امروز:یکشنبه, ۳۰ تیر
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۱۲-۱۹

قدم‌تان روی چشم

بهادر ریاضی: کازرون یکی از جذاب‌ترین شهرستان‌های جنوب کشور برای گذراندن ایام نوروز است،


کازرون نگاه- بهادر ریاضی(عضو شورای اسلامی شهر کازرون):

کازرون یکی از جذاب‌ترین شهرستان‌های جنوب کشور برای گذراندن ایام نوروز است، از لحاظ بسیاری پتانسیل‌های متفاوت آب و هوایی و جغرافیایی و هم چنین از نظر داشتن اماکن تاریخی و ابنیه‌های باستانی، خانقاه و بقعه‌های شیوخ و صوفیان از جمله شیخ ابواسحاق کازرونی و علامه جلال‌الدین دوانی و شیخ امین الدین و شیخ عبداله بلیانی و اماکن زیارتی چون اما‌م‌زاده سید حسین است.

نام شهرستان کازرون در تاریخ دنیا شاخص است وقتی که از ساسانیان سخن به میان می‌آید…

  • شهر تاریخی بیشاپور که در دل آن معبد آناهیتا و ستون نذورات را شاهد خواهید بود و نیز غار شاپور و مجسمه با عظمت شاپور اول بر فراز کوه‌ مشرف به تنگ چوگان
  • دشت برم که از وسیع‌ترین جنگل‌های سبز بلوط کشور است و شقایق‌های عاشقش چشم‌ انتظار ورودتان هستند!
  • هر چند که تالاب پریشان در وضعیت خشک و بی‌آبی به سر می‌برد اما دیدنش خالی از لطف و خاطره‌انگیزی نیست خصوصاً کسانی که در پر‌آبی‌اش خاطره‌های خوبی را در ذهن داشته‌ و بر آب چون آیینه‌اش قایق سواری کرده باشند. به شهر بهار نارنج تشریف بیاورید و باغ نظر را با درختان کهنسال نارنجش ببینید و از عطر بهار مشام‌تان را خوش‌بو کنید.
    قدم‌تان روی چشم

کازرون شهر‌سبز است و شهر گل و پروانه و پرندگان و عندلیبان خوش‌الحان…
خاطرات زیبایی که با خودتان از کازرون خواهید برد فراموش شدنی نیست.

و طعم غذاهای سنتی کازرون را تا مدت‌ها زیر زبان حس خواهید کرد و سوغات‌های ترش و شیرینش را برای دوستان و فامیل‌تان خواهید برد و آنان نیز ترغیب و تشویق می‌شوند تا به کازرون سفر کنند.

شما که عاشق طبیعت هستید تشریف بیاورید به شهرستان کازرون تا سرسبزی و طراوت و شادابی را ببینید و از کوه و تپه‌ و دشت و رود و صحرا دیدن کنید تا قسمتی از بهشت خداوندی را در این ایام ببینید.

کازرون از معدود شهرستان‌های چهار فصل وطن عزیزمان ایران است که تمام فصول سال را به جای خود دارد…
بهار جادویی‌اش، تابستان گرمش، پاییز رنگارنگش و باران و سرمای زمستانش و میوه‌های جور واجورش…
گردو و آلو و خرما و…
باغ‌های مرکبات کازرون بی‌نظیرند، باید از نزدیک ببینید و لذت ببرید، هم‌چنین دشت‌ها و مزارع و کوهپایه‌ها و گیاهان دارویی‌اش دیدنی و بوییدنی‌ترین هستند و پارک‌های سطح شهر و تنگ ِ تیکاب و دِرک دوان و چشمه‌های جوشان در دل کوهش…

کازرون شهر مهمان‌نوازی و مهربانی است با مردمی خونگرم و با صفا و با فرهنگ و اخلاق‌مدار که با شاخ گل به استقبال شما مهمانان عزیز نوروزی می‌آیند.
قدم‌تان روی چشم

کازرون شهر فرهیختگان، ادبیان و شاعران و هنرمندان است…
شهرستان دانشگاهی است…
شهرستان ورزشی…
شهر هنرهای دستی و آثار هنری و سنتی.
شهرستان کار و تلاش و پویایی..

قدم‌تان روی چشم
کازرون شهر دلاورمردان و آزادی‌خواهان و مبارزان علیه قوای متخاصم انگلیس است و تاریخ ایران مدیون این دلاوری و از خودگذشتگی به فرماندهی ناصردیوان کازرونی است.
شهر شقایق‌های عاشق…

کازرون جاهای دیدنی بسیاری دارد از جمله بازار کازرون که از معروف‌ترین بازارهای بزرگ و سر پوشیده و مانده از معماری دوران صفوی در ایران است، از این مکان و دیگر اماکن و مجتمع‌های تجاری بازرگانی و خیابان‌های شهر دیدن نمایید و اجناس و پوشاک را ارزان‌تر خریداری کنید.
با یک بارسفر به شهرستان کازرون هر ساله خواهید آمد و در مدتی که اقامت دارید به شما خوش خواهد گذشت.

هتل و مهانسرای فرهنگی شهر پذیرای وجود نازنین‌تان است، حتی پارک‌ها‌ی سطح شهر محیطی امن و آرام برای گذراندن اوقات و خواب و استراحت شماست.
و در ِ خانه‌های ما به روی شما مهمانان عزیز باز است، قدم‌تان روی چشم

شهرداری و شورای اسلامی شهر کازرون آماده خدمت رسانی به شما مهمانان عزیز و مسافران نوروزی هستند و شبانه روز برای آسایش و آرامش شما گرامی‌یان وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند.
نوروز ۹۸ و تعطیلات خودتان را در شهرستان کازرون بگذرانید.
قدم‌تان روی چشم

بهادرریاضی ۹۷/۱۲/۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.