امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2017-06-24

فرماندار کازرون در جلسه کارگروه اشتغال:

فرهنگ پشت میزنشینی باید کنار گذاشته شود

فرماندار کازرون در کارگروه اشتغال شهرستان گفت:فرهنگ پشت میز نشینی باید کنار گذاشته شود و جوانان رو به بازار و اشتغال مولد بیاورند

فرماندار کازرون در کارگروه اشتغال شهرستان گفت:فرهنگ پشت میز نشینی باید کنار گذاشته شود و جوانان رو به بازار و اشتغال مولد بیاورند.

سید کمال علوی بااشاره به مناسبت های پیش رو ازجمله روز جهانی قدس ودعوت از عموم مردم جهت شرکت در راهپیمایی روزجهانی قدس اظهار داشت: سال اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید است و بشر همیشه با بحث اقتصادی درگیر بوده است.
وی گفت:امروز برخی پیشرفت ها جایگزین اشتغال بشر شده است ولی انسان باید آن قدر هنر داشته باشد که بتواند در این شرایط اشتغال ایجاد کند.
علوی اضافه کرد:ما فناوری را خوب استفاده می کنیم اما متناسب با آن برای اشتغال فکر نکردیم که در این راستا باید فرهنگ سازی کرده و کار را تنها پشت میز نشینی ندانیم.
وی گفت:فرد تحصیل کرده دانشگاهی باید نگاه خود را عوض کند و متناسب با رشته تحصیلی خود،در بازار مشغول شود.
علوی ادامه داد:دولت روز به روز کوچک تر می شود و باید به سمت بازار آزاد رفت چراکه دیگر کار دولتی نیست و فرهنگ کار آزاد باید جا بیفتد.
وی افزود:ایجاد شغل یک کار سنگین و همه جانبه است و باید همه قوا پای کار بیایند و دولت نیز باید افراد بازنشسته را نیز دیگر به کار نگیرد تا فضا برای جوانان باز شود.
علوی گفت:رفتن به سمت شغل های کوچک و کارگاههای زودبازده نیز بسیار مهم است و می تواند اشتغال بالایی را ایجاد کند که با اعتباری اندک می توان در این زمینه مثمرثمر بود.
فرماندار کازرون همچنین گفت:در بحث صنایع تبدیلی و بسته بندی در شهرستان کازرون می توان کارهای زیادی را انجام داد و هزاران شغل می توان ایجاد کرد.
وی اضافه کرد:باغداران و کشاورزان نیز با توجه به صنایع تبدیلی و فناوری بسته بندی خیالشان راحت می شود و این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.


علوی افزود:فرصت سرمایه گذاری در کنار دست ماست مثلا با توجه به نخلستان های خشت ومرکبات بخش مرکزی و مانند آن و نزدیکی به بندر می توان از این فرصت استفاده فراوان کرد.
وی ادامه داد:۶هزار تن انجیر در منطقه کهمره تولید می شود و همین محصول اگر بسته بندی شده و یا فراوری شود،کارهای بسیاری می توان انجام داد لذا بسته بندی و فناوری در این زمینه مهم است.
فرماندار کازرون گفت:اگر روی بسته بندی و صادرات خوب عمل کردیم اشتغال بی شماری نیز می توان ایجاد کرد و فرصت آن وجود دارد و سرمایه گذاران باید به این عرصه وارد شوند.
علوی اضافه کرد:در بحث گردشگری نیز در شهرستان کازرون می توان کار کرد چراکه قابلیت های فراوانی در این شهرستان وجود دارد.
وی برند سازی را نیز در محصولات مهم برشمرد و گفت:در فضای مجازی می توان در خصوص برندسازی کار کرد اما ما در این زمینه نیز کار جدی نکرده ایم که می طلبد یک گروه فعال در این زمینه وارد شود.
فرماندار کازرون افزود:امسال عملیات گاز رسانی به ۵۴ روستای شهرستان را کلنگ زنی کردیم که می تواند اشتغال بالایی ایجاد کند و حدود ۹۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است اما متاسفانه اطلاع رسانی خوبی صورت نپذیرفته است.
علوی ادامه داد:لزوم برگزاری جلسات اداره کار در بخش ها و توجیه دهیارها مهم است که با شکل گیری شورای جدید در این راستا موجب می شود که آموزش مهم جلوه داده شود.
وی در مورد بحث افاغنه نیز گفت:امروز افاغنه در قسمت های گوناگون شهرستان کار می کنند گرچه برخی دارای کارت هستند و ما خودمان نیز کمتر از نیروی جوان ایرانی استفاده می کنیم و این مسئله موجب آسیب های اجتماعی می شود لذا باید جلوی تخلف کارفرماها در جذب نیروی کار گرفته شود.
فرماندار کازرون گفت:تمام دستگاهها تا هفته آینده آمار اشتغال سال ۹۵ و سه ماهه اول ۹۶ و همچنین برنامه خود در سال ۹۶ را به ما گزارش کنند.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان کازرون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.