امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2015-05-11

ماجرای جنجالی معلم فرهنگی! و اصرارش بر ترویج فرهنگ غربی در یکی از مدارس کازرون

اختلاف نظر بین این معلم و مادران دانش آموزان تا جایی ادامه پیدا می کند که در نهایت مسئولان مراسم، مجبور می شوند پیشنهاد خانم معلم را به رأی گذاشته و بعد تصمیم گیری نمایند.

به گزارش کازرون نگاه ، افزایش تبلیغات به نفع فرهنگ غربی در مدارس کازرون معظلی است که با گذشت یک یا دو سال اخیر چهره ای عادی به خود گرفته است .

این در حالی است که در سالهای گذشته رهبر انقلاب تاکیدات زیادی  حتی در شعار سال که به عنوان نقشه راه کشور محسوب می شود نسبت به موضوع فرهنگ اسلامی داشته است .

اما گویا عدم نظارت کافی و یا شاید بی توجهی مسئولان آموزش و پرورش کازرون باعث شده است که گاها در برخی مدارس به طور علنی و رسمی از فرهنگ غلط غربی که این روزها از طریق ماهواره به شدت تبلیغ می شود ، برای تربیت دانش آموزان استفاده شود .

خانم خیر معلم کلاس اول ابتدایی یکی از مدارس دخترانه کازرون در جلسه ای که با حضور مادران دانش آموزان کلاس اول ابتدایی با عنوان جشن «الفبا» برگزار شد، پیشنهاد خرید عروسک باربی را برای دانش آموزان داد.

پس از این پیشنهاد، مادران دانش آموزان که از ماهیت عروسک باربی آگاه بودند به مخالفت با وی پرداخته این در حالی بود که  معلم مذکور ، با قاطعیت از پیشنهاد خود مبنی بر خرید و توزیع عروسک باربی برای دانش آموزانش دفاع می کرد تا جایی که با ناراحتی اکثریت حاضر در جلسه شد .

اختلاف نظر بین این معلم  و مادران دانش آموزان تا جایی ادامه پیدا می کند که در نهایت مسئولان  مراسم، مجبور می شوند پیشنهاد خانم معلم را به رأی گذاشته و بعد تصمیم گیری نمایند.

پس از اتخاذ رأی، از بین ۷۲ رأی مأخوذه، ۶۳ نفر مخالفت خود را از خرید عروسک باربی برای دانش آموزان اعلام می کند و معلم مجبور به عقب نشینی می شود.

گفتنی است برخی از مادران حاضر در جلسه بر این باور بودند که این معلم با شرکت های توزیع عروسک باربی، قراردای منعقد کرده تا در ازای فروش این عروسک ها، خود نیز بهره ای ببرد.

این در حالی است که روزانه برنامه هایی دیگری از این قبیل در مدارس کازرون رخ می دهد که از چشم  اصحاب رسانه  دور می ماند و گرچه در موارد متعدد گزارشهایی از طریق خود دانش آموزان واصل می شود اما به دلایل مختلف ، رسانه ها شایط انتشار عمومی و رسانه ای کردن موضوع را ندارند .

اما این بار خانواده های دانش آموزان که تا به امروز مدرسه را خانه دوم فرزندانشان به حساب می آورده اند با دل نگرانی منتظر توضیحات مسئولان آموزش و پرورش کازرون خواهند ماند .

باربی و بلوغ های زودرس   باربی و بلوغ های زودرس(باربی و بلوغ های زودرس در طول چهل سال گذشته عروسک باربی فعال عرصه سیاست در آمریکا)
در میان عروسک هایی که تاکنون ساخته شده باربی از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است چرا که باربی

11 پاسخ به “ماجرای جنجالی معلم فرهنگی! و اصرارش بر ترویج فرهنگ غربی در یکی از مدارس کازرون”

 1. فتاحی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  این چیزا خیلی طبیعیع
  در مدرسه ی نمونه دولتی ، معلم فیزیکی به نام اقای سنگی مسایل زشت جنسی را مطرح می کنند و کسی نیست جمعش کند .
  توزیع باربی که جای خ.د دارد .

