امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2018-10-11

شهردارکازرون در جلسه با اصحاب رسانه:

شهرداری با وجود داشتن بحران مالی، از خدمت‌رسانی دست بر نمی‌دارد

شهردار کازرون گفت: نا آرامی های اتفاقات اخیر در کازرون و نوسانات اقتصادی دو عامل مهم کاهش درآمد و بحران مالی کمرشکن برای شهرداری کازرون را رقم زد.

شهرداری با وجود داشتن بحران مالی، از خدمت‌رسانی دست بر نمی‌دارد

به گزارش کازرون نگاه؛ علی باقری در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان کازرون در سخنانی اظهارداشت: بر اساس حقوق شهروندی و پاسخگویی مسوولین، بهترین ارتباط، تشکیل جلسه با اصحاب رسانه است.

وی گفت: با توجه به بزرگی شهر و محدودیت نیروی انسانی، طبیعتا مواردی ازمسائل شهری از چشم ما پوشیده می ماند که با حضور و کمک رسانه می توانیم براین دست یابیم.

شهردارکازرون به مسائل مطروحه زمین جنب بیمارستان ولیعصراین شهر و و مسائل حریم آب شرب پرداخت و تصریح کرد:مواردی که به عنوان نواقص پرونده از جمله تغییرکاربری بوده درمکاتبات بیان و برطرف شده و توسط کمیته تعیین حریم تصمیماتی گرفته شده است.

باقری اذعان کرد :یکسری اشتباهات اداری در روند اجرایی درباره این پرونده بود که شهرداری ومردم این شهر متضرر می شد.

وی ادامه داد:ازسوی این کمیته تعیین حریم؛ حریم آب ۱۷۰ متر تعیین شده که براساس این مصوبه مجوز احداث فاضلاب داده شده است که از سمتی دیگر ۲۴۰ متر است.

شهردارکازرون متذکرشد:طبق مصوبه کمیته تعیین حریم اب ودفترفنی استانداری، کار کردیم وبه هیچ وجه با احداث شبکه فاضلاب، مردم آسیبی نمی بینند.

وی افزود: متاسفانه با وجود ادعایی که پیشتر بر تملک زمینهای بسیاری توسط شهرداری شده بود، اما شهرداری زمین مناسبی برای معوض نداشت.

باقری بااشاره به روند اداری و اخطارهای داده شده به مالک ملک خیابان شهید مطهری و تاخیر در تخریب آن گفت:

چون این ملک در معبر شهرداری بوده، قردادی برای تخلیه با مالک بسته شده و بابت فروش این ساختمان مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که ۲۴۰ میلیون تومان از آن به مالک داده شده اما چون صاحب ملک از خانواده معظم شهدا بوده شهرداری درتخلیه فوری آن مدارا میکند مهلت می دهد تا منزل راتخلیه کند اما صاحب ملک متاسفانه مبادرت به تخلیه نمی ورزد و ادعای مابه تفاوت می کند که این مسئله به دستگاه قضایی کشیده شده و مراجع قضایی هم  این شخص را به دلیل اینکه اقدام به تخلیه نکرده به مبلغ ۴۸ میلیون تومان جریمه کرده است. شهرداری با وجود مدارا با ایشان موظف به احقاق حقوق شهروندان است.

شهردارکازرون به بحث کاشت درخت و فضای سبز در شهر کازرون اشاره کردو گفت:متاسفانه کاشت درخت دراین شهربر اساس استاندارد نیست؛ بر سر پیچ و جاهایی که نباید درخت باشد، کاشته شده. یا در فاصله بین درختان و حتی گونه درختان دقت لازم بعمل نیامده است.

باقری افزود: جانمایی اشتباه درختان و کاشت غیراستاندارد در سطح شهرکازرون  موجب بروز مشکلاتی برای همشهریان شده است.

شهردارکازرون ادامه داد: در جهت آسیب شناسی برخی دوربرگردان ها،تقاطع ها،پیاده رو و المان های میادین،فضای سبز و…کارگروهی با مجرب ترین کارشناسان نظام مهندسی تشکیل شده که این گونه موارد ها در دست بررسی و اجرا است.

وی افزود: وظیفه این کارگروه سه مورد اسیب شناسی کارهای قبل، مشورت برای کارهایی که انجام می دهیم و مشورت برای کارهایی که در اینده قصد انجام داریم، هست.

باقری گفت:وظیفه دارم با تلفیق سلیقه ها استفاده از نظر اکثریت که سازگار با استانداردهای شهرسازی باشد استفاده کنم.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه فضای سبز یا تپه ای را نفروخته ایم افزود: همه میادین و سازه‌ها بررسی شده و اصلاح انها انجام خواهد شد.

 

شهردار کازرون با اشاره به مباحث و نگرانی برخی بخاطر هزینه سنگفرش معبر کوچه باغ نظر گفت: کازرون به اندازه ای قدمت دارد که برای باغی به این قدمت سنگفرش کردن معبر چیز زیادی نیست.

