امروز:شنبه, ۲۴ آذر
تاریخ انتشار:۱۳۹۶-۱۲-۱۱

امام جمعه موقت کازرون:

فاصله گرفتن ازخط ومنش امیرالمونین بی‌عدالتی به‌دنبال دارد

حجت الاسلام عزمی: فاصله گرفتن از خط و منش امیرالمونین، بی‌عدالتی را به دنبال دارد/ اکنون طرح دوباره تفکیک شهرستان عاقلانه نیست

به گزارش کازرون نگاه، نماز جمعه این هفته کازرون به امامت حجت الاسلام محمدجواد عزمی امام جمعه موقت این شهر در مصلی نماز جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام عزمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با گرامی داشت هفته درختکاری که  از ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه نامگذاری شده است، گفت: امروز ارزش حفظ منابع طبیعی مخصوصا گیاهان و درختچه ها مشخص شده است. با توجه به نقش گسترده آن در تولید اکسیژن، حفظ طراوت زمین و بارش باران و همچنین ضمن فواید مختلف اجزا درخت، جا دارد خود را موظف بدانیم که هرساله چند درخت را غرس کنیم تا هم موجب شادابی محیط زندگی خود شده و هم از ثواب غرس درخت که در روایات به آن اشاره شده بهره‌مند شویم. چنانچه پیامبر گرامی اسلام ص می فرمایند که به ازای تک تک انسانهایی که از درختان استفاده میکنند، صدقه برای غرس کننده آن در نزد خدا محسوب می‌شود. امام صادق ع نیز فرمودند که هرگز درخت میوه‌دار را قطع نکنید، که در غیر اینصورت بدانید عذاب شدیدی گریبان شما را خواهد گرفت.

امام جمعه موقت کازرون با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در هفته گذشته  که برای چندمین بار خطر شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را گوشزد کردند، گفت: متاسفانه آثار پدیده نفوذ در بسیاری از کشورها نشان می‌دهد که افرادی گفتار و عملکردشان برگرفته از سیاستهای استعماری انگلستان است.آنها که نام خود را شیعه گذاشته اند، در سراسر کشورهای منطقه وجود دارند. از طرفی نیز وهابیت خبیث با دلارهای نفتی عربستان و خود را متعهد به پیروی از دستورات اسرائیل و آمریکا می داند. امروز شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی دو لبه تیز و برنده برای از بین بردن اسلام راستین هستند. که شیعیان و اهل سنت باید از این انحرافات در جامعه که موجب سلب همبستگی آنان می‌شود تبری جسته و آن را با وحدت خود دفع کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری اذعان داشتند که علی‌رغم پیشرفتهای عظیمی که در ایران اسلامی بعد از انقلاب داشتیم، از یک نکته اساسی عقب افتاده‌ایم و آن اجرای عدالت است. این فاصله طبقاتی موجود بخاطر اشرافی‌گری برخی از مسئولین است به طوری که فراموش کرده‌اند پیشوای ما امام علی ع هستند.

خطیب جمعه کازرون ادامه داد: وجود حقوق های نجومی که موجب شرمساری برخی مسئولان ماست نشان از فاصله گرفتن از خط  و فرمایشات امیرالمومنین ع دارد. اگر امروز مشکلاتی در قوه قضاییه داریم، بخاطر فاصله گرفتن از شرع مقدس است، شرع مقدس ما دستور می دهد که قاضی باید مجتهد عادل باشد. در کشور ما چند قاضی با این شرایط داریم. ما نمیخواهیم خدای نکرده به قضات محترم جسارتی بکنیم. ما قضات شریف و خدمتگزار فراوانی داریم که برای اسلام، برای خدا و برای نظام علی‌رغم مشکلاتی که دارند زحمات زیادی می‌کشند. اما می‌پرسیم که آیا نباید در هر استان در راس قوه قضاییه حداقل یک مجتهد عادل باشد؟ که در برخی استان ها افرادی در راس قوه قضاییه حضور دارند که با الفبای اجتهاد آشنا نیستند و نمی‌توانند مشکلات را به شرع مقدس و فقه اهل بیت بازگردانند. یا در قوه مقننه، می بینیم مسئولان با زن مسئول خارجی عکس سلفی میگیرد و هیئت رئیسه مجلس غیرمسئولانه با این قضیه زننده کنار آمد، که این مایه شرمساری است. آیا یک نماینده مجلس هم از نظر مسائل شرعی و هم قوانین مملکتی این اجازه را دارد با یک زن خارجی در مجلس عکس سلفی بگیرد؟ که مقام معظم رهبری با درخواست کمک از مردان و زنان مومن و پرتلاش می‌خواهند تا این نقیصه را جبران نمایند. البته تنها مسئولین مقصر نیستند و بخشی از این مشکلات و بی‌عدالتی تقصیر مردم است. این فاصله گیری از عدالت وجود آمارهای تخلفات اجتماعی در جامعه و کم شدن رحمت الهی نشان می‌دهد که ایمانمان مشکل دارد، به حق خود قانع نیستیم و خدا را فراموش کرده ایم.

حجت الاسلام عزمی ضمن ابراز تاسف از زمزمه‌های تفرقه‌انگیز مجدد در تفکیک شهرستان کازرون گفت:  بعد از اینکه چند ماه از اعلام طرح تقسیم شهرستان گذشته و مدتی این موضوع مسکوت بود، دوباره نغمه های شومی حاکی از لحاظ طرح تقسیم شهرستان در تقسمات کشوری شنیده می‌شود. از مسئولان می پرسیم که آیا شهرستان ما مشکل دیگری ندارد؟ مشکلات بی‌عدالتی، اقتصادی، اجتماهی، رکود، اعتیاد و دیگر مشکلات حل شده که می خواهید زمینه اختلاف در شهرستان را با این تفکیک و شقاق ایجاد کنید؟ لذا طرح این مسئله به ویژه در زمان کنونی صلاح نیست. مردم شهرستان کازرون اجازه نخواهند داد که بخش عمده‌ای از شهرستان جدا شود. اکنون طرح این موضوع عاقلانه نیست و امیدواریم حرمت ها حفظ شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.