امروز:سه شنبه, ۱۴ مرداد
تاریخ انتشار:2019-02-20

ششمین دوره مسابقات دانش‌آموزی نجات تخم مرغ در برگزار شد

در ششمین دوره مسابقات دانش آموزی نجات تخم مرغ ، ۱۷۰ تیم دانش آموزی از شهر کازرون، صبح و بعد از ظهر در دبیرستان شهید محسن پور این شهر با همدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش کازرون نگاه به نقل از، روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش کازرون، امان ا.. فیروزی، مدیر پژوهش سرای دانش آموزی علامه دوانی، ضمن اعلام این مطلب، گفت: مسابقه نجات تخم مرغ در راستای تقویت روحیه پژوهش و خلاقیت در بین دانش آموزان هر سه مقطع تحصیلی برگزار شد.

وی با مفید دانستن اجرای چنین برنامه‌هایی اظهار داشت: این مسابقه هر سال در مراکز آموزشی مختلف ایران و حتی جهان با هدف بکارگیری خلاقیت‌های مختلف برگزار می‌شود و شرکت کنندگان در آن باید تخم مرغ را در سازه‌ای که ساخته‌اند قرار داده و آن را از ارتفاع معینی که در بخش قوانین مسابقه مشخص شده رها کنند که در نهایت تخم مرغ باید سالم به زمین برسد.

مدیر پژوهش سرای دانش آموزی علامه دوانی کازرون در ادامه، سالم رسیدن تخم مرغ به زمین، خارج شدن تخم مرغ از سازه، فرود آمدن سازه در محدوده تعیین شده روی زمین، خلاقیت و نوآوری در ساختن سازه، زمان رسیدن سازه به زمین، ساخت سازه سبک تر و سالم ماندن سازه پس از رسیدن به زمین را از جمله مواردی دانست که در انتخاب تیم های برتر موثر بوده است.

 فیروزی افزود: ششمین دوره از مسابقات نجات تخم مرغ با شرکت ۱۵۲ دانش آموز پسر و ۲۰۰ دانش آموز دختر در قالب ۱۷۰ تیم نجات تخم مرغ در دو نوبت صبح و بعد از ظهر  برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.