 2. 1111 گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  این بندگان خدا با این همه دسته گل درخواست حقوق بالا هم دارند .

 3. علی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  آقای فتاحی
  معلومه شما اصلا آقای سنگی رو نمیشناسین
  ایشون اصلا دبیر فیزیک نیستن
  و از دبیران موفق و باسواد ریاضی هستن
  و مسایلی که شما براساس شنیده هاتون میگید
  کذبه
  ایشون دوسال دبیر من بودن
  معلومه شما تنها براساس شنیده ها قضاوت میکنید
  بین شنیدن و دیدن ۴ انگشت و بین دیده ا وشنیده ها ۴ آسمان فاصله است

 4. علی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  بابا رئیس آمزش و پرورش اصلا نمیرسه تا به این مسائل نگاهی هم کند. بنده خدا فکر کنم از صبح که میره سر کار تا خود شب به سرایدار کمک میکنه (تمیز میکنه؛ خاک میگیره؛ نظافت میکنه فکر میکنه؛ غذا میخوره؛ تفریح میره؛)………..با لاخره وقت نداره شما هم گیر ندید دیگه……………..

 5. هم ولایتی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  علی آقا نمیدونم از کدوم علی آبادی به تازگی وارد شهر شدی و هنوز با رسم و رسوم شهری آشنا نشده حلوا شدی لازمه بدونی این خصوصیاتی که فرمایش دادی توصیه انبیا و اولیا الهی است که مدیران هیشه خود را در اندازه زیر دستانشان بدانند تا حب دنیا و جاه و مقام دنیوی آنان را نگیرد و داشتن چنین مدیرانی مایه افتخار فرهنگیان این شهر است . خداوند اگه لیاقت هدایت داری هدایتتت کند وگرنه هرچه خودش صلاح بداند !

 6. دلواپس گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  متاسفانه حرمت قلم را پاس نداشته اید و به تکه نانی فروخته اید

 7. دلواپس معلمان گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  تاجایی که من میدونم ، افرادی که توی سایت های کازرون کار می کنند نه بودجه ای دارند و نه حقوقی میگربند .
  از صدقه سرمسئولین هیچکدومشون بیمه هم نیستن .
  اما ….
  اما ظاهرا کسانی که برای پول تدریس می کنند و برای پول مدرسه را تعطیل می کنند حرمت قلم و معلمی را به پول فروخته اند .

 8. ناشناس گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  خجالت آوره .از رو نرفتید اینهمه جواب که توی سایت کازرون خبر براتون گذاشتن .بازم دست از دروغ برنداشتید .افتادین به پای سایت نگاه .اگر راست می گفتید در همان جلسه والدین اظهار نظر می گردید پس شما فقط یه فرصت طلب و فکر زشت کردن آموزش و پرورش هستید در ضمن .خجالت بکشید که مدیریت اقای دیانتی را زیر سوال می برید.حد اقل از موقعیت شغلیش سوءاستفاده نمیکنه .وشما سایت نگاه چرا بدون هیچ مدرکی محکمی با آبروی معلمان بازی می کنید حتما طرف خیلی خرش میره.یه جورایی می ترسید

 9. مدعی العموم گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام دوستان،خواهشا بدون سند و مدرک،چوب حراج به ابروی یه معلم نزنید،از خدا بترسید،تا یکی یه حرفی زد سریع کامنت بزاری و واکنش نشون بدید.من که بشخصه چنین چیزیو قبول ندارم،واین اتفاقو بیشتر پچ پچ و خاله زنک بازی میدونم.اخه یه معلم میاد جلو ۷۰یا۸۰معلم رو یه موضوع این چنینی،اصرار و مقاومت میکنه،مگه مجلس شورای اسلامیه؟که کل وقتشونو بزارن برا تصویب چنین موضوع مسخره ای؟؟؟

 10. محمد گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  متاسفم برای این خبر گذاشتناتون.معلومه کیا نون دین رو می خورن.

 11. محمد علی گفت:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  متاسفم برای این خبر گذاشتناتون.معلومه کیا نون دین رو می خورن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.