امروز:پنج شنبه, ۲۳ خرداد
تاریخ انتشار:۱۳۹۵-۰۸-۱۹

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون

شناسنامه دار شدن ۵۰۰ شی تاریخی موزه کازرون

این اشیاء تاریخی در دو موزه مردم شناسی دوان و کازرون است، که به صورت یک برنامه تحقیقی بوسیله کارشناسان پایگاه پژوهشی بیشاپور انجام شده است.

به گزارش کازرون نگاه ، ۵۰۰شی تاریخی در دو موزه کازرون مستند نگاری و شناسنامه دار شد.

 محمد رضا معینی رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون و مدیر داخلی پایگاه شهر تاریخی بیشاپور گفت : این اشیاء تاریخی  در دو موزه مردم شناسی دوان و کازرون است، که به صورت یک برنامه تحقیقی بوسیله کارشناسان پایگاه پژوهشی بیشاپور انجام شده است.

وی بیان کرد: موزه مردم شناسی کازرون در سال ۸۶ و موزه دوان در سال ۸۷راه اندازی و تلاش می شود، اشیاء تاریخی به نمایش گذاشته در موزه های مردم شناسی دوان و کازرون با توجه به موارد ذکر شده ، نشان دهنده فرهنگ غنی و بومی این شهرستان باشد.

معینی با بیان اینکه این طرح به صورت میان رشته ای تعریف شده است و بوسیله بخش حفاظت و مرمت باستان شناسی پایگاه به مدت ۴۵ روز کاری صورت گرفته افزود: انجام مراحل کار را می توان به مستند نگاری، شناسنامه مرمتی، آسیب شناسی، کاربرد و تکمیل فرم های مربوطه اشاره کرد.
وی تصریح کرد: موزه مردم شناسی کازرون در بنای تاریخی خانه معلم مربوط به دوره معاصر(پهلوی اول)به شماره ثبت ملی ۲۸۲۵۱ در ۱۳ بهمن ۸۸ ،و موزه مردم شناسی دوان در حمام تاریخی دوان مربوط به دوره قاجاریه در ۲۰ شهریور ۸۵ به شماره ۱۶۱۴۶ به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.