امروز:چهارشنبه, ۳۰ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۰۴-۰۱

به قلم امین اردشیری؛

قدس نماد مقاومت اسلامی

اعمال ما در رفتار مستضعفین جهان تاثیر دارد. برخی به جای طرح مسائل تکراری و ایجاد اولویت کاذب درجامعه درآستانه ی روز قدس به اولویت مهم جهان اسلام، مسئله مقاومت واسرائیل بپردازند.

امین اردشیری از فعالان​ دانشجویی کازرون طی یادداشتی با عنون “قدس نماد مقاومت اسلامی” نوشت:

یکی ازآرمانهای انقلاب صدورآن ورساندن ندای آزادی واستقلال به مستضعفین جهان بود،که نقطه ی شروع این حرکت مسئله ی فلسطین وآرمان قدس بود که با گذشت زمان امروز تبدیل به نماد مقاومتی شده که ثمرات آن دربهار عربی تا جبهه مقاومت در عراق وسوریه وندای آزادی خواهی از بحرین تا افریقا ادامه دارد،حرکتی که راشد الغنوشی سلفی راجب آن کتاب “حرکت امام خمینی وتجدید حیاط اسلام “را می نویسید وخالد اسلامبولی امام را الگوی مبارزاتی خود معرفی می کند.
بنظرم بد دفاع کردن از مسئله به اندازه تخریب به اصل موضوع آسیب می زند،می بینیم وقتی عده ای می خواهند ازچرایی این مقاومت سخن بگویند تصویری ارائه می دهند که ما فلسطین وکشورهای منطقه را بعنوان سپر انسانی وبعنوان یک ابزار در راستای منافع خود ازآنها سو استفاده می کنیم،وبه محور مقاومت کمک می کنیم که درراستای امنیت ما مبارزه کنندوما برسر امنیت خود با کشورهای منطقه معامله می کنیم ،ودوستان ظاهرا نمی دانند که المسلمون ید واحده علی من سواهم یسعی بذمتهم ادناهم وفراموش کردند که امام فرمود: برهمه مسلمانان واجب است که کمک های مادی ومعنوی خود را دراین جهاد مقدس صرف کنند.
ما امروزه پرچمدار این حرکت دربین مستضفین جهان هستیم و اعمال ما در رفتار متقابل آنها تاثیر دارد،چنانچه وقتی کسانی که مدعی مدیریت کلان در این کشور ام القرا هستندولی تنها برنامه شان برای راهبری این جریان چند برگ فساد از این وآن است، وقتی کشوری ادعای صدور انقلاب را دارداما هنوز خود مدل اقتصادی قابل ارائه،فرهنگ مبتنی بر اسلام را نتوانسته به مرحله اجرا درآورد،وقتی که وجهه ی جمهوری اسلامی رادرعرصه بین الملل چنان تنزل می دهند که نزدیک است استقلال خود ایران نیز به خطر بیفتند،وقتی ما را وارد بازی می کنند که به فرض اگر امروز بخواهیم قائده را به هم بزنیم وازآن خارج شویم نمی دانیم با مراکز تعطیل شده هسته ای که فقط ظاهری ازآنها مانده ،ازاورانیوم اکسیده شده ،از عزت از دست رفته و…چگونه می خواهیم آبروی انقلاب را نزد مستضعفین حفظ کنیم؟
برخی به جای طرح مسائل تکراری ونخ نما وایجاد اولویت کاذب درجامعه که بقولی جواب آن شبهات درکتاب دبستان هم موجود است درآستانه ی روز قدس به اولویت مهم جهان اسلام مسئله مقاومت واسرائیل بپردازند.
رهبری در دیداری با رمضان عبدالله فرمودند: رژیم صهیونیستی همچنان‌که قبلاً گفته‌ایم به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمانان با صهیونیستها در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت ،که جهت تحقق به این سخن مشروط رهبری می طلبد که مسئولین ازبرخورد شعار گونه خارج وسیاستهای خود را درجهت تحقق آن تنظیم کنند.
درمیان کشورهای اسلامی درحال حاضر کشوری که فاکتورها را برای ایجاد این همگرایی دارا می باشدایران است ،که لازمه آن اعتقاد مسئولین به این مسئله است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.