امروز:پنج شنبه, ۲ اسفند
تاریخ انتشار:۱۳۹۷-۰۴-۱۱

فعالیت منطقه ویژه اقتصادی کازرون درآینده نزدیک

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از آغاز فعالیت منطقه ویژه اقتصادی کازرون در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش كازرون نگاه، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، احد فتوحی در بازدید از منطقه ویژه اقتصادیکازرون بر تکمیل زیرساخت‌ها در این منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: مطالعات طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کازرون به دبیرخانه مناطق ویژه و اقتصادی کشور ارسال شده و با بررسی و تایید این طرح توسط دبیرخانه در آینده‌ای نزدیک فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برای اجرای زیرساخت‌ها در منطقه ویژه اقتصادی کازرون افزون بر ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، گفت: در این زمینه طرح‌های عمرانی و زیرساختی نظیر زیرسازی و جدول‌گذاری، شبکه ۲۰ کیلوولت برق، شبکه توزیع آب، شبکه فاضلاب، احداث مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی، تصفیه‌خانه فاضلاب و عملیات فنس‌گذاری اجرا شده است.

فتوحی با اشاره به اجرای شبکه داخلی گاز در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، گفت: عملیات اجرایی گازرسانی نیز توسط شرکت گاز در حال انجام است که امید است با بهره‌برداری از این طرح، این منطقه ویژه اقتصادی به شبکه سراسری گاز نیز متصل شود.

  وی با بیان اینکه ساخت ساختمان نگهبانی، محل استقرار گمرک و انبار رو باز گمرک در دستور کار است، از اختصاص مشوق‌های ویژه برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در این منطقه خبرداد و گفت: با تصویب طرح جامع در دبیرخانه مناطق ویژه و اقتصادی کشور، شرایط و نحوه واگذاری زمین و نیز مشوق‌ها اعلام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار راه‌اندازی می‌شود که ۵۰ هکتار از آن صنعتی است و این میزان نیز قابل افزایش است، افزود: امیدواریم با توجه به قابلیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، این منطقه بتوانند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و صادرات فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.