وی ادامه داد: معبر کوچه باغ نظر وضعیت آسفالت اسفناکی داشت. قبل از عید بنای لکه گیری بود اما بسیار مشکل داشت. بنا شد که بعد از عید کار شود که لایه برداری شد و دو گزینه داشتیم، یکی اسفالت و دیگری سنگفرش کردن بود. با توجه به مشورت با استانداری و نظر مردمی و اجماع شورا و شهرداری، و با توجه به زیرسازی نامناسب، بنا بر بتن ریزی و سنگفرش شد. ضمن اینکه این اقدام به نسبت آسفالت هزینه ی انچنانی نداشته و حتی کمک مالی دوستان را نیز در پی دارد.

باقری با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و عدم رغبت سرمایه گذار در شهرکازرون گفت:با توجه به این مشکلات الحمدالله توانستیم مبلغ افزون بر ۶ میلیارد تومان بدهکاری این مجموعه را پرداخت کنیم وحقوق های عقب افتاده را سرموقع پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد:در شرایط سخت اقتصادی کار عمرانی شهرداری تعطیل نشده حتی نسبت به شهرهای بزرگ کشور متراژ بیشتری آسفالت شده است.

شهردارکازرون گفت: نوسانات اقتصادی و ناآرامی اخیردراین شهر تاثیر زیادی بر درآمد شهرداری داشت چراکه شهرداری بعنوان بنگاه اقتصادی۹۰ درصد درآمد آن از قبل عوارض مردم وصول می شود.

وی گفت :افزون بر ۲ میلیاردتومان درماه جهت پرداخت حقوق کارکنان توسط شهرداری این شهر هزینه می شود.

باقری به توقیف حساب شهرداری اشاره کرد و گفت: متاسفانه به دلیل اقدامات نادرست قبل در سیستم حقوقی، چندین مورد توقیف حساب داشته ایم. به طور مثال ۷۰۰ میلیون تومان در یک مورد از حساب شهرداری برداشت شده است که این موارد باعث شده شرایط مالی مساعد نباشد.

 

شهردارکازرون متذکرشد:تخم تفرقه بین مردم نیندازیم و نباید کاری کنیم که در این شرایط و مشکلات، امید و انگیزه را از مردم بگیریم. انشاله با اتحاد مردم و مسوولین کمک کنیم.

 

باقری در خصوص وضعیت نظافت و امکانات سرویس بهداشتی عمومی مخصوصا در پارک ها اشاره کرد و گفت: دراین خصوص فردی مشخص شده که در زمینه مشکلات سرویسهای عمومی بررسی شود.

شهردارکازرون گفت:اصلاح ساختاراداری شهرداری را با جدیت تمام دردستور کار دارم.

وی ادامه داد طرح تفصیلی شهر، در مرحله برطرف کردن مغایرت هاست بطوریکه ۴۰۰ نقطه این شهر شامل این طرح می شود. البته بخاطر احتمال سواستفاده برخی و متضرر شدن مردم و شهرداری، اعلام پروژه ها در طرح تفصیلی پیش از تصویب صلاحیت ندارد.

شهردارکازرون به کسانی که در ساخت و ساز رعایت نمی کنند و نخاله ساختمانی را در پیاده رو و خیابان رها می کنند اخطار دادو گفت:

دو هفته وقت می دهیم کسانی که نخاله ساختمانی دارند و در پیاده رو یا خیابان اصلی شهر یا کوچه می ریزند، طبق قانون جمع کنند. چنانچه اقدام نکنند، علاوه بر جریمه به مراجع قانونی ارجاع می دهیم وهم چنین هر صنفی که پیاده روها را اشغال کند و خودشان نسبت به رفع سد معبر اقدام نکنند، اعلام می کنیم که طبق قانون برابر مقررات با آنان برخورد می شود.

 

باقری با توجه به بهداشت عمومی نامناسب در جایگاه های عرضه تره بار در بازارهای روز همچون جنب گلزار سیمحمدنوربخش گفت: زمینی برای بازارچه ها تخصیص داده نشده بود که این مورد بررسی خواهد شد.

وی درباره پارک ماشین سنگین در شهر اذعان داشت: از بعد ترافیکی و بهداشتی و وجهه شهری کامیون هایی که در خیابان های اصلی پارک می شوند، نامناسب است که پارکینگی در سمت خیابان باهنر و دیگری در کمربندی برای این امر در نظر گرفته ایم.

شهردار کازرون با اشاره به عدم رعایت سرانه فضای سبز در طرح پیشنهادی برای احداث پاک بانوان اظهار کرد: کار تعطیل نشده اما با وجود کمبود فضای سبز در مناطق دیگر شهر و بیش از سقف مورد نیاز در مکان طرح پیشنهادی و همچنین عدم امنیت و آسایش بانوان با توجه به مشرف بودن اماکن اطراف در محل کنونی، فعلا متوقف شده تا طرح بازنگری شود.

 

باقری با توجه به نیاز شهر به پل هوایی گفت: پیگیریم تا در دو نقطه ترمینال و فرهنگشهر که نیاز به پل هوایی دارد، این نیاز برطرف شود.

شهردارکازرون درپایان ازسرمایه داران و سرمایه گذاران کازرونی درخواست کرد چنانچه مایل به سرمایه گذاری در این شهر باشند همه جانبه ازآنان حمایت می شود و فرش قرمز زیرپایشان پهن خواهدشد.

یک پاسخ به “شهرداری با وجود داشتن بحران مالی، از خدمت‌رسانی دست بر نمی‌دارد”

  1. جلالی گفت:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    اميدواريممممممممممممم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.