستور کار سازمان‌های ذیربط قرار دارد.

مدیریت مصرف آب با استفاده از پساب فاضلاب

علی صفایی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز: از آنجائی که هر اقدام تاثیر گذار بر افت سطح آب‌های زیرزمینی زمینه‌ساز بروز فرونشست تلقی می‌شود، لذا برای جلوگیری از وقوع بحران لازم است با تصفیه فاضلاب و برگرداندن آن به چرخه طبیعت گامی در مسیر جبران کمبودها برداشت.

حسن فیاض‌پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس : در شهرستان‌های مردشت، جهرم، لارستان، کازرون، اقلید و سپیدان استفاده از پساب فاضلاب در دستور کار سازمان‌های ذیربط قرار دارد.

همچنین با اشاره به اینکه اجرای طرح آبیاری نوین در ۷۰ هزارهکتار از اراضی کشاورزی فارس، با هدف مدیریت منابع آب تصویب و اجرای مرحله‌ای آن آغاز شده است، می‌گوید: موضوع کشت گلخانه‌ای نیز با هدف مدیریت منابع آبی مد نظر قرار دارد و خوشبختانه کشاورزان از این طرح استقبال کرده‌اند.

اقداماتی در مسیر مدیریت علمی منابع آب در پیشگیری از تداوم و تشدید بحران فرونشست تاثیرگذار است. اگر مدیریت منابع آبی، صرفه جویی در مصرف، استفاده از تکنولوژی‌های نوین در توزیع و بهره‌بردن از روش‌های نوین در آبیاری اراضی کشاورزی و … مد نظر نباشد، یقینا در کل استان فارس با مشکل مواجه خواهیم بود، فرونشست یا فروچاله هم یکی از مشکلات است.
#محیط_زیست
___
به جامع‌ترین کانال کازرون بپیوندید #کازرون_نگاه 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.