امروز:چهارشنبه, ۱۵ مرداد
تاریخ انتشار:2016-11-05

امام جمعه قائمیه:

علم باید در خدمت صلح باشد

امام‌جمعه قائمیه گفت: پیشرفت علمی در صورتی ارزشمند است که سبب آرامش شود نه اینکه ترس، وحشت و اضطراب مردم را در پی داشته باشد.

علم باید در خدمت صلح باشد

خبرگزاری فارس: علم باید در خدمت صلح باشد

 امام‌جمعه قائمیه : پیشرفت علمی در صورتی ارزشمند است که سبب آرامش شود نه اینکه ترس، وحشت و اضطراب مردم را در پی داشته باشد.

به گزارش کازرون نگاه، حجت‌الاسلام حسین انصاری در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهر با اشاره به ۱۴ آبان‌ماه روز فرهنگ عمومی، آن را فرصتی مناسب برای بازخوانی پرونده عمومی و رسالتی که به عهده مسؤولان و مردم قرار داده شده در راستای ارتقا فرهنگ عمومی دانست.

وی تصریح کرد: فرهنگ عمومی شبکه قدرتمند و متأثر از دانش‌ها و باورها و منش‌ها است که در تمام زوایا زندگی مردم و حول سه محور فرد خانواده و جامعه ایفای نقش می‌کند.

خطیب جمعه قائمیه بابیان اینکه فرهنگ عمومی یعنی آداب اجتماعی، خاطرنشان کرد:  تلاش کنیم که به خود و فرزندان و دیگران اخلاق اجتماعی و فرهنگ تعامل با دیگران را بیاموزیم.

انصاری با اشاره به ۲۰ آبان‌ماه روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه گفت: رشد علمی در صورتی ارزشمند است که سبب آرامش شو د و نه اینکه باعث ترس و وحشت و اضطراب مردم را به‌دنبال داشته باشد.

امام‌جمعه قائمیه با اشاره به تجمع ۲۰ میلیونی روز اربعین آن را بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین تجمع شیعه دانست و تصریح کرد: پیام این تجمع بزرگ این است که ما مانند مولا و آقایمان سیدالشهدا زیر بار ظلم و زور نمی‌رویم.

انصاری با تشکر از دانش‌آموزان و مردم و مسؤولان به‌خاطر بزرگداشت روز ۱۳ آبان از تمام کسانی که در مراسم استقبال و معارفه امام‌جمعه جدید بخش چنارشاهیجان شرکت کردند قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.