امروز:سه شنبه, ۲۲ بهمن
تاریخ انتشار:2018-10-06

نائب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس مطرح کرد

ضرورت بررسی نحوه انتصاب مدیرکل بیمه سلامت فارس توسط سازمان بازرسی

حسين رضازاده: اگر در انتصاب مدیرکل بیمه سلامت فارس مطابق مقررات اداری تخلفی صورت گرفته باشد، سازمان بازرسی ورود پیدا کرده و حتماً برخورد می‌کند.

به گزارش كازرون نگاه، حسین رضازاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با اشاره به عدم پذیرش دفترچه‌های بیمه از سوی بیمارستان‌های خیریه‌ای و خصوصی شیراز، با بیان اینکه متأسفانه در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها سهل‌انگاری شده است، گفت: بیشتر افرادی که تحت پوشش بیمه هستند از اقشار کم‌درآمد و آسیب‌پذیر هستند که با مشکل مواجه شده‌اند و این افراد نیازمند حمایت بیشتری هستند.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطالبات بیمه‌ها و سرگردانی بیماران همچنان ادامه دارد، گفت: پرداخت نشدن مطالبات بیمارستان‌ها موجب سرگردانی بیماران و ناکارایی دفترچه‌های بیمه شده است.

وی با اشاره به شرایط فعلی جامعه و با توجه به نابسامانی وضعیت بازار افزود: انتظار می‌رود بیمارستان‌ها مجدداً دفترچه بیمه را پذیرش کنند و با یک برنامه‌ریزی هماهنگ با سازمان‌های بیمه‌گر مشکلاتشان را برطرف کنند.

رضازاده ادامه داد: عدم پذیرش دفترچه بیمه منصفانه نیست و بدلیل تضییع حقوق شهروندان نیاز است مسوولان درمانی استان در این خصوص تلاش بیشتری کنند تا این مشکل هرچه زودتر حل شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت باید برای حل این موضوع برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشد، گفت: ضرورت دارد هرچه زودتر به مشکلات شهروندان رسیدگی شده و به نارضایتی مردم پایان دهیم.

رضازاده تصریح کرد: مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در حیطه اختیارات و وظایف قانونی خود پیگیری‌هایی در این زمینه داشته و وزیر بهداشت قول مساعدت داده است تا این قضیه را حل کند.

این نماینده مجلس همچنین در خصوص انتصاب «صابر فرخی لاریجانی» به‌ عنوان مدیرکل بیمه سلامت فارس با وجود سابقه اخراج از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: من از جزئیات پرونده اطلاعی ندارم، اما قطعاً اگر کسی تخلف کرده و منفصل از خدمت شده باشد، بکارگیری مجدد وی خلاف قانون است.

رضازاده در پاسخ به این سوال که اگر استعلام دستگاه‌های امنیتی نیز منفی بوده باشد، بیان کرد: نهادهای امنیتی که به استعلام دستگاه‌های اجرایی پاسخ می‌دهند ممکن است بگویند یک شخص چون سابقه محکومیت و انفصال از خدمت داشته، انتصاب او به صلاح نیست، اما مدیر دستگاه اجرایی بگوید دوران محرومیت موقت بوده است.

این نماینده مجلس با اشاره به ضرورت بررسی دقیق‌تر موضوع توسط سازمان بازرسی تصریح کرد: اگر مطابق مقررات اداری تخلفی صورت گرفته باشد و در انتصاب مدیرکل بیمه سلامت قانون رعایت نشده باشد، قطعاً سازمان بازرسی ورود پیدا کرده و بعد از بررسی دقیق حتماً برخورد می‌کند.

به گزارش فارس، بیمارستان‌های خیریه‌ای و خصوصی شیراز بدلیل مطالبات سنگین از بیمه تأمین‌ اجتماعی و بیمه سلامت، طی اقدامی هماهنگ از سوم شهریورماه هیچ بیماری را با دفترچه بیمه پذیرش نمی‌کنند و این موضوع سبب بروز مشکلات متعدد و دلخوری شدید مردم شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.